Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben mennyi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyi lenne a reális összege a gyerektartásnak?

Figyelt kérdés

2 gyermekünk van, a volt párom netto fizetése 190000Ft+ cafeteria. Már megítélték a gyerektartást (2X32000Ft), de ezt nagyon soknak tartja. Azt mondta, amint lehet kéri a csökkentést.

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen fizetés mellett mit tartotok megfelelő összegnek.


2013. febr. 22. 14:16
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
18-as vagyok, kedves utolsó, végre!Látom van olyan aki nem kötekedik, nekem az ügyvédnő mondta, hogy gyerekenként 16,6%, tehát az én esetemben 50 % a 3 gyerekre. Mivel nagyon jól keres, nem is ágál ez ellen az exem, mivel ezt az összeget ő ajánlotta fel. Nagyon jól tudja, hogy mik a szükségletek, hiszen együtt éltünk. Ebben a hónapban például 20ezer forint ment el gyógyszerekre mert mind a 3 beteg volt. Akkor még nem beszéltünk az ovoda, iskola költségeiről sem, mert az sem ingyenes. Szóval nem egyszerű egyedülálló anyukaként.........
2013. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
21%

Bocsánat az offért.

Kedves második. Az anya természetben tesz hozzá.

Babysitter, takarítónő, szakács és konyhalány.

2013. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó! Igazad van, ezzel mindent elmondtál!
2013. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor még nem beszéltünk az ovoda, iskola költségeiről sem, mert az sem ingyenes. Szóval nem egyszerű egyedülálló anyukaként......"


Ne hazudozz már kérlek szépen. 3 vagy több gyermeket nevelő egyén nagycsaládosnak számít. 90%-os kevezménnyel utazik, dupla csp-t kap (gyermekenként 16.000!!!!!!!!!!), a legkisebb gyerek 8 éves koráig 28.000 ft GYET-et, ő veheti igénybe a családi adókedvezményt (bár ez ugye fizetésfüggő, a gyermekek 50%-os kedvezménnyel étkeznek, a tankönyvek pedig teljesen ingyenesek. Abból a havi + közel 80.000 ft-ból, ami a csp+a gyet, nehogy már ne teljen óvodára. És akkor a többi kedvezményt még nem is számoltuk.


" Az anya természetben tesz hozzá.

Babysitter, takarítónő, szakács és konyhalány."

Értem, tehát az anya magára nem takarítana, nem főzne, nem mosogatna, stb., ha nem lennének a gyerekek, ezért ezt külön be kell számolni. Bébiszitter? Röhögtetsz? Az apja, ha viszi láthatásra hétvégente, akkor ő nem bébiszitter? Ő nem főz? Ő nem foglalkozik vele, ha beteg a gyermek?

Nyilván, ha messze él, akkor mondjuk 30-70%-os arányban. De ez nem azt jelenti, hogy a gyermek összes költségét neki kell fedeznie, hanem olyan mértékben lenne igazságos, amilyen mértékben nem tud részt venni az életében és természetben mellette állni. Szerintem.

2013. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én a kiadások alapján reálisnak tartottam ezt az összeget, csak azért érdeklődtem, mert a volt párom felháborodásából azt hittem, hogy valamit nagyon elszámoltak.

Egy munkahelyen dolgozunk, azonos beosztásban és igen, én is hozzáteszek ennyit és nem magamra költöm a gyerektartást.

Nem hiszem, hogy a láthatásokkal egyáltalán élne, mert mióta 7 hónapja szakítottunk nem is érdeklődött irántuk.

2013. febr. 22. 17:33
 26/47 anonim ***** válasza:
46%

#22, na az így indokolt ítélet az, amit azonnal meg kell fellebbeznie a férfinek, akár az elhelyezés megváltoztatásával együtt, igen komoly esélyekkel:)

Egyébként Kérdező, nem érdemes feszíteni ilyen témában a húrt, mert egy férfi simán elmehet egy havi 200 eFt-s állásból egy havi 100 eFt-be ha nagyon felkapja a vizet, nem tiltja semmi... és máris teljes joggal feleződik a tartásdíj.

Van olyan ügyvédi honlap, ami eleve ezt ajánlja a magas jövedelmű férfiaknak... már a jövedelmük visszafogását.

Szóval nem ördögtől való ötlet megegyezni ettől valamivel alacsonyabb, de a volt párod által is reálisnak tartott összegbe, mondjuk 2x25 eFt-be, ahogy írták már...

