Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam el a gyerekemne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a gyerekemnek (5 éves), hogy az apja elköltözik miután elválunk?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
"Apád elköltözik"
2011. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Korrekt vagy, ha te így intézed el.
2011. dec. 16. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt ne bonyolítsd túl, másrészt még véletlenül se higgye azt a gyerek, hogy az ő hibája a válás. Mondd el, hogy nagyon szerelmesek voltatok egymásba apuval, de ez a szerelem elmúlt, ezért el fog költözni. Viszont még most is szereted aput és ő is szeret titeket, ezért gyakran fogtok vele találkozni. Ha megkérdezi, hogy már miért nem vagytok egymásba szerelmesek, akkor mondd el, hogy sokat változtál te is és apu is, és a szerelem átalakult tiszteletté, de csak a szerelmes párok élnek együtt, ti viszont már nem vagytok szerelmesek egymásba. Én valami ilyesmit mondtam a 4 éves kislányomnak anno, de mi közös megegyezéssel, normálisan váltunk el. Ha szoktatok veszekedni, kiabálni, akkor ez lehet, hogy kevés lesz. Az én kislányom jól fogadta, a mai napig rendszeresen találkozik az apukájával, most 10 éves. Nekem új párom van, tavasszal fogunk megesküdni, és alig várja a tündérem, hogy koszorúslány legyen. :) Az apukájának is szokott lenni barátnője (évente más), úgyhogy még egyet se mutatott be a lányunknak, mert nem érezte annyira komolynak egyik kapcsolatot se.
2011. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

Ne egyedül mond el neki, apa is legyen ott. Mondjátok el neki, hogy őt mindketten nagyon szeretitek, de már nem tudtok együtt lakni, ezért apa máshol fog aludni, de majd sokat jön hozzá, mert fontos neki.

Az a lényeg, hogy a gyereknek ne kavarogjanak fölösleges kérdések a fejébe. Így talán könnyebb neki elfogadni, mert látja, hogy mindketten ezt akarjátok.

Azt is fontos kihangsúlyozni, hogy ő végig jól viselkedett stb. nehogy saját hibájának tudja be.

2011. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!