Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Zsarolni akarom ha nem fizet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsarolni akarom ha nem fizet, ez igy rendben?

Figyelt kérdés
Ket evi hazassag utan valunk a ferjemmel.Kozos ingatlanunk nincs csak ingosagok,par butort haztartasi gepeket, egyebeket vettunk a lakasba , ami az o tulajdona.A helyzet az hogy ezeket a dolgokat mind abbol a penzbol vettuk amit menyasszonyi ajadnekba kaptam a rokonaimtol es kb 4000eurot tett ki.Tehat nem jottem ures kezzel es nem is akarok uresen tavozni mivel a valopert o adta be.Nekem ezek a targyaknem kellenek de penz annal inkabb mivel ketgyermekes munkanelkuli elvalt anya leszek hamarosan! Felek hogy semmit sem akarnak majd fizetni mert nagyon fukar egy csalad, penzuk persze van, ezert gondoltam hogy zsarolom oket megpedig azzal,hogy megmondom a ferjem unokatesojanak, hogy csak egy orokbefogadott gyerek ami persze csaladi titok a fiu nem is sejti.Szerintetek ez igy ok, vagy mit csinaljak?
2011. okt. 9. 22:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%

Tök mindegy, kérdező! Érts már meg, hogy a nászajándék közös vagyon, tehát csak a fele illet.

Egyébként igen, plusz ügyvéd - plusz pénz. De ha én ennyire pénzéhes lennék, lehúznám magam a wc-n.

2011. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
55%
Sajnálom a férjed,hogy ilyen pénzéhes libát vett el!Remélem zsarolás miatt feljelent és megteszi a jogi lépéseket.
2011. okt. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%

Én jogász vagyok, adok ingyen jogi tanácsot, mert ebben az esetben nem nagy munka:

- a magyar házassági jog nem olyan, mint az USA-ban, amit a filmjeikben láthatsz, itt nincs vétkességi alapú bontás. Senkit nem érdekel, hogy ki indította el a válópert, vagy ki milyen fájdalmat okozott a másiknak. Elválasztanak és kész, legfeljebb húzni lehet, ha nincs közös megegyezés a házasság felbontása tekintetében. De akkor is elválasztanak.

- a vagyonmegosztás más tészta, annak szorosan véve nincs köze a házasság felbontásához ( a vagyonközösség úgyis megszűnik, ha a felek bizonyítottan megszüntették az életközösséget)

- ha nem kötöttetek házassági vagyonszerződést, akkor a Csjt. házassági vagyonközösségre vonatkozó szabályai vonatkoznak rátok, vagyis minden, amit a házasságkötést követően szereztetek, az közös, függetlenül attól, hogy ki keresett többet stb. Ez alól csak a felek egyikének nyújtott ajándék a kivétel, illetve az örökség, vagy az ezek értékén szerzett más vagyontárgy. A menyasszonytánc során kapott ajándék (pénz nem tartozik ebbe a kategóriába, mert azt nem te kaptad, hanem közösen. Ezt bírói gyakorlat is alátámasztja, mert az ilyen jellegű ajándéknak nyilvánvaló célja a pár közös életének a megalapozása, az ahhoz való hozzájárulás. Még ha a másik családtól egy ruhacsipeszt se kaptatok, ez mind közös, csak a felére van jogod.

- lakás: ha a férjedé volt a házasságkötést megelőzően, akkor az is marad. Ha esetleg hitel van rajta, amit a házasságkötést követően is fizettek, akkor a befizetés fele értékére van jogod (ha a férj számlájáról ment, akkor is, mert a jövedelme is közös vagyon).

Annyira tarthatsz igényt, amennyit bevittél a házasságba, illetve, annak a felére, amit a két év alatt ketten megteremtettetek. Se többre, se kevesebbre.

2011. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%
Nem oké! Az nem jut el az agyadig, hogy azzal, hogy a családi titkot elkotyognád, nem csak a férjednek tennél rosszat? Két éve vagytok együtt és már két gyereket szültél neki? És ha pokollá tudta tenni az életed két év alatt, gondolom már azelőtt is pokollá tette, mielőtt teherbe estél nem?
2011. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
45%
Ne sértegessétek már, nem azt kérte!(gyereket meg élettársként is lehet szülni, aztán házasodni) Én megértelek, de ez nagyon rossz ötlet, egy gyereket nem keverhetsz bele,ő nem a férjed!(más kérdés, hogy a szüleinek illett volna elmondani,hogy örökbefogadott) Szép egy alak a férjed, otthagy 2 gyerekkel, aztán még a mosógépet is vinné...Biztosan "nagyon szereti" a gyerekeket. Az ajándék nem közös, erre hivatkozva talán egy ügyvéd tud segíteni!
2011. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
44%

