Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csak a válás jöhet szóba?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a válás jöhet szóba?!

Figyelt kérdés
3éve élünk együtt és 1,5éve házasodtunk össze férjemmel, azóta a szülei állandóan beleszólnak az életünkbe! Nekem már kezd ebből elegem lenni, mert férjem akkor sem áll ki mellettünk, ha szüleinek nincs igaza. Már a házasságkötésünket megelőző készülődésben sem segítettek semmit, mert ők éttermes lagzit akartak, mi meg nem. 30főre is iszonyatos drága lett volna,így otthon tartottuk. Utóbb kiderült 1Ft-ot sem adtak bele,mindent az én szüleim és férjem állt (vagy is mi). Abból is botrányt csináltak, hogy az egyik szobát ott ahol éltünk, szépen megcsináltattuk, mert közben jött a baba és szerettük volna ha tiszta és szép helyre születik. Sajnos, később nem tudtuk fizetni a kis házunkat és a szüleimhez költöztünk, mert csak ők voltak akik fölajánlották az egyik üres szobájukat. Pár hete azt is megkaptuk, hogy az én szüleim unokája lesz csak a babánk. Meg ha akartak volna tudtak volna 1,5milliót adni, hogy kifizessük a házat,de nem akartak. Most meg már nem is jönnek ide,mert nem tetszik a hely ahol lakunk és elvárják,hogy mi menjünk, miközben napi 4x is elmennek előttünk! (Szüleim házáról annyit, hogy igen igényesen berendezett szép,nagy ház, ja és nem kérnek tőlünk pénzt semmire,hogy tudjunk félre rakni sajátra)...stb Elkeserít,hogy férjem nem áll ki mellettünk, sőt még én vagyok a hülye! Hatalmas már közöttünk a távolság. Megbeszélni nem tudjuk, mert egyszerűen csak a szülei a jók! Nem tudom már lenyelni ezt a sok rosszat. A válásban látom a kiutat. Vagy mit tegyek?
2011. dec. 13. 12:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy a férjednek sem túl kényelmes az anyóséknál lenni, olyan kis senkinek érezheti magát nálatok, aki nem képes a családjának a megfelelő lakhatást biztosítani(persze tudta volna, ha megkapja a megfelelő támogatást)ezért aztán gondolom el-elpanaszkodja magát otthon, ott meg teszik alá a lovat. Nézd, én a helyedben nem hagynám, hogy eltávolítsanak minket egymástól, és nem hagynám, hogy a párom ilyen könnyen lepasszolja a felelősséget. Gyereket csináltunk? Igen? Akkor fel is fogjuk nevelni együtt, és nincs apelláta. Micsoda kákompille férfiak vannak. Van egy kis gubanc, aztán szalad haza anyucihoz sírni, meg az igazát keresni, aztán csodálkozik, ha a párja magára hagyja. (teszem hozzá, hogy a bajban a mama is magára hagyta.)Mondjuk én nem adnám fel olyan könnyen és férfit nevelnék belőle(ha már az anyjának nem sikerült).
2011. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Te vagy a hülye?? Ha ezt így megkapod, akkor tényleg jobb lenne kis időre a különköltözés, menjen csak szépen haza, hadd örüljenek neki a szülei. Most komolyan, ha most, a házasság elején nem tudok beszélgetni, mi lesz később???
2011. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mondtam neki,hogy sokáig nem fogom bírni és félek válás lesz belőle, erre azt mondta, hogy nélküle éhen fogunk halni. Szüleimnek a házuk mögött van egy telek amire akár 2 családi házat is fel lehetne húzni! Ingyen és bérmentve nekünk akarták adni!! Ok,hogy 3év alatt lenne belőle ház,de akkor külön lehetnénk. Elmondta a szüleinek és rögtön rossz ötlet lett: Ne hogy már közelebb legyünk az én szüleimhez! Pedig előtte ő is úgy örült neki.
2011. dec. 13. 13:47
 14/18 A kérdező kommentje:
Amikor nem beszél a szüleivel, nagyon rendes ember....nem tudom, hogy lehet valakit ennyire befolyásolni.:-((
2011. dec. 13. 13:49
 15/18 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy az anyjáék befolyásolják. Nincs semmi gond, akkor haza lehet költözni, ha neki fontosabbak a szülei, akkor felesleges volt megnősülni és családot alapítani. Egyszeri székely menyecske kapott egy pofont az urától. Azt mondta erre: Megbántam én már, hogy idejöttem asszonynak, inkább visszamegyek anyámhoz leánynak. Tipikusan az az eset. Nem jó az asszonnyal lenni, mert elvárások vannak, felelősség na meg férfiként kellene viselkedni. Visszakívánkozik a gyerekkorba, ahol dédelgették és megkímélték a kellemetlenségektől.
2011. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hát, nem könnyű a helyzet, de a tények magukért beszélnek. én a helyedben kiállnék az igazamért a férjem és az anyós ellenében is. van már egy gyereked, felelős vagy érte, bizonyos döntéseket meg kell hoznod az ő érdekében, ha másért nem, már csak emiatt is felnőtt embernek kell tartaniuk, legalábbis ezt kellene elérned... anyósék egyelőre mindkettőtöket befolyásolható gyerekekként kezelnek. ne hódolj be nekik és törj ki a szerepből. tudatosítsd a férjedben is, h nem zavar téged, ha egy-egy összezördülés után anyuka felhívja őt és befyolyásolni próbálja, mert neked akkor is ezt kell tenned, ha a ti családotok érdeke ezt diktálja. talán át fog jönni az üzenet, és megtanulják (anya és fia is), h ti már egy külön család vagytok, azt teszitek, ami nektek és a babának jó, nem pedig azt, amitől anyuka elégedettnek érezheti magát a pici fia által. arra figyelj, h közben ne múljon el köztetek a gyengédség, a szeretet, a romantika - a konfliktusok csak ezekben a problémás helyzetekben álljanak fenn, aztán neked is meg kell tanulnod letenni őket és családként élni a mindennapokat. ami most van, az az anyósodon kívül senkinek sem kedvez: sem neked, se a babának, se a férjednek és gondolom, a te szüleid sem repesnek a boldogságtól, hogy ilyen összeférhetetlenek a nászassszonyék (vagy hogy mondják ezt :))
2011. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Annyi volt a válásra a reakciója, hogy éhenhalnátok nélküle?? És ezt mire alapozza, hiszen a Te szüleid segítenek mindenben? Én egyből visszavágtam volna.

