Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csak a válás jöhet szóba?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a válás jöhet szóba?!

Figyelt kérdés
3éve élünk együtt és 1,5éve házasodtunk össze férjemmel, azóta a szülei állandóan beleszólnak az életünkbe! Nekem már kezd ebből elegem lenni, mert férjem akkor sem áll ki mellettünk, ha szüleinek nincs igaza. Már a házasságkötésünket megelőző készülődésben sem segítettek semmit, mert ők éttermes lagzit akartak, mi meg nem. 30főre is iszonyatos drága lett volna,így otthon tartottuk. Utóbb kiderült 1Ft-ot sem adtak bele,mindent az én szüleim és férjem állt (vagy is mi). Abból is botrányt csináltak, hogy az egyik szobát ott ahol éltünk, szépen megcsináltattuk, mert közben jött a baba és szerettük volna ha tiszta és szép helyre születik. Sajnos, később nem tudtuk fizetni a kis házunkat és a szüleimhez költöztünk, mert csak ők voltak akik fölajánlották az egyik üres szobájukat. Pár hete azt is megkaptuk, hogy az én szüleim unokája lesz csak a babánk. Meg ha akartak volna tudtak volna 1,5milliót adni, hogy kifizessük a házat,de nem akartak. Most meg már nem is jönnek ide,mert nem tetszik a hely ahol lakunk és elvárják,hogy mi menjünk, miközben napi 4x is elmennek előttünk! (Szüleim házáról annyit, hogy igen igényesen berendezett szép,nagy ház, ja és nem kérnek tőlünk pénzt semmire,hogy tudjunk félre rakni sajátra)...stb Elkeserít,hogy férjem nem áll ki mellettünk, sőt még én vagyok a hülye! Hatalmas már közöttünk a távolság. Megbeszélni nem tudjuk, mert egyszerűen csak a szülei a jók! Nem tudom már lenyelni ezt a sok rosszat. A válásban látom a kiutat. Vagy mit tegyek?
2011. dec. 13. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Ezért elválnál tőle? A gyereked pedig hagynád, hogy apa nélkül, vasárnapi látogatással nőjön fel? Csak mert a nagyszülők hülyék?

Pont szard le, hogy ők mit mondanak, nem is laktok együtt velük, akkor meg mi a baj? A férjednek is lehetne ennyi esze, hogy ne vitatkozzatok ezen ennyit. A válás csak akkor jöjjön szóba, ha a férjeddel akkor sem állnál szóba, ha ő lenne az egyetlen férfi a földön.

2011. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Elég súlyos gond,ha helyetted inkább a szülei mellett áll ki, holott igazad van,nagy bunkóság,hogy nem segítettek,pedig tudtak volna. Ezt le kell ülni megbeszélni a férjeddel sürgősen. Ha szeret,kiáll melletted...Ha "anyut"válassza,vígasztaljon,hogy ilyen családban élni úgyis iszonyatos.
2011. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
nem tudom megmondani, mit tegyél, elkeseríteni sem akarlak, de úgy gondolom, h a férjed nem fog megváltozni. ha már az elején sem állt ki mellettetek, azt bizonyítja, h nem köztetek változott meg valami, hanem ilyen a hozzáállás, viszonya, értékrendje, fontossági sorrendje közted és a szülei között. nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned, én is találkoztam már ezzel a típussal (a szülei kedveltek nagyon, de az egyik, még csak nem is olyan közeli barátja és annak párja nem. még őket sem helyezte elém. tudtam, hogy így van, két évig voltam együtt, megszoksz vagy megszöksz szituációvá vált a dolog és én az utóbbi mellett döntöttem). ha már házasság és baba lett belőle, és amúgy szeretnétek is egymást, talán nem kellene ilyen gyorsan felrúgnod. próbáld meg kezelni a helyzetet, minél kevesebbet gondolni rá és néha nagyon keményen a sarkadra állni velük és a férjeddel szemben is. talán sikerül, de nem lesz egyszerű. nálam nagyon megmérgezte a kapcsolatot, úgy éreztem, h nem szeret eléggé, hisz nem áll ki mellettem és férfiatlannak tartottam a "nyuszisága" miatt
2011. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én le is sz@rnám, de a férjem kényszeríteni akar, hogy vágjak jó pofát mindenhez, holott állandóan megkapjuk milyen sz@rok vagyunk. Nem 1x vagy 2x könyörögtem neki, hogy beszéljen velük mi a konkrét bajuk vagy legalább az unoka előtt ne veszekedjenek, de még én kapok. Minden nap gyomorgörccsel kelek, hogy megint milyen indokkal hívnak majd fel lecseszni. Ha ne adj' Isten én is elmondom a véleményem, rögtön hívják a férjemet. A kicsi lányomnak sem jó,hogy állandó idegben vagyok. Nem szívesen válnék el,de így nem lehet élni! Vagy Te tudnál, úgy hogy tudod a férjedre sem számíthatsz?
2011. dec. 13. 13:17
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy látom, jó ötlet lenne, ha tényleg odaállnál a férjed elé, és megmondanád, hogy most már te és a baba az ő családja, és elsősorban titeket kell támogatnia. Különben ez játszma lesz, a férjed szülei dróton fogják rángatni őt, és ezzel minden egyes alkalommal te és a baba kerültök hátrányba.

