Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most akkor kötelező megőrülnöm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor kötelező megőrülnöm?

Figyelt kérdés

A kálvária tavaly kezdődött, szeptemberben összeköltöztünk egy saját lakásba (addig a szüleinél laktunk), novemberben megszületett a kisfiunk. Én ugye otthon voltam a kicsivel, ő dolgozott, de mivel jutalékos munkája volt, nem mindig hozott haza pénzt. Aztán egyszer csak egyáltalán nem hozott haza. A csekkek meg ugye jöttek, az albérletet fizetni kellett, ami így természetesen rám hárult, a gyermek gondozásán, meg a háztartáson kívül. A GYED 90%-a a lakásra ment el, a többit meg nagyon be kellett osztani.

Akkor lett gyanús a dolog, amikor neki mindig volt cigarettára pénze. Aztán eljött az idő, hogy nem volt, akkor tőlem kért - én meg persze abból a kevésből nem akartam adni, szóval vita volt, hangos, és sok...

januárban el tudtunk költözni egy nagyobb lakásba, ami ráadásul olcsóbb is volt, itt már mi sem volt természetesebb, mint hogy mindent én fizettem. Este 6-tól másnap reggel 8-ig nem láttam, aztán hazajött pár ezer forinttal, és meg volt sértve, amikor elkértem. Emellett visszairatkoztam az egyetemre, kevesebb idő jutott a házimunkára, és persze aztán már abból is vita volt, miért nincs rend, tisztaság, főtt étel.

Akkor sokalltam be, amikor áprilisban - két héttel, miután kirúgták - akartam venni egy babakarámot, és a spórolt pénz doboza teljesen üres volt. Senki sem tudta hol van, csak mi ketten. És le is tagadta, hogy ő lett volna. Ekkor elhatároztam, nem szeretném tovább eltartani az egész családot GYED-ből, elmegyek.

Balhézott, üvöltözött, mindennek elmondott (eztán napi szinten), megfenyegetett, hogy megölet, hogyha elviszem a gyereket. Rendőrt is hívtam párszor, de tehetetlenek voltak, és rendszerint, miután elmentek, még nagyobb ordibálást kaptam. Jogilag nem tehettem ki a lakásból, hiába én fizettem... Egyszer meg is pofozott, de mivel sem szemtanú, sem látható helye nem volt, nem tettem feljelentést, mint már írtam, a rendőrök tehetetlenek voltak.

Aztán nagy nehezen sikerült megbeszélni a gyermek láthatását, mivel szerdán és csütörtökön amúgy is továbbképzésre járok, megegyeztünk, legyen akkor nála a gyerek, alá is írtuk. Amikor jöttek a költöztetők, szétrugdosta, amit összecsomagoltam, és persze még akkor is kaptam az ívet, mekkora egy utolsó vagyok, meg szebbnél szebb kifejezések.


Áprilisban adtam be a válókeresetet, azóta nem történik semmi, sem gyermekelhelyezés, sem gyerektartás ügyben, jóformán minden az ő kénye-kedve szerint alakul, pénzt azt nem látok, sőt, pelenkát is én viszek neki, különben hiszti van. Ha nála van a gyerek, ha nincs, napi szinten 5-10 alkalommal csörget meg, vagy küldd sms-t, és azért kell visszahívnom, hogy szapuljon, ha meg nem, akkor feljelent, hogy elraboltam a gyereket - hiszen nincs az elhelyezésről jogerős bírói ítélet. A helyi gyámügy tehetetlen, jelenleg bíróságon ítélkezési szünet van, a rendőrség meg csak akkor lép, ha tettlegesség következik be.


ILYENKOR MI VAN? Miért zaklathat folyamatosan, és miért vagyok tehetetlen? A következő 17 év így fog eltelni? Megőrülök!


Akinek van hasonló tapasztalata, kérem, írja le. A "te tehetsz róla", meg a "megérdemled" szintű beszólásokon túl vagyok, azokat kérem mellőzni. Előre is köszönöm.



