Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most akkor kötelező megőrülnöm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor kötelező megőrülnöm?

Figyelt kérdés

A kálvária tavaly kezdődött, szeptemberben összeköltöztünk egy saját lakásba (addig a szüleinél laktunk), novemberben megszületett a kisfiunk. Én ugye otthon voltam a kicsivel, ő dolgozott, de mivel jutalékos munkája volt, nem mindig hozott haza pénzt. Aztán egyszer csak egyáltalán nem hozott haza. A csekkek meg ugye jöttek, az albérletet fizetni kellett, ami így természetesen rám hárult, a gyermek gondozásán, meg a háztartáson kívül. A GYED 90%-a a lakásra ment el, a többit meg nagyon be kellett osztani.

Akkor lett gyanús a dolog, amikor neki mindig volt cigarettára pénze. Aztán eljött az idő, hogy nem volt, akkor tőlem kért - én meg persze abból a kevésből nem akartam adni, szóval vita volt, hangos, és sok...

januárban el tudtunk költözni egy nagyobb lakásba, ami ráadásul olcsóbb is volt, itt már mi sem volt természetesebb, mint hogy mindent én fizettem. Este 6-tól másnap reggel 8-ig nem láttam, aztán hazajött pár ezer forinttal, és meg volt sértve, amikor elkértem. Emellett visszairatkoztam az egyetemre, kevesebb idő jutott a házimunkára, és persze aztán már abból is vita volt, miért nincs rend, tisztaság, főtt étel.

Akkor sokalltam be, amikor áprilisban - két héttel, miután kirúgták - akartam venni egy babakarámot, és a spórolt pénz doboza teljesen üres volt. Senki sem tudta hol van, csak mi ketten. És le is tagadta, hogy ő lett volna. Ekkor elhatároztam, nem szeretném tovább eltartani az egész családot GYED-ből, elmegyek.

Balhézott, üvöltözött, mindennek elmondott (eztán napi szinten), megfenyegetett, hogy megölet, hogyha elviszem a gyereket. Rendőrt is hívtam párszor, de tehetetlenek voltak, és rendszerint, miután elmentek, még nagyobb ordibálást kaptam. Jogilag nem tehettem ki a lakásból, hiába én fizettem... Egyszer meg is pofozott, de mivel sem szemtanú, sem látható helye nem volt, nem tettem feljelentést, mint már írtam, a rendőrök tehetetlenek voltak.

Aztán nagy nehezen sikerült megbeszélni a gyermek láthatását, mivel szerdán és csütörtökön amúgy is továbbképzésre járok, megegyeztünk, legyen akkor nála a gyerek, alá is írtuk. Amikor jöttek a költöztetők, szétrugdosta, amit összecsomagoltam, és persze még akkor is kaptam az ívet, mekkora egy utolsó vagyok, meg szebbnél szebb kifejezések.


Áprilisban adtam be a válókeresetet, azóta nem történik semmi, sem gyermekelhelyezés, sem gyerektartás ügyben, jóformán minden az ő kénye-kedve szerint alakul, pénzt azt nem látok, sőt, pelenkát is én viszek neki, különben hiszti van. Ha nála van a gyerek, ha nincs, napi szinten 5-10 alkalommal csörget meg, vagy küldd sms-t, és azért kell visszahívnom, hogy szapuljon, ha meg nem, akkor feljelent, hogy elraboltam a gyereket - hiszen nincs az elhelyezésről jogerős bírói ítélet. A helyi gyámügy tehetetlen, jelenleg bíróságon ítélkezési szünet van, a rendőrség meg csak akkor lép, ha tettlegesség következik be.


ILYENKOR MI VAN? Miért zaklathat folyamatosan, és miért vagyok tehetetlen? A következő 17 év így fog eltelni? Megőrülök!


Akinek van hasonló tapasztalata, kérem, írja le. A "te tehetsz róla", meg a "megérdemled" szintű beszólásokon túl vagyok, azokat kérem mellőzni. Előre is köszönöm.



2012. júl. 29. 16:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Már az egésznek rosszul álltál hozzá.


1/-mi az,hogy nem tudtad kitenni az albérletből?


2/-mivel nincs még semmiféle elhelyezés,a gyereket egyszerűen nem adom ki,és kész.Menjen bíróságra...de akkor kellő indokkal,és írja bele a beadványába,hogy nem dolgozik X idő óta (hoppá)tehát a kiskorút eltartani nem tudja.