bocs, de ha belerángatod az unokatesót, aki nem vétett neked semmit, akkor egy utolsó szemétláda vagy. mondjuk én alapból nem helyeslem, ha egy örökbefogadott gyerek nem tudja, hogy örökbe fogadták, de pont ezért, mert mindig van valami köcsög, aki a lehető legrosszabb pillanatban közli vele az igazat. cicabogár, ennyi erővel mondhatná a férjed, hogy 2 évig ingyen laktál a lakásában (meg előtte is ki tudja, hány évig), ha ehelyett lakást kellett volna bérelned, akkor pont 2 évre futotta volna a szaros 4000 euródból, de ebben a rezsi még nincs benne, szóval ha nagyon számolgatsz, a végén még az is kijöhetne, hogy te lógsz neki.

ja és remélem, ezek után nem te kapod a gyerekeket...

2011. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon remélem, hogy egy fillér nélkül lépsz le.

Normális vagy te egyáltalán, hogy emberek lelki világával szórakozol a szánalmas pénzed miatt? (aminek megjegyzem csak a fele a tiéd).

Ráadásul olyan emberrel, aki neked az ég világon semmit sem ártott.

És akkor anya vagy..na erre már végképp nem mondok semmit. Az én anyukámnak soha a büdös életben nem fordult volna meg ilyen mocsok a fejében.

2011. okt. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%

Merem remélni, hogy a pillanatnyi zavarodottság és a bizonytalanságtól való félelem ösztönzött erre a felvetésre. Ha megmondod, hogy örökbefogadott gyerek, attól még nem lesz pénzed. Ha zsarolsz, az pedig büntetőjogi kategória, nem hiszem, hogy évekig szeretnél bíróságra járni, és mindig az első, párnázatlan padon, a vádlottak padján helyet foglalni.

Készülj mindig a legrosszabb variációra, és akkor nem ér meglepetés. Gondold végig, hogy ha egyáltalán nem fizetnek, mit kezdesz az életeddel. Lehet ugyan próbálkozni gyerek és asszonytartással, de amíg abból pénzt látsz, az hosszú idő, és addig élned kell. Higgadtan mérlegeld az esélyeidet, egy pereskedés tönkre tesz téged is, és nem biztos, hogy megéri. Pár bútor - mosógép, tv - ennyi lenne a boldogság? Nem hiszem. Lehet ezt a két évet úgy is kezelni, hogy pokolként gondolsz rá és a következményeire, de lehet egy rosszul választott iránynak is. Még nem késő, kezdd elölről, nehéz lesz, nehezebb, mint volt, de nem reménytelen. Még találhatsz másik társat, arra fordítsd az energiádat, ne a bosszúra, mert az téged is felemészt.

2011. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
34%

Imadom amikor olyanok pofaznak akikkel nem tortent hasonlo, ugyhogy kerlek titeket eljetek bele magatokat egy kicsit ebbe a szituacioba:


Anyuka rokonsaga befizet egy hazba a parnak.

Egy ido utan eladjak mert anyagilag ugy allnak.

Videki haz, nem er dokat?! 5,2 milla.


Telnek az evek felnek belole valamennyit, vegul valas. Anyuka 2 gyerekkel- en es a hugom- a semmibe. Haz ara sehol...


Jah es aztan a vallalkozasra amit anyuka neven volt es volt olyan johiszemu h otthagyta apukanak h legyen mibol elnie es fizetnie- amit nem tett meg- a gyerektartast - tehat a vallalkozason marad meg felmilla apeh tarzozas.


Most gondoljatok bele ennek az anyanak a helyzetebe?!


En aterzem h miert gondol ilyenekre a kerdezo. En bombolve rohantam neki tizenevesen apamnak mert amig o az uj csaladjaval mindent megvett a markas kukoricapehelytol a hannah montana 23 darab cuccig addig en tejet is hirbol lattam idonkent.

Ugyhogy kapott tolem hideget meleget...


Kerdezo: neked annyit tudok mondani meg lehet probalni a fenyegetest- egy ilyen valas csunya, nagyon csunya es nem idilli mint ahogyan sokan gondoljak, hiszen neked 2 gyerekrol kell majd valahogy gondoskodnod!

- de ha torik ha szakad ne aruld el a gyereknek, az tenyleg csuna lenne...

Ferjedet nem lehet valahogy jobb belatasra birni?


/ am aki azt mondja h h lehett ilyen emberhez hozzamenni annak elarulom h apam ropke fel ev alatt valtozott meg, elkoltoztunk es egy xar tarsasagba kerult be/

2011. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Hála Istennek, hogy nem ismerlek. De egyszer el lehetne merengeni ezen, hogy miként válik rengeteg nő ekkora szemétládává, csak azért, mert nem oké a kapcsolat.
2011. okt. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!