Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás ügy, mit lehet tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás ügy, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A gyerekek apja itthagyott, a láthatás péntek estétől vasárnap estig van megszabva, bár én bármikor engedném. Az "apa" ezt úgy értelmezi, hogy ő ebben az időszakban bármikor megjelenhet, bármikor hozhatja -viheti őket, nekünk itt kell ülni és várni, hozzáteszem gyakran hiába.Egyszer csak megjelenik szombat délután, vagy csak vasárnap, amikor kedve szottyan. Van-e mód rá, hogy előírás szerint vigye, vagy ne vigye, ha akkor nem akarja. Most is azt ígérte, hogy szombaton és vasárnap is viszi őket, lesz egy szabad hétvégém. Aztán gondolt egyet, szombat délután mégis visszahozta őket,és elment a nőjéhez. Így én semmit nem tudok tervezni, nem mehetek sehová, sem a gyerekek.Mert az ő hétvégéje van, mi meg várhatjuk, mint a Messiást. Lehet kötelezni, hogy akkor vigye, amikortól a végzésben van, esetleg másnapba is belemennék, de hogy egész hétvégénk rámenjen, hogy őt várjuk hiába, ez így nincs jól. Köszönöm a válaszokat előre is.
2012. jún. 3. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

odaadod a gyerekeket és megmondod, hogy nem leszel otthon hétfőig. Ha nem viszi el őket péntzeken,akkor emailt írsz neki (legyen nyoma) hogy nem leszel otthon szombaton, nem tud jönni a gyerekekért.

Alapvetően emailezz mindent, akkor van nyoma

2012. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha Te nem értesz egyet ezzel a megoldással, akkor nem, nem teheti meg. Nem feladatod a láthatási hétvégén haptákba állni. Legközelebb ha nem időbe jön, írj neki, kérdezd meg, hogy miért nem vitte őket. Ha erre azt írja, hogy majd holnap jön, akkor mond meg neki, hogy akkor már ne jöjjön, mert programot csináltál.

Ha meg korábban hozná vissza őket, legközelebb ne add oda neki, ezt is írd le, mondván, nem vagy benne biztos, hogy otthon leszel amikor ő betoppan, így a kicsiket nem érzed biztonságba.

Valamint mond meg neki, hogy csak akkor viheti őket, ha a láthatás feltételei szerint képes eljárni.

2012. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, ha a megadott időpontban nem viszi el, akkor később már nem viheti! Nem vagytok kötelesek haptákban állni, ha ilyen megbízhatatlan nem beszélve arról, a gyerek is milyen bizonytalanságot él át! Jól írta az előző, ha odaadod, mondd meg hogy nem leszel itthon hétvégén és úgy vigye el, hogy vasárnapig nála legyen!
2012. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó,akkor ezt mondhatom neki, hogy nem akkor jön, amikor épp eszébe jut (mert ő ezt állítja, hogy az egy kijelölt időtartam, amin belül ő rendelkezik a saját és a gyerekek idejével. Neki joga van, joga van és joga van). Most is egyszer csak visszahozta tegnap őket, mert "programja van". A baj az, hogy megfontolandó, mert val. akkor inkább nem is viszi őket. Azt hiszem, csak a környék és a rokonság miatt viszi őket, mert azt bőszen hangoztatja, hogy nem a gyerekektől vált el. A színfalak között, négyszemközt lesz csak egyértelmű, hogy ő mindentől szabadulni szeretne. Most az lesz az indok, hogy akadályoztam a láthatásban,és én leszek helyette a sz.mét.Mindegy, így nem kár érte, nem volna jó példakép. A veszteség az, hogy így én egyáltalán nem leszek a gyerekek nélkül egy percet sem, pedig nekem is jó lenne néha egy kis kikapcsolódás, gondolkodás.
2012. jún. 3. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:

1/2 órát illik várni, ha addig nem jelzi, hogy késni fog, akkor nem kell várni. Én egyszer 10 percet késtem és a feleségem már elvitte őket és nem tudtam mit tenni.

A visszahozatalra sem kell várnod, nyugodtan menj el, éld az életed, legfeljebb ha rosszkor viszi vissza őket, akkor koppon marad és majd visszajön a hivatalos időben. Persza azért jelezd a gyámhivatalban is a dolgot.

2012. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

időpont nem lett meghatározva? tehát pl. péntek reggel 8-tól vasárnap este 7-ig van láthatás? a másik meg, hogy sokszor beleírják a végzésbe hogy a szülők kötelesek egymást a láthatás előtt 48 órával hitelt érdemlő módon értesítenin egymást ha vmi akadály merül fel.

Azt mindenképpen szögezd le, ha márelviszi akkor félidőbenne hozza haza őket basszus. így van mondd meg neki hogy nem leszel otthon.

2012. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van meghatározva időpont. Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 7. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!