3/-mivel volt rendőrségi intézkedés,aminek van nyoma neked nyert ügyed van a bíróság elött.


4/-szerintem most hagyd az egyetemet-nincs más lehetőség-és költözz el a közeléből is.Cím legyen titkos.


5/-nem ártana a gyámhivatallal is beszélned,hogy mégis mit tanácsolnának ebben az esetben.

2012. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Szóval a rossz hozzáállás:


1. Olvass utána, ha közösen költöztünk az albérletbe, jogilag nem teheted ki, hiába a te neveden van, hiába te fizeted. Arról nem beszélve, hogy a cuccaihoz sem nyúlhatok.



2. Értem, oké, nem adom oda a gyereket, mert nincs elhelyezés, de innentől kezdve ha feljelent, akkor nekem 48 órán belül rendőri jelenlétben(!!!) kell átadnom a gyereket, különben gyerekrablás - hiszen ő az apja, papíron épp annyi joga van, mint nekem... A "nem tudja eltartani" rész is teljesen jogos, csakhogy manapság ez a liberális csodálatos rendszer NEM veszi figyelembe a vagyoni helyzetet....


3. Ha feljelent, nekem is lesz rendőrségi ügyem, ugyan ott vagyunk, ahol a part szakad....


4. Az egyetemet abbahagyom, elköltözni pedig nem tudok, mert akkor is feljelenthet, de ráadásul ha a rendőröknek kell előkaparniuk, az még súlyosabb vétség, ez sem játszik.


5. A gyámhivatallal kizárólag közös megállapodásokat lehet intézni, illetve a gyámügy által kiadott határozat nem végrehajtható - csak a bírósági, és igen, ezt a volt férjem is tudja....


És még mielőtt megszólnál, nem, ezek nem kifogások, ez a magyar jogrend által alkotott szuper liberális törvény, akinek meg baja van, intézze, ahogy tudja...

2012. aug. 2. 07:52
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs hivatalos bírósági végzésed a gyermek elhelyezésről,kizárólagos felügyeleti jogról,szabályzott láthatásról,addig ne add ki a gyereket.A rendőr nem fogja kivenni a kezedből,és átadni az apjának.Azt fogja mondani,hogy forduljatok a bírósághoz.Azért mert valakinek joga van a saját gyerekéhez,ez nem jelenti azt,hogy bármit megtehet,ami a gyereknek egyáltalán nem jó.Értem ez alatt,hogy megfogja a gyereket és elviszi egy ismeretlen helyre,kirángatva a megszokott életviteléből,ráadásul az anyja mellől.Na,azért ez nem így működik.

Egyébként a bírósági per elött bármikor feljelentést is tehetsz ellene a rendőrségen,ha mondjuk fenyeget,vagy zaklat.Mivel az más kategória.

2012. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"4/-szerintem most hagyd az egyetemet-nincs más lehetőség-és költözz el a közeléből is.Cím legyen titkos."

kontra

"Azért mert valakinek joga van a saját gyerekéhez,ez nem jelenti azt,hogy bármit megtehet,ami a gyereknek egyáltalán nem jó.Értem ez alatt,hogy megfogja a gyereket és elviszi egy ismeretlen helyre,kirángatva a megszokott életviteléből,ráadásul az anyja mellől.Na,azért ez nem így működik."

Nem tudom, a kedves HÖLGY válaszolóknak mi okoz nehézséget annak a megértésében, hogy amíg egy bíróság nem ad valamelyik szülőnek kizárólagos felügyeletet, addig az alapértelmezett a KÖZÖS felügyelet, mindkét szülőnek EGYENLŐ jogai vannak.

A férfi versenyzőnek pont ugyanannyi joga van hozzá, hogy fogja a gyereket, és elviszi egy ismeretlen helyre, mint a nőnek, SEMMI. Az, hogy egyesek el tudták játszani egy kellően papucs pasival, az egy sztori, tökösebb ilyenkor kapásból büntetőfeljelentést tesz ismeretlen tettes:) ellen kiskorú veszélyeztetése címen, oszt ennyi. Majd a yard megkeresi...

Ha a Kérdező párja tényleg egy kretén, akkor tényleg az a működő út, amit a #8-asban leírtam. Még akkor is, ha a sóhivatalaink olyanok, amilyenek, ergo az út néha rögös...

