Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor, hol és hogyan lásak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

IBIKE kérdése:

Mikor, hol és hogyan lásak neki a gyerektartásnak?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok a párommal együtt élünk de papíron még házas most fog válni a felesége nem dolgozik és félek hogy a picurit nem fogjuk tud eltartani feleség miatt. Meg beszeltük elismeri majd a babát, gyerek tartást is fizet de ehhez intézem én (gyerektartás papijait)
2012. aug. 31. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
mármint neked fizet majd gyerektartást?
2012. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen erthetö, de szerintem az önkormanyzatnal erdeklödj.

Apasagi nyilatkozat biztos, hogy kell. Ehhez a parod is kell sztem szemelyesen.

2012. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is erthetetlen a szöveg, hogy együtt eltek, de megis fizeti. De mivel a valasa nem rendezett, sztem jobb, ha kezedbe veszed a papirügyeket, a gyerek erdeket.

2.

2012. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg a baba nem születik meg addig nem jár gyerektartás,majd szülés után kell elindítani.
2012. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Ha együtt fogtok élni, kitől kérsz gyerektartást?
2012. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg fogalmazd át.
2012. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a következö a helyzet:


1. A kérdezö egy nös férfitöl vár gyereket

2. A férfi hitegeti, hogy elválik majd a feleségtöl.

3. A gyereket ennek ellenére elismerné.

4. A gyerektartást akkor fizet, ha a kérdezö intézkedik ilyen irányban, önként nem.

5. A kérdezö attól tart, hogy nem lesz elég pénze a gyerektartásból.

2012. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, a gyerektartás elsődlegeyen a szülők közötti megállapodás eredménye, a bíróság csak akkor dönt ebben a kérdésben, ha a szülők nem tudnak megegyezni. Viszont a megkötött megállapodást írásba kell foglalni, vagy közjegyző előtt, vagy a gyermekelhelyezési perben a bíróság előtt. Neked, amíg meg nem születik a gyerek, semmit nem kell intézned ez ügyben (nem is tudnál), ha már megszületett, akkor meg kell kötni a megállapodást a gyerek apjával, és ha lesz gyermekelhelyezési per, akkor ahhoz becsatolni, ha nem, akkor a megcsinált apasági elismerővel együtt elmenni a közjegyzőhöz és ott hitelesíttetni. És onnantól kérhető, adott esetben végrehajtható.
2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7. én is erre tippeltem volna, ha nem írta volna a kérdező, h együtt él a gyermeke apjával... így elvileg nem kérhetne gyerektartást, hiszen együtt nevelik, az apa nem a feleséggel, hanem vele él...


szóval elég ködös

2012. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!