2013. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
29%

Hát kedves utolsó válaszoló! Nem nem vesz részt egyáltalán a nevelésükben, nem viszi őket orvoshoz, nem is vitte soha a büdös életbe, és nem kent nekik egy szelet vajas kenyeret sem még. Főzni nem tud, a láthatás abból áll, hogy kéthetente bevágja őket a McDonalds-ba 2 órára, ennyi, programokat nem szervez velük. Mi a francért dumálsz bele, ha nem ismered az életünket! A kérdés az volt: ez reális összeg-e gyerektartásnak, üzenem: IGEN AZ ÉS EZ MIATT NE LEGYEN LELKIISMERET FURDALÁSOD!

És sajnos teljesen egyedül nevelem a gyerekeimet, és mivel még zajlik a válóper NUKU INGYENES OVODA, ISKOLA. Majd ha elváltunk, akkor lesz. Az ingyenes utazásról meg annyit, az akkor ingyenes, ha az egész család egyszerre együtt utazik, elég röhejes lenne a 11 éves fiamat kísérgetné reggel az egész család a buszon.

És igen az anya egy személyben minden amit az egyik válaszadó leírt, ha az apa egyáltalán nem vesz részt a nevelésükben és ő pénzel kompenzálja, hogy szarra sem való apa, és sajnos ezt ő be is ismeri.

2013. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

NÉzd kedves utolsó.


Megértem én, hogy nagyon haragszol a férjedre meg az összes férfira a világon, de ettől még nem kellene ilyen undorító stílusban írnod.


Mivel gyerektartásról írtál, feltételeztem, hogy elváltatok, ugyanis amíg nem vagytok elválasztva, addig nincs gyerektartás. Most akkor melyik is az igazság?


Másrészt egy normális, átlag esetet vettem alapul, ahol az apa UGYANANNYIT törődik a gyermekkel, mint az anya. Az, hogy a te férjed nem ilyen, nem az én hibám, és senki másnak nem a hibája, csupán a kettőtöké, tehát ne velünk ordibálj. Megértem, hogy a helyzeted nem átlagos, de mivel gondolatolvasó nem vagyok, arról írtam, hogy általánosságban hogy néz ez ki. Ez nyilván annyira szúrta a szemedet, hogy nem vetted észre a mondatot, melyben jeleztem, hogy szerintem annyi gyerektartás a fair, amennyire nem tud jelen lenni természetben a gyerek életében. Nyugodj le, és olvasd el értelmesen, amit mások írnak legközelebb, mert ez így semmi jóra nem vezet.


Az utazásra vonatkozóan: igen, ha nem az összes gyermekeddel kerekedsz fel, akkor csak 33% kedvezmény jár. Ez még mindig azt jelenti, hogy egy 1000 ft-os buszjegy 300 ft, tehát szerintem nem sok panaszra van okod.


Az iskola ingyenes egyébként is, nem értem miről beszélsz. A tankönyvkedvezmények és az étkeztetés családi állapottól függetlenül jár, ha megvan az a 3 szerencsétlen gyerek, az senkit nem érdekel, hogy elvált vagy-e, vagy sem. Ugyanez vonatkozik a csp-re és a gyet-re is. MAgyarán minden kedvezményednek meg kellene lennie, ha még nem váltál el, leszámítva a családi adókedvezményt és a gyerektartást. De mivel gyerektartásról írtál, nem igazán értem, hogy lehetsz még házas.

2013. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, elismétlem újra, mert úgy tűnik, elsőre nem volt egyértelmű: "...mert egy férfi simán elmehet egy havi 200 eFt-s állásból egy havi 100 eFt-be ha nagyon felkapja a vizet, nem tiltja semmi... és máris teljes joggal feleződik a tartásdíj.

Van olyan ügyvédi honlap, ami eleve ezt ajánlja a magas jövedelmű férfiaknak... már a jövedelmük visszafogását. ..."

Ha egy férfi ezt meglépi - márpedig joga van meglépni - akkor annyi, és olyan általad jogosnak tartott felháborodást adsz elő, amilyent akarsz, akkor is jócskán csökkenni fog a tartásdíj. Ez ellen te (és bármely más tartásdíjra jogosult fél, nemre tekintet nélkül) egyet tud csak tenni, azt, hogy olyan megegyezésre törekszik, amit mindkét fél el bír fogadni. Ez ennyi.

2013. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
A #29 természetesen a #27-re ment...
2013. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!