Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy nő elköltözik a férjétő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő elköltözik a férjétől a gyerekkel, van joga pénzt követelni a férjtől a lakása fenntartására?

Figyelt kérdés

Nem váltak el, a nő lelépett és most pénzt kér, hogy tudja fizetni a számlákat.

Tehát a férj két lakást kell, hogy fenntartson, a sajátját, ahol él és a másikat, ahova elköltözött a feleség a gyerekkel.

A férj nem akarta, hogy elmenjenek, még most is azt mondja, hogy menjenek vissza.

A nő részéről nincs indok, miért költözött el. (nem volt olyasmi, hogy erőszakoskodás, alkohol, megcsalás stb)

Tehát jogilag követelhet pénzt a nő, ha házasságban vannak de külön élnek?


2012. márc. 12. 16:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek? ÉS hány gyermek van?
2012. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

A nő nem nevezett meg indokot, amikor a férj rákérdezett. Amit írtam, azt korábban mondta, illetve azt is, hogy ebben a városban ő nem tud beilleszkedni, illetve neki a szülővárosában van biztos állása itt meg csak keresgélhetne.

Illetve ott vannak a szülei, akik mindenben támogatják. (ezt nem mondta, ez csak így van)

Azt, hogy mennyire volt jó a házasságuk azt nem tudom, igazából a férj sem, mert pár hónappal a gyerek születése után ment el. A házasságkor már 4 hónapos terhes volt. Harmincas évei közepén járó nőről beszélünk.

Nem vagyok sem anyós, sem barátnő, sem a férj.


Köszönöm a konkrét válaszokat! Ezek szerint a gyerek után kérhet pénzt.

Tehát a férj mindenképpen vesztes ebben az egészben, mivel nem lehet együtt a gyerekével, felesége nincs, családja elveszett, ha szeretné látni a gyerekét az egy vagyonba kerül neki és ha mondjuk 2 heti rendszerességgel látja, az a gyereknek szinte semmi. Még pluszba fizessen a gyerekért, pedig ő nem kap semmit ebből a helyzetből, gondolok itt arra, amiért megnősül, hogy családja legyen.

Elég hülye helyzet.

2012. márc. 12. 16:57
 13/25 A kérdező kommentje:
A lakás a férjé. A gyerek 1 éves.
2012. márc. 12. 16:58
 14/25 anonim ***** válasza:
A bíróság ebben az esetben csak gyerektartást fog megállapítani, ami a fizetése 20 %-a szokott lenni egy gyerekre. De mivel az anya költözött el kérheti a bíróságon, hogy a láthatás utiköltségeibe szálljon be az anya, mivel ő költözött el. ezt simán megítéli a bíróság. nálunk is így volt, az exem fizeti az utiköltségem felét. Ragaszkodjon ehez az apa, mivel a gyerekéről van szó. Az anyát pedig nem kell eltartania. Hivatkozhat arra is a férj, hogy a szülei közelébe költözött, akik biztos tudják támogatni őt.
2012. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

ez esetben alakás után semmit sem követelhet. A régiből abzsolút nem,az újból meg pláne nem.


tartásdíj az valóban jár neki, abbólpróbálja majd meg fedezni a lakást. ja és el lehet mennie dolgozni.

tudom 1éves a gyermek, de oldja meg.

nyugi asszonytartást nem fog kapni, hát ha csak nem mondjuk maradandó betegséget szerzett a szülés alatt és mondjuk emiatt munkaképtelen. esetetekben ez fenn áll?


útiköltség felére jó esélye van az apukának. láthatásban sajnos még nem igazán tud többet kérni az apuka. úgy tudom 3 éves kor alatt el sem viheti magával.


ilyenkor pár órára találkozhat a gyerkőccel.

2012. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Na, erre mondom én, hogy a kutya is a legjobb dolgában bolondul meg.
2012. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%
Na, ne. Az a gyermek nem a férjtől van. Akárki akármit is mond. Ha vaki be tudja beszélni nekem , hogy egy feleség elhagyja csupán a szülei és egyebek miatt a férjét ahol a nő mindent megkapott, ráadásul a gyermeknek is valószínű, hogy meg volt mindene. Ne is haragudjatok ez a nő menekül önmaga elől. Nem tud a férje szemébe nézni, azt sem tudja ki a férje, csak vele élt. Ez a nő tuti, hogy félre lépett, amit nem tudott megoldani. De ha tévedek , kövezzetek meg.
2012. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
15%

Egy nő , megbecsüli a gyermeke vér szerinti apját. Ha , főleg azzal nincs gond. Ráadásul gondolom én, hogy az a férj tudta, hogy anyuci félre lépett. Csak a gyermek érdekében nem lépett. Nem buta senki sem. A feleség abból akar megélni, hogy a férje szereti a gyermeket.

De, ha igazam van, Normális az olyan nő aki nem becsüli ezt egy férfiban???

Mindenki itt azon ajnározik, hogy milyen rossz a férje, ez meg azon, hogy milyen jó volt és elhagyta.

Szerintem az a nő kapjon észbe és ébredjen föl. De , ha annyira nem szerette a volt férjét akkor más gyermekével ne akarjon vergődni. Ráadásul ott van a gyermek is. Való színű, hogy ez a nő agyilag sérült. Komoly esélye van rá,hogy a gyermek egészségét is veszélyezteti, sőtt életét is. Hát a férjnek kel észnél lennie, hogy ez ne történhessen meg. Persze az is igaz, hogy ha nem akar vagy nem vesz tudomást a férj erről akkor neki is vége.

2012. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Paraszti esszel ezt felfogni nem lehet, ezert normalis valaszt sem lehet adni. Elozmenyek?

Minden ember arra torekszik, hogy onallo elete legyen, otthona, csaladja. Jelen esetben ez megvan, tehat itt valami nincs rendben, de ezt a ffit ily modon zsarolni, kihasznalni nem lehet, mivel a feleseg onzo, hisztis, aki nem volt kepes felnoni, hiszen ha egy szereto anya, feleseg vagyok, akkor nem a szuleim utan sirok, szaladok, hanem a parom mellett elek szeretettben, boldogsagban pl. ami elvezek, nem elmenekulok! Ez az eset nem tiszta!

2012. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A férj, ha annyira látni szeretné a gyermeket akkor inkább kérje, hogy nála helyezzék el. Saját házzal és munkával jó esélye van, főként ha a másik félnek egyik sincs jelenleg.

Amúgy kérheti, hogy a tartást saját lakásban, természetben szolgáltassa.

2012. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!