2012. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

66%-os


-Igen igazad van,amíg a bíróság nem ad kizárólagos felügyeleti jogot,addig mindkét félnek (sajnos)egyenlőek a jogai.Ismétlem sajnos.De ez nem jelenti azt,hogy vakon kell követni az idiótábbnál idiótább törvényeket,hiszen itt egy pici gyerekről van szó.Adott egy dologtalan,munkanélküli,pénztelen,agresszív,talán még lakhatással sem rendelkező édesapa,aki követeli a jogait.A másik oldalon áll egy biztos bevétellel rendelkező édesanya,akinek van fedél a feje fölött,és a gyermeket a születésétől folyamatosan gondozza, neveli.Szerinted a rendőrök ezt a helyzetet felismerve kitépnének a még csecsemőt az anyja karjaiból,és átadnának az édesapának,aki lehet egy fél liter tejet nem tudna venni a gyerekének?Gondolkozzál már,hiszen ebbe a gyámhivatalnak is van bele szólása,még ha nincs is bírósági végzés.Ezek szerint akkor az apa, a jogaira való hivatkozással a gyereket akár egy csűrben is tarthatja,míg a bíróság végre megmozdul??Ne már...ilyen nincs.És tudod miért nincs?Mert ha nem is konkrétan pont ilyen eset zajlott le a környezetemben,de hasonló.

2012. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nézd, kedves előző, a szerinted megéri kockáztatni "nem vakon követve a törvényeket" azt, hogy utána esetleg bukja a nő a gyermekelhelyezési pert...

És szerintem ÁLTALÁNOSSÁGBAN szó sincs semmiféle "sajnos"-ról, az általában a törvényeknek egy generikus tulajdonsága, hogy uniformizálnak, lehetetlenség úgy törvényt hozni, hogy az ne csak "általában" legyen jó, és ne legyen a Gauss-görbe két végén aki indokolatlanul szív, meg aki méltánytalanul jár jól vele. A megoldás az lehetne, ah ezek az ügyek (meg úgy általában a magyar bírósági ügyek) nem mennének át rétestésztába, hanem a bíróság ésszerű időn belül meghozná az adott konkrét ügyben megfelelő ítéletet. Egy rendőrtől semmi esetre sem várhatod el, hogy ott, 10 perc alatt egy családjogi ügyben a tények ismerete nélkül helyes döntést hozzon...

2012. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Jómagamnak is ez a problémája, ha el akarok menekülni az apja elől, folyton menekülésbe leszek, se a gyereknek nem jó, se nekem, ráadásul jogilag sem okés, így a bíróság is elmarasztalhat..
2012. aug. 2. 19:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Szeptemberig húzd ki, amíg a bíróság elkezd foglalkozni az üggyel.


Viszont az nem igaz, hogy ha feljelent, akkor a rendőrségen nyoma marad. Önmagában egy feljelentés semmit sem ér. Az számít, hogy a rendőrségen mit hoznak ki belőle. Ha visszapattintják, hogy megalapozatlan a feljelentés, akkor rá üt vissza.


Kríziskezelő segélyvonalat hívj fel, ők pontosan elmondják, hogy ilyen esetben mit lehet tenni. Ha követed a tanácsaikat, akkor egyfajta védett helyzetbe kerülsz - onnantól pedig a bíróságon is több esélyed lesz.


Lehet, hogy én siklottam át rajta, de ügyvéded van?

2012. aug. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nincs ügyvédem, így is nehezen jövök ki anyagilag, egy ügyvédet nem tudnék megfizetni.
2012. aug. 3. 11:55
 20/20 anonim ***** válasza:

16-os

Szerinted a milyen elhelyezési pert nyerhet meg egy munkaviszonnyal,lakhatással,biztos anyagi háttérrel, NEM rendelkező édesapa,aki csak azért csinálja ezt a cirkuszt,hogy "szivassa"az exét.Mert azt ugye belátjuk,hogy ez az ember tojik a gyerekre.


Neked meg kedves kérdező annyit még azért elmondanék,hogy az ilyen és más bírósági perek, akár hosszú hónapok elteltével is kerülhetnek kitűzésre.Tehát addig találj valami megoldást,mert ha vakon követed a törvényt,akkor a gyerek ihatja meg a levét.Mielöbb keresd fel az illetékes gyámhatóságot,és kérjél valami tanácsot mit lehetne tenni.Ne várj a bírósági ítéletre,mert az lehet még odébb van.És addig?Fenyegetésben fogsz élni?Vagy minden pillanatban azt várod,mikor ront be a gyerekért?

2012. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!