Szüleid mit gondolnak erről a helyzetről? Vállalnák, hogy te és a gyereked ott éljetek? Van tesód, vagy tiéd lenne a ház úgyis? Ha nem tudsz a férjedre támaszkodni már most, akkor baj van, mert egy baba rengeteg új konfliktust fog hozni, amit csak egy erős és jó kapcsolat bír ki.

Saját vélemény: én elküldeném a francba, aztán ha rájön, hogy kell viselkedni, visszajöhet. Egy kiegyensúlyozott anya adhat a legtöbbet a gyereknek, nem egy rossz házasság.

2011. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ja, látom, megvan a gyerek. Azért van egy határ. Kis időre szakítsátok meg a kapcsolatot a nagyszülőkkel, vagy te a férjeddel, valaki csak észhez tér.
2011. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
hát itt szerintem nem válni kell... bár ebben nincs tapasztalatom. tényleg bunkó (bocsánat) a férjed, hogy nem áll ki melletted, de én megmondanám neki, hogy rendben, nem kell, hogy segítsen, de én megmondanám a szülőknek a véleményem, és ebben az esetben elvárnám, hogy akkor egyikünk oldalára se álljon.
2011. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincsen uszítás meg semmi, de ha anyós úgy viselkedik, hogy az nekem nem tetszik, akkor egy ideig nem megyek hozzájuk. Jobb így mindenkinek, nincs sértődés, vita, nem mondok rosszat senkire, csak egyszerűen nem megyek. Ő meg úgysem jön, szóval nem találkozunk.
2011. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Már mondtam férjemnek, hogy kis lányunk és én alkotjuk az új családját és tényleg nagyon jól esne ha csak 1x kiállna mellettünk. De vagy nincs válasz vagy megint én vagyok a hülye. Egy jó ideje én sem megyek a szüleihez, 1hete már napközben többször kikapcsolom a telefont is. A szüleimre bármikor számíthatok, annak ellenére,hogy ingyen itt lakhatunk így is egy csomó hasznos dolgot megvesznek az unokájuknak. Van tesóm,de neki is mindene a kis lány (nincs családja, mert ő inkább karrier orientált, most is megy 1hónapra külföldre.)
2011. dec. 13. 13:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Férjednek szóba hoztad már a válást?

Kíváncsi lennék arra mit lépne.

Egyébként elég szomorú, hogy úgy vagytvagytok együtt és házasodtatok össze hogy nem tudtok mindent megbeszélni:S

Remélem ez változik, Próbálj még beszélni a férjeddel!

Esetleg megpróbálhatnátok egy párterapeutát, tudom hogy nem vagytok megeresztve anyagilag, de talán egy 1 alkalmas megérné bevállalni.

Remélem azért megoldjátok! Sok sikert!

2011. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!