Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy fog alakulni a láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fog alakulni a láthatás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
4 éve elváltam,a volt feleségem neveli a gyereket,a bírósági végzésben az szerepel,hogy nekem kell a gyerekért mennem minden láthatáskor és nekem is kell hazavinnem. Ez eddig nem is volt gond,most viszont a volt feleségem a gyerekkel együtt 280 km-re költözik tőlem. Sajnos anyagilag nem tudom majd megoldani hogy hetente hozzam-vigyem a gyereket ilyen messzire. Mit tudok tenni?

2012. szept. 16. 00:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem rossz apa, akkor lenne az ha nem törődne a gyerekével. Azért egy gyereket ne csak a gyerektartásból kell felnevelni, a nevelő szülő kap gyerektartás mellé, családi pótlékot, adójóváírást. Ez meg közel 50 ezer Ft amit a gyerekre költhet és az anya még nem tett semmi pénzt hozzá. Miért kell állandóan sajnáltatni magadat.

Különben azt semmi indokkal nem tudom elfogadni, hogy a gyerek érdeke lenne, hogy 280 km.-re arrébb költözzenek. Kiszakítva a megszokott, szeret környezetből, amit váláskor is figyelembe vesznek.

2012. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

72/B. §114 (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

(3) A gyermekétől különélő szülőt a bíróság feljogosíthatja a vagyonkezelés és a gyermek vagyoni ügyeiben a törvényes képviselet jogával is, illetve, ha a gyermek érdekei megkívánják, az őt egyébként megillető szülői felügyeleti jogokat - így a gyermek sorsát érintő valamely lényeges kérdésben való döntés jogát - korlátozhatja vagy megvonhatja, illetve egyes jogosítványok gyakorlásának szünetelését rendelheti el.


Szóval az apa beleegyezése nélkül a szomszéd faluba sem költözhet.

2012. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ez egy marha nagy hülyeség. Nem magam sajnáltatom, hanem hányok az ilyenektől. Családi igen. Milyen adó jóváírásról beszélsz? Az januártól MEGSZŰNT! Rohadt okos vagy csak nem tudod, miről beszélsz. A gyed- pedig az anya fizetését helyettesíti. Tehát 12000 forint ami konkrétan a gyerek után jár! Az más dolog, hogy egy anya szinte minden pénzét a gyerekre költi. Te meg azért vagy paraszt mert gondolom neked is el költözött az asszony!
2012. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Mármint az a hülyeség, hogy a szomszéd faluba se mehet. Országon belül oda viszi a gyereket ahova akarja! Tudom, engem is vitt anyám. 340km-re. Apám hiába kapálózott, azt mondták ez van. Ő is perelte anyámat. Aztán annyiba hagyta és azóta sem láttam. 15 éve. Na ő is egy büdös paraszt, mert ha akart volna megkeres, vagy legalább küld egy lapot. Ennyit az ilyen apákról.
2012. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
57%

Még mindig a kérdezőről van szó nem rólad. Nem valószínű, hogy gyeden van a felesége ha 4. éve elvált a feleségétől.

Nem képzeld nem hagyót el senki, csak hányok az olyan nőktől akiknek mindenre az a válasza, hogy a gyerektartás semmire nem elég, még akkor is ha nem arról van szó. Mégis miért akar egy anya 280 km-rel arrébb költözni csak nem egy új barát miatt. Attól, hogy a gyerek nem láthatja az apját még nem lesz több a gyerektartás.

Egy nő válaszoló.

2012. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Na és ha új pasi? Nem lehet neki? De igen. Ha pedig erről van szó, akkor el mondom, hogy az apa beleegyezése nélkül még külföldre is költözhetnek. Ugyan is a gyámügy adhat rá engedélyt, ha az apa nem megy bele. Pl ha az új párja ott kapott munkát. Akkor is ha anyuka kapott ott munkát. Akkor viszont anyukának el kell hozni a gyereket a határig. Tovább nem köteles! Nyugodtan olvass utána! Ne fizessen ha nem akar, de ne is verje a nyálát. Szóval az apák élete egy nagy szívás! Mert dönthet helyettük a gyámügy és a bíróság is, akármilyen banálisnak is tűnik a dolog. Elég hozzá anyukának egy új munka, vagy egy új kapcsolat. Ez van. Kedves kérdező, szóval menj a bíróságra és pereskedj. Semmit nem fogsz elérni. De ha fogadsz egy jó ügyvédet talán az asszony fizeti az utad felét, de lehet akkor 2szer ilyen messze költözik, mert megteheti! Akkor pedig ugyan ott vagy mint most! Hajrá!
2012. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Oké rád hagyom. De ha ilyent megcsinál egy anya akkor ne csodálkozzon ha az apa minimálbére jelenti be magát aztán kap 10000Ft-ot.
2012. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom mert én nem csináltam és nem is fogok ilyet csinálni. Csak szólok ne élje bele magát, mert az állam abszolút nem apapárti! Csak akkor van esélye, ha anyukát próbálja meggyőzni. Ezzel részemről is le van zárva a téma. Üdv.
2012. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
57%

Ez a 75%-os valami tragédia, te jó isten :S

Az ilyen mi a fenének jön ide válaszolni?


Én is nő vagyok, és undorodom az ilyen nőktől.

Csak lejáratják az összes többi női válaszolót.


Kérdező! Ne gondold, hogy a nők itt ilyenek. A többség normális, csak az ő válaszuk sem ér semmit ezek miatt.

2012. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszolóknak! Annak a maradék egynek meg,hogy megnyugodjon leírom, hogy azért ért véget a házasságom, mert a volt feleségem megcsalt. Aztán mikor rájöttem azt mondta megbánta és bocsássak meg. Aztán 4 hónap múlva megint megcsalt, akkor pedig beadtam a válást. Amúgy mióta elváltunk már volt 5 élettársa és nem hinném,hogy jót tesz a gyereknek ez a sok új "nevelő apa",ahogy ő nevezi. Viszont a problémám szerencsére megoldódott,mert összeveszett a pasijával és 1 hétig se tartott a költözés! 5 nap után visszajött,de igazából engem csak az érdekel,hogy itt van újra a gyerekem!
2012. szept. 28. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!