Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a megelőlegezett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a megelőlegezett gyerektartás összege?

Figyelt kérdés
Néztem a Csjt., de nem találtam számszerűsítve.
2012. márc. 7. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megegyezik azzal, amit a bíróság megállapít. Ha nincs jövedelem, akkor úgy gondolom a minimálbér x %-a lehet.
2012. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hiszen azért előlegezik meg, mert a másik fél nem fizet.
2012. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És mennyit állapíthat meg a bíróság, ha az apának nincs munkája? Vagy ebben az esetben hogy zajlanak a dolgok?

2012. márc. 7. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Te beadod, feltétele a bírói megállapítás, és hogy szt ne fizesse. Megelőlegezik, 2 évre, egyszer lehet még 2 év. De! Utána megy a rendőröknek az ügy, hiszen a bírói határozatban foglaltakat nem teljesítette. Téged beidéznek tanúként, apuka lesz a gyanúsított, tartás elmulasztása miatt, majd bíróságra megy az ügy, ahol apuka vádlott lesz. Ha nincs felfüggesztettje, sem semmi hasonló stikli, akkor általában próbaidővel, felfüggesztettel megússza.
2012. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, én is keresztül mentem rajta.
2012. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyvt-ben van, ahol a gyermektartásdíj megelőlegzéséről szóló rendelkezések is. Az öregségi nyugdíj legkisebb összege azt hiszem 28 ezer körül van.


1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.):

23. §(1) A gyámhivatal a bíróság által a tartásdíj megfizetésére kötelező határozatában megállapított összeget, százalékos marasztalás esetében az alapösszeget előlegezi meg azzal, hogy a megelőlegezett gyermektartásdíj összege nem haladhatja meg gyermekenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át.

(2) A gyámhivatal az (1) bekezdésben meghatározott összegnél alacsonyabb összeget akkor állapíthat meg, ha a gyermek tartását a gondozó szülő részben biztosítani tudja. A megelőlegezett összeg ebben az esetben sem lehet kevesebb az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 10%-ánál.

2012. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért én megnézném, hogy az apáról van szó vagy a volt férjről, a voltod helyett.
2012. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, nem értelek.


Az apáról van szó, aki nem volt a férjem sosem, de a gyerekek apja.


Azt tudom, hogy nincs bejelentett munkahelye. Ilyen esetben mi alapján állapítja meg a gyt-t a bíróság?

2012. márc. 7. 20:34
 9/10 anonim válasza:
2 évvel ezelőtt havi 15000 ft volt, nem tudom az óta emeltek-e rajta, de nem hiszem!
2012. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem érted fehér hollót. Van egy nagy lelki válsága, és minden hozzászólásában, ahol a felek közt vita van, a gyerek miatt, azt írja, hogy nem a férj a gyerek apja. Írt tegnap egy szegény pasi, hogy küzd a gyerekért, illetve a volt nej szemétkedik, erre ez az éles eszű egyből írta, hogy azért, mert nem ő az apa. Szegény pasi szerintem köpni-nyelni sem tudott, amikor olvasta. Ez a mániája, a saját gondjait nem tudja megoldani, így azt gondolja, hogy mert őt hülyére vették, akkor biztos mindenki olyan balf.sz, mint ő.
2012. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!