Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után ha Magyar országon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Seruti kérdése:

Válás után ha Magyar országon belül maradok két kisgyerekemmel, milyen messze költözhetek a volt férjemtől?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyi az távolság ami megengedett.(Ha van ilyen)És nem kell hozzá az apa beleegyezése?!
2011. dec. 13. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

először is: Magyarország


amúgy segíteni nem tudok, szerintem akárhová költözhetsz, de muszáj voltam kijavítani:D

2011. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a láthatást rendszeresen tudod biztosítani,akkor szerintem akárhová költözhetsz... egy kivétel van szerintem,ha a férjed egy közveszélyes elmebeteggé vált közben,mondjuk megőrült,megtébolyodott...ilyesmi...ilyenkor mivel kárt okozhat a gyerek testi épségében,szerintem ez felülírná a láthatást...
2011. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az országon belül oda költözöl, ahova akarsz. Az országból nem viheted ki a gyereket a másik engedélye nélkül.
2011. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"muszáj voltam kijavítani:D"

muszáj volt kijavítanom. Én vagyok néha álmos, beteg, szép és csúnya, de muszáj sosem. Bocs.

2011. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen. A férjed is költözhet, ahová akar, nem?
2011. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bárhová, de tudtommal neked kell majd biztosítani hogy láthassa, és ha sok az utiköltség neki oda, akkor azt levonhatja a gyerektartásból. Illetve rosszabb esetben neked kell a gyereket hozzá vinni, ha ő nem tudja megoldani a távolság miatt a láthatást.
2011. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pont most kérdeztem meg az ügyvédemtől, igaz, hogy én külföldre szeretnék majd menni. Ez úgy van, hogy ha ő nem írja alá az engedélyt, akkor be kell adnom a bíróságra, kérni, hogy mehessek. Nyilván indokolni kell, pl.: ottani jobb megélhetés, kint van a család, új házastárs ott kapott munkát (ez a legütősebb, erre tuti megadják), és a bíróság engedélyezi. Semmit sem tehet, lehet is vinni a gyereket. Persze a láthatást át kell variálni.
2011. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. mennyi idősek a gyerekek?pl.ha már elkezdték az iskolát, óvodát akkor akár hátrányként is értékelheti a bíróság, hisz kiszakítod gyermekeket a megszokott környezetükből. Mi lenne az az indok amiért szeretnél elköltözni? Sok mindenről függ, hogy mi a megengedett. Egyetértek az előttem szólóal akár még az is megeshet hogy ha olyan messzire költözöl akkor apuka vagy kérni fogja az utiköltség megtérítését, vagy pl. neked kell félutig elhozni gyerekeket,aztán láthatás végén odamenned félútig ahol átadja apuka őket... ami meg ugyebár neked lesz megnövekedett költség, tehát tudnád ezt vállalni? olyan is van, hogy pl. egy apukának megítélnek hétközi kapcsolattartást )pl. minden kedden suli után este 7ig. ez esetben a messzire költözés már akadálya lehet a láthatásnak. ha apukának ez nem fog tetszeni, hisz minél többet akar a gyerekeivel lenni, akkor ellenezni fogja a messzire költözést...mennyi idősek a gyerekek? milyen messzire tervezel költözni? megkérdezhetem, hogy mi az indokod a költözésre?
2011. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
10,és 5 évesek.munkavállalás szempontjából szeretnék elköltözni,persze csak akkor ha már minden biztos.Van állás,és lakhely.
2011. dec. 14. 14:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor ugye a 10 éves gyerkőc már beilleszkedett a suliba...hát nem tudom, nézd beszéld meg az apukával, vele beszéltél már erről?
2011. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!