Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy fog alakulni a láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fog alakulni a láthatás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
4 éve elváltam,a volt feleségem neveli a gyereket,a bírósági végzésben az szerepel,hogy nekem kell a gyerekért mennem minden láthatáskor és nekem is kell hazavinnem. Ez eddig nem is volt gond,most viszont a volt feleségem a gyerekkel együtt 280 km-re költözik tőlem. Sajnos anyagilag nem tudom majd megoldani hogy hetente hozzam-vigyem a gyereket ilyen messzire. Mit tudok tenni?

2012. szept. 16. 00:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom erre is van törvény.Nézz utána...
2012. szept. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Menj a Bírósági panasznapra. Az anyának kell biztosítani a láthatás feltételeit. Vagy ő viszi hozzád a gyereket, vagy fizeti az utiköltségedet.
2012. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka biztosítja a feltételeket 280 km-ről is, vagyis apuka bármikor mehet hozzá. Országon belül nem kell fizetni a költségeket. Meg lehet egyezni, hogy közösen fizessék, de erre nem lehet anyukát kötelezni.

Lehet menni panasznapra, ott is ezt fogják mondani. Jelenleg pont ez a szituáció nálunk, csak én vagyok az anyuka, mi is megkérdeztük a bíróságot.

Nálunk nem hetente jár az apa, hanem az iskolai szünetekben ő viszi el teljes időre a gyereket. Így a legpraktikusabb.

2012. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

De én nem egy esetről hallottam, hogy mivel az anya költözik, ezért az utazási költségeknek legalább a felét fizette. És a bíróság rendelte így. Azért ekkora plusz költségbe nem lehet verni az apát, iszonyú ára van az üzemanyagnak. Egy városon belül vagy 30 km-en belül még oké, de 280? Ez időben is pénzben is elég durva.

A feltétel biztosítása pedig nem csak annyit jelent, hogy beereszti a lakásba. A gyerek érdeke az apával is tartani a kapcsolatot.

2012. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
45%
Igaza van a másodiknak menny bíróságra, mert ha ő költözik el akkor igenis fizetnie kell a láthatás útiköltségét.
2012. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
19%
Szegény anya, nem elég, hogy ő neveli a gyereket és fizeti annak költségeit.Jó tudom van gyerektartás, de annál egy gyerek felneveléséhez sokkal több kell. Még az apa utazási költségit is rá terhelnék. Ha apukának nincs annyi pénze, hogy odautazzon a gyerekhez tudja rendesen fizetni a megfelelő összegű tartást?
2012. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó könyörgöm gondolkozz már. Tudod te mennyibe kerül az üzemanyag???

Mit szegény anya? Az apának nincs költsége? És szegény gyerek, aki emiatt talán még kevesebbet látja az apukáját?

2012. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek aki egy költözés miatt ritkábban látja az apját.

Azért nem csak gyerektartásból nevelnek egy gyereket van családi pótlék, adó jóváírás is.

2012. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Csak hogy tisztában legyetek a költséggel: Ez havi szinten kb. 100 000 Ft-ba kerül egy 10 l-es fogyasztású autónál. Ha 7 literes fogyasztású az autó, akkor is 80 000 Ft havonta.
2012. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

khmm


ha te beleegyezésed nélkül nem költözhette volna el olyan messze

ez benne van a törvényben

előre tájékoztatni lenne köteles és van olyan mikor az apa nem engedélyezi a jogaira hivatkozva


menj be és kérd h mivel olyan mesze költözött ezzel az apai jogaidat sértette meg hiszen így nem tudod látni a gyereket

legyen szíves legalább az útiköltség felét fizetni

vagy hozza el neked a gyereket minden 2-ik alkalommal

2012. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!