Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogy vihetem ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogy vihetem ki Londonba a 3gyerekemet az apa beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Az apa nem látogatja rendszeresen a gyerekeket!
2012. jan. 6. 14:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!!!
2012. jan. 7. 13:52
 12/22 anonim ***** válasza:

először is, ott szeretnétek élni ezentúl, vagy pusztán egy nyaralás, kirándulás lenne az uticél?


van már útlevelük a gyerekeknek? ha nincs akkor az apa megjelenése is kell az okmányirodában. nem csak beleegyező nyiltakozat kell, hanem meg is kell jelennie az ügyintézésre. (így már nem is olyan egyszerű) ha van útlevelük akkor az megrövidíti kicsit a dolgot. a gyerekek jogerősen neked lettek ítélve? mit értesz azalatt, hogy nem látogatja rendszeresen a gyerekeket? mennyi láthatást ítéltek meg neki?

2012. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

ha nincs utlevelük és nálad a birói végzés hogy a gyerekek nálad vannak elhelyezve akkor NEM KELL az apa az utlveél elkészítéséhez!

Ha nem enged külföldre távozni a gyámhatósághoz fordulhatsz aki felülvizsgálja. Ha Ő is nemet mond viheted tovább bíróságra az ügyet.


"Kiskorú külföldre vitele

Napjainkban egyre többen nőnek fel elvált szülők gyermekeként. A mai nemzetköziesült világban e szempontból fontossá válik az is, hogy tisztában legyünk azzal, miként jogszerű a kiskorú gyermek külföldre elvitele.

Különélő szülők esetén két alapvető szempontból kell kiindulni. Egyrészről, hogy a gyermek melyik szülőnél van elhelyezve, valamint, hogy a külföldi tartózkodás ideiglenes jellegű, avagy tartós, netán a letelepedés céljával történik.

Mindenképpen jogellenes, ha a szülő a nem nála elhelyezett gyermeket - akár csak rövid kinn tartózkodás idejére is – viszi külföldre.

Más a helyzet, ha a szülő a nála elhelyezett gyermeket viszi külföldre, hiszen ő ezt rövid kinn tartózkodási céllal teljesen korlátozásmentesen teheti meg, erre engedélyt kérnie nem kell senkitől.

Tartósan vagy letelepedési céllal azonban a nálunk elhelyezett gyermeket is csak akkor vihetjük külföldre, ha ahhoz a másik szülő is hozzájárult, avagy bírósági döntés rendelkezik róla, hogy ezt megtehetjük.

A Legfelsőbb Bíróság vonatkozó állásfoglalása az egy év időtartamnál húzza meg a határt az ideiglenes és a tartós külföldön tartózkodás között.

Főszabály szerint a szülői felügyeleti jog azt a szülőt illeti, akinél a gyermeket elhelyezték. A szülők egyezsége alapján a közös szülői felügyeleti jog megállapítására is van lehetőség. A hatályos szabályozás szerint azonban a szülői felügyeleti joggal nem rendelkező szülőt is megilleti a jog, hogy a gyermek életét érintő legfontosabb kérdésekbe beleszólása legyen. E kérdéskörbe tartozik a gyermek külföldi letelepedésének vagy tartós külföldi tartózkodásának tárgyában való döntés is.

Ha a szülőtárs jogellenesen vitte a gyermekünket külföldre, a hivatalos eljárást annak az államnak a hatóságainál kell kezdeményezni, amelynek a területére a gyermeket elvitték. Az elvitel jogellenességének megítélése kérdésében az egyezmények értelmében a magyar anyagi jogot kell alkalmazni.

Sajátos az a szabály, hogy az eljárás megindításához nem szükséges ténylegesen megvárni, hogy a gyermek egy évet meghaladó ideig külföldön tartózkodjon, elegendő, ha a jogsértő szülő szándéka kiterjed erre. Ebben a kérdésben maga az illetékes bíróság foglal állást az eset minden körülményének mérlegelése alapján.

"

2012. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Mindenképpen jogellenes, ha a szülő a nem nála elhelyezett gyermeket - akár csak rövid kinn tartózkodás idejére is – viszi külföldre."


Ez nem igaz. abszolút nem jogellenes. Legalábbis nálunk, a bíróság még külön figyelmeztette is az édesanyukát, hogy nyugodjon le végre, és ne tegyen keresztbe az apukának, ugyanis joga van az apukának a láthatása alatt akár egy másik országba is vinni a gyermeket. Illetve úgy fogalmaz a bírósági végzés, hogy nincs meghatározva, hogy mely városban, vagy mely országra terjed ki a kapcsolattartás. Tehát akár mehet külföldre is az apuka a gyerekekkel (pl.nyaralás.) sőt kihangsúlyozta nálunk a bíróság, hogy el lesz marasztalva az anyuka ha nem adja át az útleveleket apukának, és ezzel ellehetetleníti a nyaralást. Sajnos nem hallgatott a bíróságra anyuka, nem adta oda az útleveleket, így kártérítés keretein belül folytadik a per, ugyanis apuka befizette már az utat...tehát kedves utolsó nem igazán tudom értelmezni a beidézett mondatodat. Persze lehet, hogy mégis így van, de akkor nálunk nem ez történt, sőt az ellenkezője...sőt a gyámügyes ügyintéző is leállította édesanyukát, mert már az sem tetszett édesanyukának, hogy egy másik városba utazunk gyerekekkel néha. Erre is megmondta a gyámügyes, hogy az apuka odamegy a láthatása alatt ahová csak akar...


