Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kié lenne a gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kié lenne a gyerek?

Figyelt kérdés
Páromnak nincs bejelentett munkahelye, viszont van APEH-os tartozása, gyakorlatilag többször voltak végrehajtók is, igaz eredménytelenül, mert nem lakik a bejelentett címén. Anyósom is APEH lekötelezettje, az ő adóssága is végrehajtás alatt. Most viszont már egy ideje anyósommal élünk kisgyerekkel. Nekem van bejelentett munkám több mint egy évtizede ugyan ott. Szüleimnél vagyok bejelentve, válás után valószínűleg ott is élnék. Ők mindketten nyugdíjasok, lenne felügyelete a gyereknek, míg apa (azaz én) dolgozik. Szerintetek mennyi az esélyem, hogy a törvény nekem ítélje a felügyeletet, vagy hogy is hívják ezt hivatalosan...

2012. ápr. 23. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért már előfordul a bíróságokon, hogy a kiskorú gyerekeket az apáknál helyezik el, bár tény, hogy nem ez az általánosan bevett szokás. Ügyvéddel mindenképpen konzultálj, mert a perben ugyis szükséged lesz jogi képviselőre. Ő az összes ismeret birtokában biztos többet tud neked mondani.
2012. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha a bíróságon félreértés történik és így válaszolsz a bírónőnek, ahogy itt több embernek is, esélyed sincs!

Így sem sok és ezt nem a fenti mondatom miatt írom, van egy ismerősöm, akinek az anyukája könyörtelenül bánt a gyerekkel és nem törődött vele!

Mindkettő szülőnek biztos munkája, háza , élete volt! Több éven át küzdött a legnevesebb ügyvédekkel az apa, mire sikerült a gyereket magához vennie! De ahhoz, hogy egy anyától elvegyék a gyerekét nagyon komoly dolgok kellenek ( hát nem apeh adóság! ) és annak a bizonyítása!

Mindenesetre kívánom, hogy sikerüljön tisztázni a dolgot , úgy, ahogy a gyereknek az a legmegfelelőbb, ha ez nálad van, akkor nálad!

2012. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

azt azért ne felejtsük el, hogy igenis számít az ha vkinek hosszútávon nincs munkahelye azt bizony egy jó ügyvéddel akár még úgy is kilehet élezni, hogy egy munkakerülő, lusta emberről beszélünk. Pl. azért nem megy el dolgozni, hogy hátha ezzel majd több tartásdíjat ítélnek meg neki.


Tehát csak óvatosan azoknak akik úgy vélik, hogy a munkanélküliség nem lehet indok. nyilván nem 100 %os indok, de ha még ehhez társul 1-1 negatív dolog, akkor bizony növelheti az esélyt.


A tetemes tartozást is lehet egy jó ügyvéddel kiélezni úgy, hogy felelőtlen magatartást tanusít az anyuka, hisz pl. kereset nélkül ész nélkül vesz vesz hiteleket, kölcsönöket. amiket nyilván kereset nélkül nem tud visszafizetni.


nincs tartós lakhatása anyának? oké akkor feltételezni kell, hogy a gyermekkel hónapról hónapra más más albérletbe megy majd? egy jó ügyvéddel igenis kilehet houni ebből is azt, hogy felelőtlen hisz újabb és újabb környezetváltozást tesz a gyermekével, ami ugye nem tesz jót egy gyermekenk, hisz nem alakul ki benne egy biztonságérzet. amitn megszokik egy új lakást, már mennek is tovább.


ügyvéd kell ide. De azért nem tenném tűzbe a kezem azért, hogy nyert ügye van anyukának. így van bírótól és ügyvédtől is függ ám.

2012. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek! Kivetél nélkül!
2012. ápr. 24. 12:00
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogják neked ítélni.Ha van lakás a feje felett (akár albérlet) és nem drogos vagy alkoholista vagy prostituált akkor nem.

Az senkit nem fog meghatni hogy apeh tartozása van,vagy hogy nincs munkahelye.Gondolj bele a 8-10 gyerekes putris romáknak sincs munkahelye segélyből élnek,és nem veszik el egyiktől sem a gyereket...

2012. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
47%
Jó tapasztalatom van válásügyben, bár nem én váltam, de tisztában vagyok az álláspontokkal. Na szóval, egy eladósodott állástalan anyának nem hiszem, hogy fognak ítélni gyereket, de ha tényleg normális válást akarsz, akkor mégse bízd el magad. Ha a gyereket akarod, akkor használj ki minden lehetőséget, lehet csúnyán hangzik, de támadj.
2012. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!