Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esetben lehet kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetben lehet kérni a gyerektartás csökkenését?

Figyelt kérdés

Eddig a párom havonta 40 ezret fizetett a gyerekre, nem a bíróság állapította meg, hanem megegyeztek az exével.

7 hónapos terhes vagyok, és a párom másik munkahelyre került, ahol kevesebb fizetést kap.

Az ex azt mondta, ha eddig tudtuk fizetni azt a 40 ezret, ezután is oldjuk meg.

Csak a párom eddig 220 ezret keresett, most meg 130at fog.


2012. márc. 13. 10:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mivel eddig én is dolgoztam, simán belefért a 40. Az, hogy én mennyivel járulok hozzá az exem gyerekéhez, az a magánügyünk, nem?
2012. márc. 13. 11:14
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Ha kap egy nav vizsgálatot ő is és a cég is ahol dolgozik akkor már nem magánügy...
2012. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A párod bejelentett fizujának 20%a. azt meg nem kell tudni a volt asszonynak hogy zsebbe még mennyit kap :) neked meg lesz saját babád, még jó hogy ö lesz a fontosabb!
2012. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Eddig sem tudta az ex, hogy mennyit keres a párom.

Azt tudta, hogy az én fizumból rakunk hozzá a pénzhez, hogy meglegyen a 40 ezer ft.

2012. márc. 13. 11:31
 15/25 anonim ***** válasza:
7%
Na nem úgy van az! Az a már meglévő gyerek nem tehet róla, hogy apu újabbat vállalt, az a ti dolgotok. Úgy döntöttetek, belefér még egy gyerek, azt ne az exszel akarjátok már neveltetni a gyerektartásból! Ha nem elég a fizetés, apu menjen vissza a régi munkahelyre, vagy keressen újat. A gyt 15-25% /gyerek. 25% az 32500, ennyit kaphat. 1 új gyerek szintén kaphatja apu fizetésének 25%-át, és még nincs túllépve az 50%.Kapog a gyedet, palid a fizetését, ne más kontójára akarj már gyereket nevelni. Mi a francot kezdene 20000ft-tal? Majd mikor már téged hagy ott, te mit fogsz szólni? Ha gyereket vállalunk, tartsuk el. Tudtátok, hogy már van 1.
2012. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nézd, kedves utolsó.

Ha annyira szemét akart volna lenni a párom, akkor nem egyezkedik, hanem hagyja, hogy a bíróság itélkezzen.

Minimálbérből kapott volna 15 ezer ft.-ot.

Ehelyett a párom úgy döntött, hogy a gyerek kapjon többet, hiszen óvodásként hamar kinövi a dolgait.

Most, hogy nagyobb, és lesz egy féltestvére, kevesebb jut neki. Nem csak azért, mert terhes vagyok, hanem mert a páromnak másik munkahelye lett.

Nem úgy működik a dolog, hogy a pénzéhes ex miatt a páromat visszaveszik a munkahelyére, ami megszűnt.

2012. márc. 13. 11:49
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem teljesen önzetlen döntés volt az apa részéről a saját megegyezés, hiszen adót csalt, gondoltam nem hiányzott neki egy bírósági ügy ahola jövedelmét vizsgálják.

Szóval nem, nem nézünk fel az apára, azért mert a minibérből járó 15ezer helyett az igazi jövedelme 20%-át fizette.

Szar helyzet mindenkinek, az első gyerek nagyon meg fogja érezni a havi mínusz 20 ezer forintot. És az a hozzáállás sem tetszik, hogy mivel jön a második gyerek, az elsőtől kell elvenni. Ennek nem így kéne történnie.

De hát örül az ember manapság annak is, ha dolgozik...

2012. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudtátok vállalni azt a gyereket, nektek is kell eltartani, nem a féltestvérének. Mit kellett a te pénzedből hozzátenni?! 220000-ből nem tellett gyt-ra? Most is jut bőven, ott a gyed, családi+130000. Egy férfi annyi gyereket csináljon, amennyit normálisan el tud tartani. Ha nem megy, gumi a farkára, nem elvenni az előzőtől, van annak a szegénynek épp elég baja a link "apu" miatt. Ha meg 15-öt akart volna adni, én biztos a nyakára küldtem volna az APEh-ot, azt még munkahelye sem lenne.
2012. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy páran nem tudnak olvasni. :)

A bunkó stílusról nem is beszélek, biztos így tanulták otthon anyucitól-apucitól.

2012. márc. 13. 12:24
 20/25 anonim ***** válasza:
84%
Ne foglalkozz azokkal a válaszadókkal, akik be vannak savanyodva és felháborodva írnak össze vissza mindent (tisztelet a kivételnek) Miért ne kezdhetne új életet az apa? Adjátok be a bíróságra a papírt, hogy mivel nektek a közös kasszából kiesik jó pár ezer forint a baba megszületésével ezért már nem tudjátok vállalni a havi 40 ezer forintos gyerektartás fizetést. Ha a párod minimálbérre van bejelentve, akkor arról amit e felett kap ne tudjon senki, mert amiről nem tudnak az nincs. Lehet hívni a navot meg stb...ha jó cégnél dolgozik nem fog jelenteni semmit , hisz a legtöbb cég ezt csinálja, a magas adók miatt. A minimálbér 20-25 % -át itélik meg az előző házasságból szölető gyermekre. Ez igaz nem sok kb 15 ezer forint. De akár ha belefér a keretbe akkor ajánljátok fel a havi 25 ezer forintot. Ez is szép összeg egy gyerekre. Az én gyerekemra havi 10 ezer ft-ot fizet az apja mégis megvan mindene. A bíróság figyelembe is fogja vennni a kéréseteket, mert változás áll be a családotokban. Remélem sikerrel jártok.
2012. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!