Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásom után költözhetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásom után költözhetek külföldre az apa beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
3 éve váltam el a férjemtől, még várandósan. A gyerekláthatás és gytd fizetés az elején még ment egy darabig, de mostanra teljesen megszünt. Az apuka egyáltalán nem érdeklődik gyermeke után, és fizetni sem fizet semmit. Időközben megismerkedtem új párommal (mostanra vőlegényem) aki nem magyar állampolgár és külföldön él. Én a gyerekkel szeretnék odaköltözni hozzá. A kérdésem az lenne, megtehetem-e ezt az apa beleegyezése, tudta nélkül? A kapcsolatot már nagyon régóta nem tartjuk, útlevele van a gyereknek, hiszen azóta már többször is utaztunk külföldre. Papírunk van a láthatás és tartásdíj szabályozásáról, de mint már írtam a gyakorlatban ebből semmi nem valósul meg.
2009. aug. 22. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

"sajnos" (most itt a te esetedre értem) az apa aláírása is kell az útlevéligénylésnél.

Ez törvényben van. Kikerülni nem lehet, csak ha az apa lemond a gyerekről.

2009. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hátha nem veszi észre... :]


Ha mégis megtudná és patáliát csap, akkor be tudod bizonyítani, hogy évekig nem fizette a gyt-t, nem érdeklődött a gyerek után... (Ha 1 éven át nem érdeklődik egyáltalán a gyereke után, akkor bírósági úton megszüntethető a szülői joga!)

Akkor menj bíróságra és kérvényezd az apa szülői jogának megszüntetését.


Az lenne a legjobb, ha papíron lemondana a gyerekről és akkor ezután nem kellene mindenhez az ő aláírása is.

2009. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

de h.ülye vagyok bocs :s

már van útlevél


háát... ha egyáltalán nem keresi, akkor kiviheted, de ha egyszer meggondolja magát, akkor fel is jelenthet.

2009. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy az EU-n belul viheted.
2009. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!