2012. júl. 29. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Ne őrülj meg. Rúgd fel az egészet.Mnej el, úgy hogy meg se találjon. Keress valami falusi nagynénit, bárkit, vagy anyaotthont, vannak falusi porták szinte ingyen, bármit kitalálhatszu, csak menj, hagyd ott a hapsit.

Vagy küldd be ezt a sztorit a "Mit csináljak, mit csinálja, hogy egy kicsi pénzt csináljak kezdetű reklám által mondott helyre, hátha .... úgy ítélem meg, a stílusod kiváló. Idővel még regényt vagy effélét is irhatnál.

2012. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg neki, hogy amíg nem fizet, nem láthatja a gyereket, és kész. Teljesen jogosan tennéd ezt, hiszen neki nem csak jogai, kötelességei is vannak.
2012. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a telefont nem kell felvenni, és visszahívni sem kell.

És szerintem ha feljelent, hogy elraboltad a gyereket, akkor te feljelented, hogy VESZÉLYEZTETTE, azzal, hogy nem fizetett. Mert bizony, ez kiskorú veszélyeztetése, tehát őt ugyanúgy lecsukhatják.

2012. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Dokumentáld a hívásokat! Pl. vedd fel videóra a kihangosított telefont, hogy látszódjon a száma.

És ha feljelent? Megkeresnek, látják, hogy nem raboltad el a gyereket. Ha kérdezik, hogy miért nem felelsz a hívására, megmutatod a videót, a híváslistát, sms-eket.

2012. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Vidékre eltűnni nem tudok, mert ide köt az egyetem, illetve itt tudok alkalmi munkát is vállalni.


A veszélyeztetés valóban felmerül, mivel lassan 2 éve nincs bejelentett munkahelye, így semmiképp sem tudja igazolni az ellenkezőjét.


Mint mondtam, a rendőrség sajnos tehetetlen. Kijönnek, felírják az adataimat, és 30 napon belül küldenek egy levelet, hogy aktuális-e a dolog... A gyerektől meg nincs jogom eltiltani, mert még nincs gyerekelhelyezés, így köteles vagyok kiadni, ha kéri - és persze semmi garancia rá, hogy visszakapom.

2012. júl. 29. 18:47
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Mielőtt gyereket vállaltatok volna, azelőtt másmilyen volt? Akarta a gyereket? Mit csinálhatott a pénzzel??? Nagyon szomorú a történeted, de nem is értem, hogy ez hogy fajulhatott idáig. És nagyon sajnálom a kicsit is, akinek ez mély nyomot hagy majd a lelkében, pedig ő a egyetlen , aki biztosan nem tehet semmiről...
2012. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, ő is akarta a gyereket, terveztük a babát. A pénzt meg feltehetőleg piára, cigire költötte.
2012. júl. 29. 22:36
 8/20 anonim ***** válasza:

Kérdező! Beszéltél ügyvéddel, mielőtt elindítottad a válópert? Mert akkor keress egy másikat...

Szóval ideiglenes intézkedést kellett volna kérned a keresetlevélben a gyermekelhelyezés és a tartásdíj vonatkozásában kellően megindokolva (ahogy ide leírtad), és akkor arról a bíróság soron kívül, nemperes eljárásban határozatot hoz. (az ítélkezési szünetben is akár)

[link]

Teljesen sima, szokásos ügy, a 3 lehetséges törvényi indokból - ott van a linkelt oldalon - a 3.-ra kell hivatkozni, előadva a hozzá tartozó történetet is röviden.

2012. júl. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
mintha én írtam volna:( a volt férjem detto ez volt.engem az mentett meg hogy csodálatos barátom volt aki már a férjem:)sokat segített.
2012. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

először is mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

a 8. rajtszámúnak üzenem, igen, ez elvben így működik, de gyakorlatban nagyon nem! elhajtottak, nem egyszer, nem kétszer.... sajnos...

arra meg nem sok esélyt látok, hogy új párt találjak, amíg a régin sem tudok túllépni :(

2012. júl. 30. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!