Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kié lenne a gyerek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kié lenne a gyerek?

Figyelt kérdés
Páromnak nincs bejelentett munkahelye, viszont van APEH-os tartozása, gyakorlatilag többször voltak végrehajtók is, igaz eredménytelenül, mert nem lakik a bejelentett címén. Anyósom is APEH lekötelezettje, az ő adóssága is végrehajtás alatt. Most viszont már egy ideje anyósommal élünk kisgyerekkel. Nekem van bejelentett munkám több mint egy évtizede ugyan ott. Szüleimnél vagyok bejelentve, válás után valószínűleg ott is élnék. Ők mindketten nyugdíjasok, lenne felügyelete a gyereknek, míg apa (azaz én) dolgozik. Szerintetek mennyi az esélyem, hogy a törvény nekem ítélje a felügyeletet, vagy hogy is hívják ezt hivatalosan...

2012. ápr. 23. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A bíróság mindig az anyának szeretné, ha van bejelentett munkád és hely, ahol laknátok, biztonság a gyerek számára, plusz az apának nincs munkája , nem tudná eltartani a gyereket, szerintem minden bizonnyal neked ítélnék!!!
2012. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne egyértelmű: a kérdést én tettem fel mint apa. Akinek nem volt évek óta tartósan bejelentett munkahelye az az anya. Bár a törvények által biztosított járulékok segélyek járnak a gyerek után, ami nem éri el az 50 ezret sem. Az apeh tartozást az anya, és az anyos tudja magáénak, apának nincs apeh tartozása, de van bejelentett munkája, és nyugdíjas szülei, akik állandó felügyeletet tudnak biztosítani az unokájuknak, míg én azaz az apa dolgozok.
2012. ápr. 23. 13:33
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ő az apa.


Anyukának van lakása, csak munkahelye nincs, de ez 10 perc alatt megváltozhat - ha máshogy nem papiron - ha gyermekelhelyezésre kerül a sor.

Az apeh tartozásnál jóval komolyabb indok kell ahhoz hogy az apának itéljék a gyermeket.


Anyáé lesz a gyerek, ha csak ezeken kivül nincs valami extrém helyzet - nem is akarja, kábszerfüggő, alkoholista, valamiféle szekta tagja az alföldön egy sátorban, stb.

2012. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A lakás az anyósé, bár ez gondolom részlet kérdés. Sajnos mostanában nem fog rákapni semmi kártékony szerre, és szekta tag sem lesz. Az sem számít hogy az apeh behajthat elméletileg? Hiszen a tartózkodása megegyezik, a bejelentett lakcímmel. Ráadásul anyós is, és az anya is -mint írtam- egy millió felett tartozik (fejenként) Semmi esélyem?
2012. ápr. 23. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Esélyed van. Sok függ a bírótól is.

Az anya nem mondana le a gyerek felügyeleti jogáról?

2012. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha ez sarkalatos pont lenne akkor a lakosság 'felénél' itélhetnék a másik félnek a gyermeket. Ez igy még önmagában kevés, sőt, lehet épp ez a helyzet segit neki tisztáznia magát az apehnél.

Persze lehet extrém helyzet, tényleg viszik a lakást, ott állnak jövedelem és lakás nélkül, akkor újraértékeltetheted a gyermekelhelyezést, de ha ilyen szélsőség lesz is, az sem ma lesz.

2012. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Keres fel egy ügyvédet,hidd el ő jobban tudna neked válaszolni...
2012. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Ez a kijelentésed, hogy sajnos nem lesz kábszer függő, hát elég gáz. Nem hiszem, hogy Apeh tartozás miatt neked adnák a gyereket, miért nem beszélitek meg, hogy anyánál maradjon, te sűrűn látogatod és támogatod anyagilag. Nem lehet normálisan válni?
2012. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És az nem lehet, hogy ő sűrűn látogatja, esetleg támogatja anyagilag. Nem engem, a gyereket. Aki a tréfát nem ismeri az ne mosolyogjon rajta. Gáz nem gáz, arra utaltam, hogy egészségesen él, aminek tudatában vagyok, és ez így is marad. Szerintem ez dicséret. A gáz az lenne ha azt mondanám, hogy benne van a mentális állapotában hogy droggfüggő lesz. A lényeg, hogy én szeretném a gyerekem magam mellett tudni, és erre a saját véleményem szerint alkalmas vagyok. Nem az a akarásra, azt sokan tudnak, hanem arra hogy jó apja legyek. Nem a normális válás a lényeg. Nyilván nő vagy, ezért így a válaszod, megértelek.
2012. ápr. 23. 16:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen nő vagyok, nagyon fontos egy gyereknek az apa, de az anyához nagyobb ragaszkodása van, és ha a feleségednek ez a legnagyobb bűne, hogy tartozása van, akkor nem kéne elvenni tőle.
2012. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!