Egyébként, ha így viselkedik veled, és ezt a gyerek látni fogja ahogy felnő, meg fogja utálni! Szóval jó lenne ha elgondolkozna rajta. Én nem is értem hogy létezhetnek ilyen "szülők" (a férjedére gondolok) komolyan úgy ki tudok borulni. Nálunk rokonságban mindig összetartás van, nem fordulunk soha egymás ellen, akkor sem ha épp nem értünk egyet, szükség esetén mindenki számíthat mindenkire.

Meg hát a férjed is, ne haragudj, de ha ilyen tutyimutyi, akkor mért házasodott még meg? Nagyon szomorú, hogy ilyenek vannak a világban, és hogy annak a kisgyereknek ilyenben kell felnőni..:S

A férjednek ideje lenne észbe kapnia, és normális családapának lennie, mostmár Saját családja van, és Értetek tartozik felelősséggel! Teljes mellszélességgel melletted és a baba mellett kéne kiállnia! Értesd meg vele, hogy mostmár TI vagytok neki, és ha nem akarja hogy széthulljon a kis családotok már most, akkor viselkedjen felelősségteljesen!

2011. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem fogtok éhenhalni, nyugi. Családi pótlék, gyed+gyerektartás. Szüleid sem fogják tudni megállni, hogy ne vegyenek az unokának ezt azt, meg a tesód sem. Emiatt nem aggódnék.
2011. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!