Akkor az hogy lehet, hogy nálunk ez így történt?

2012. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nálam vannak elhelyezve a gyerekek. Hosszabb időre szeretnék kimeni velük,de nem véglegesen. Csak míg anyagilag helyre jövünk.
2012. jan. 12. 12:50
 16/22 anonim ***** válasza:

úgy tudom,hiába vannak nálad elhelyezve a gyermekek, bizonyos dolgokban ugyanúgy kell a másik szülő hozzájárulása, beleegyezése. ilyen pl. név megválasztása/megváltoztatása, lakóhely megválasztása/megváltoztatása, iskola megválasztása, életút megválasztása ilyesmi. Magyarul a nagyobb horderejű dolgokban bizony kell a másik szülő is.


Esetetekben egyébként az okmányiroda megelégszik a bírósági végzéssel útlevél ügyintézésénél. (amíg nem lett volna végzés, addig mindkét szülő kellett volna az ügyintézéshez)de ez esetetekben nem áll fenn, tehát te akár apuka nélkül is igényelhetsz útlevelet.


Sajnos az, hogy egy kis időre szeretnél kinnt élni gyerekekkel, az bizony a lakóhely megváltoztatását jelenti esetetekben. Ehhez viszont kell apuka meleegyezése. szükséges módosítani ilyenkor a láthatásnak a végzését, hisz nyilván kivitelezhetetlen lesz a pl. 2 hetenkénti láthatás...tudom írtad, hogy alig él a láthatással, de sajnos előfordulhat hogy apuka az info hallása után, hirtelen jó apa akar lenni, és igenis élni akar a láthatással. ezt senki nem fogja megkérdőjelezni, senkit sem a múlt fog érdekelni, hanem az, hogy lesz egy apuka aki kifogja jelenteni, hogy igenis ragaszkodni fogom a nekem megítélt láthatáshoz...


tehát előfordulhat hogy apuka keersztbe fog majd tenni...tény hogy a gyámügy és abíróság felülbírálhatja apuka válaszát, de sajnos az egy hosszabb foylamat lesz, addig meg nincs külföldre menés...

2012. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16os vagyok, folytatom :) de tegyük fel, hogy nem tesz keersztbe apuka, tehát kiköltözhetsz külföldre, úgy tudom ez esetben téged fog terhelni az, hogy biztosítsd majd a láthatát. (pl.repülőjegy) de ha nem is 100%ig téged terhel, akkor 50%ig biztosan. senki nem fogja elvárni apukától hogy csakis őt terhelje ilyenkor a megnövekedett költség. hisz ennyi erővel akkor akár a maldiw szigetekre is költözhetsz, és akkor is apukának kéne állni a felmerülő utiköltséget? Hát nem hinném.


tehát neked azt is kell mérlegelned, hogy pl. havonta 1szer tudnád e állni a repülőjegyet gyerkeknek? vagy a felét? sőt arról nem beszélve hogy apuka akár azt is gonolhatja hogy te blöffölsz, és tulajdonképpen örökre akarsz kiköltözni, csak most mondod azt, hogy egy kis időre, és utána jönnél vissza...


érted ez olyan dolog hogy te sem tudnád bebizonyítani az ellenkezőjét, de nyilván apuka sem. 1:1 az állás. de tény, hogy apuka akár még látványosan el is kezdhet szenvedni amiatt, hogy lenne ez a félelme, hogy örökre ott maradnak a gyerekei. Érted? :S

2012. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

nem kell havonta fizetni a repjegyet a gyámügy itélhet olyan láthatást hogy évi egy hónap. Aki más kontinensre költözik ott is ugy oldják meg.


Apuka ha nem látogatja ne akarjon semmit.

2012. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
rendben van akkor legyen olyan a felállás, hogy évi 1 hónap. megjegyzem ha apuka keresztbe akar tenni, szinte kizárt hogy megelégszik az 1 hónappal...és lássuk be jogosan mondhatja majd azt, hogy neki ez így nem elég. most függetlenítsünk el attól, hogy eddig hányszor élt a láthatással...az a múlt,azzal már nem foglalkozik senki. ha most odaállna a gyámügy elé, hogy bizony ragaszkodik a jogos láthatáshoz, akkor senki nemfogja megkérdőjelezni...nyilván kitalálhat akármit, hogy anno miért nem élt vele rendszeresen. pl.munka miatt, betegségmiatt stb. mondomaz a múlt, most azt kell majd nézni, hogy van egy apuka,aki változtat a viselkedésén, és ajövőben szeretnétöbbet látni a gyerekeket...de rendben maradjunk a példánál. Akkor ebben az 1 hónapban is kell a gyerekeknek egy ide repülőjegy és egy vissza repülőjegy. na azt kinekkell majd fizetnie? én mindenképpen úgy létom, hogy az anyukát plusz költségek is fogják majd terhelni...
2012. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
36%

ez igy van viszont ha jól keres az anyuka ki tudja majd fozetni. Amugy meg az apuka hiába nem elégszik meg ha a gyámhatóság elrendeli az évi egy hónapot akkor ez van.

Értelmes szülők meg tudják beszélni!


A gyámhatóság CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a gyerek érdekeit nézi, tehát ha anyuka megoldja az évi egy oda vissza jegyet, és külföldön jobban élnek 3 gyerekkel nem fogják itthontartani az apuka kedvéért.

2012. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!