Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben mennyi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyi lenne a reális összege a gyerektartásnak?

Figyelt kérdés

2 gyermekünk van, a volt párom netto fizetése 190000Ft+ cafeteria. Már megítélték a gyerektartást (2X32000Ft), de ezt nagyon soknak tartja. Azt mondta, amint lehet kéri a csökkentést.

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen fizetés mellett mit tartotok megfelelő összegnek.


2013. febr. 22. 14:16
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
76%

Nos először is a cafetéria nem alapja a gyerektartásnak. Másrészt hogy mi a törvény és mi a normális, az nem azonos. Kérdés, hogy éltetek korábban, neked mennyi volt és mennyi most a jövedelmed. Mert ha akkor is főként csak a párod fizetéséből éltetek és most nem tudsz te is ennyit hozzátenni, akkor sok. Ha te is keresel ennyit, akkor nem sok.

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy mi a gyerek szükséglete. Mert ugye ez 64.000/hó + ugyanennyit te is hozzáteszel, + családi pótlék + adókedvezmény, az 150-200.000 forint összesen a gyerekekre. Abból azért bőven fel lehet őket nevelni.

2013. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%
A cafeteria nincs is beleszámolva a 16,6 %-ba.
2013. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem 25/gyerek eleg lenne
2013. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
53%

2. vagyok es no 3 sajat es egy nevelt geyrekkel.

Ahiol en elek kulfoldon ha nem tudom a gyerekem eltartani akkor az apanak itelik. A gyerekneveles egyik feltetele a megfelelo jovedelem.Ha ez az apanak van akkkor o nevelheti a gyereket Gyerektartas csak egy kis osszeg hozzajarulas.

En az exemmel co- szulok vagyunk igy senki nem fizet egy fillert sem A gyerekek felvaltva vannak nala es nalam egy hetente.ez jo hiszen igy mindketten neveljuk es nincs durci a fizetes miatt.Mindketten megveszunk mindent nekik ami kell.

A maganvelemenyem sok magyar no annyira ragaszkodik foggal korommel csak dacbol is a gyerekekhez csak azt felejti el a gyerek penzbe kerul es ezt neki kell megkeresni az apa csak hiozzajarul hiszen nem o akrja a gyerekeket nevelni. Ha nem megy anyagilag megterhelo akkor add oda az apanak a gyerekeket ill legyen kozos felugyelet hetente vagy 3 naponta igy mindenkinek ua kerul a dolog.

2013. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
57%

basszus én 2 gyerekre kapok összesen 30 000.-

és simán elég ez az összeg h kiegészítse az én pénzeimet és neki is van elég h új életet kezdjen


szerintem inkább legyél gáláns és te kérd h csökkentség le neki, 25000.-/gyerek bőven elég


annyira imádom h az exet minden csaj csak lehúzni akarja és max gyt persze az adókedvezményt is elveszik és sorolhatnám :-(

nő létemre én szégyellem magam miattuk .....


másik ha ez az összeg a adókedvezménnyel együtt volt ennyi akkor simán kérheti h csökkentség mert igen csak kevesebb lesz a pénze az exnek

2013. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
16%
Mi viszont Magyarországon élünk,és eszem ágában sincs az apjának adni a gyerekeket, nem is kellene neki egyik sem, nem is tudná hova rakni őket, és ha volt pofája elhagyni egy 3 hónapos gyerekkel, akkor igenis anyagilag gondoskodjon róluk! Én mivel pici még a baba nem tudok dolgozni, így hát ha olyan lennék, még asszonytartást is kérhetnék.
2013. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kérjél... (nem fogsz kapni, a GYED meg a GYES jog és nem kötelesség... a terhesség utolsó 6 hetére és a szülés utáni első 6 hétre tényleg járna...)
2013. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
Nem, eszemben sincs kérni, annyira aljas nem vagyok. Nekem elég, ha segít anyagilag, mert máshogy eszében sincs, a gyerekek felnevelésében,mivel nem szeplőtelenül fogantam, mint SzűzMária.
2013. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Jól állapították meg, 20-20 %. Aki beszól azzal ne törődj, ilyen kérdésnél hemzsegnek az idióták!

2013. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok, sőt még alul határozták meg mert most nézem, hogy nem éri el a 20%-ot gyermekenként. A volt férjed nem tehet semmit, nem fogják csökkenteni.
2013. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!