Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogy vihetem ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogy vihetem ki Londonba a 3gyerekemet az apa beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Az apa nem látogatja rendszeresen a gyerekeket!
2012. jan. 6. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha van útlevelük, akkor senki nem fog megállítani szerintem. Az útlevél kiállításához viszont kell az apa beleegyezése. Megjegyzem nekem van egy gyerekem, és dolgoztam már kint, de még azt az egyet sem merem kivinni egyedül, mert nem járnék jobban
2012. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki gyakorolja a szülői felügyeleti jogot? Ez nem egyenlő azzal kinél van a gyermek. Amennyiben a szülői felügyeleti jogot továbbra is közösen gyakoroljátok mindenképpen kell a másik szülő beleegyezése
2012. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

jogszabály: 13/2009 gyermek jogellenes külföldre vitele



Jogellenes elvitelnek kizárólag az tekinthetõ, ha a gyermek lakóhelyét a szokásos tartózkodási helyrõl egy másik államba helyezik át a felügyeleti joggal bíró és azt ténylegesen gyakorló személy elõzetes vagy utólagos hozzájárulása nélkül.


Nem csak az jogellenes, ha annak a személynek a felügyeleti joga sérül, akinél a gyermeket bírósági (hatósági) határozat vagy a szülõk egyezsége elhelyezte. Jogellenességrõl van szó akkor is, ha a gyermeket az a szülõ viszi külföldre, akinél elhelyezték, feltéve, hogy a másik fél felügyeleti joga az elvitelkor fennállt és azt ténylegesen gyakorolta

2012. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Külfölön élek 13 éve van egy 16 éve lányom,aki utan magyar apja sosem fizetett,és sosem kertek a beleegyezeset sehol semmihez,vagyis mikor kérik el szoktak fogani a válóperi papirt hogy a gyermek az én gonozasom alatt áll. Ha az ember még a férjed akkor nem viheted beleegyezes nelkül mert ha akar akkor feljelenthet ,még ha kijutsz velük akkor is.
2012. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem a férje, akkor is feljelentheti.
2012. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ezt embere válogatja, visszaviteli eljárást kezdeményezhet a másik szülő, akinek láthatási joga sérül. Azt, hogy kezdeményezi e az rajta múlik. A bíróság ilyen eljárás keretében mérlegeli, hogy a szülő gyakorolta e a láthatási jogát a külföldre vitel előtt.
2012. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok, következményei persze lehetnek, de a reptereken senki nem fog feltartóztatni. Így értettem
2012. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

2, 3, 6os vagyok.

Jogász vagyok

Megütheted vele a bokád. Mindenképp kérj beleegyezést volt párodtól. Ha nem adja meg bíróság pótolhat ilyen jellegű nyilatkozatot. Ez hosszadalmas nyilván-

2012. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen ,bocsanat persze persze hogy feljelentheti ha mar nem a ferje akkor is,tehat szerintem ez szerencse kerdese is mert az en voltferjem meg a maga dolgait sem intézi el,nemhogy törvényhez forduljon azert mert nem latja a gyereket,sosem erdekelte. Te tudod milyen ember ö,és akarna-e neked rosszat,ha titokban lelépsz.....mindenesetre szerintem a hivatalos beleegyezése az ut,nem igazan erdemes kockaztatni,mert ha a voltferjed rossz ember,be is csukhatnak.
2012. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
jogilag necces.. marad az embercsepészet :D
2012. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!