Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizessek tovább gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizessek tovább gyerektartást vagy várjam meg a bírósági ítéletet?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg ha gyerek nem is jár főiskolára,mert idén halasztott egy évet és majd szeptembertől másik szakon fog kezdeni.

Én mindig rózsaszín csekken adom fel a gyerektartást magamtól. Nem kértem én iskolalátogatási igazolást,mert ugy tudtam h be jár a suliba.

Találkozni ritkán tudunk,mert úgy alakult h munka miatt az ország másik felébe költöztem. Mikor telefonon beszéltem a gyerekkel,akkor ha a sulit kérdeztem h mi van vele azt mondta semmi,és más témáról beszéltünk.


2011. ápr. 23. 17:15
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
70%
Hihetetlenek vagytok. Az apja csak azért vállalt más munkát,hogy támogatni tudja, erre a gyereke hazudik neki. Lényegesen kevesebb költsége van egy embernek, ha semmit sem csinál, márpedig passzív féléven nincs suli. A kérdező kiakadása is teljesen jogos, hazudott neki. Szerintem ha őszinte lett volna az apjával és keresne munkát, akkor eszébe sem jutott volna megvonni a tartásdíjat a gyerekétől!
2011. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
46%

jól van tudom, naponta nem alszol csak egy órát, mert egyszerre sulizol meg 5 munkahelyen dolgozol.

szinte mást nem is vártam, jah meg hát a szokásos mellébeszédet, mert mindent leírtál csak a kérdésemre nem válaszoltál, tipikus nő vagy.

Például, hogy milyen dolog az, h nem megy el dolgozni szeptemberig?tudtommal most nem jár iskolába, akkor meg mit magyarázol félre te analfabéta?nem tudsz szöveget értelmezni?

De ezekre úgyse fogok választ kapni.



"Tudja h utálom ezt a munkát,csak miatta vállaltam el."


Itt írja, hogy miatta csinálja az egészet, és akkor írod, h milyen apa az ilyen meg magyarázol, hogy nyűg neki...

2011. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, már többször is észrevettem, hogy a leganalfabétábbak mondják pont ugyanezt másokra :D Drága, csak hogy megértsd mégegyszer leírom. Most nem azon van a fő hangsúly, hogy halaszt egy évet. De bemásolom, hogy ezt már írtam, mert tudom, nehéz lehet neked visszakeresni: "És most nem csak a halasztott évről van szó." Tehát az egy dolog, hogy átverte az apját, de igen, nem kellett volna. És akár dolgozhatna is szeptemberig, ez megint csak mellékes. Az apát NEM ez az egyetlen egy év zavarja. Hanem, hogy így sokkal később fejezi be a tanulmányait, és nem tud vállalni gyereket. Tehát az a baj, hogy MAJD sokáig fog tanulni. Az már részletkérdés, hogy most fog-e dolgozni szeptemberig vagy nem, mert az apának úgysem kéne most fizetnie. Igen átverte, igen halaszt egy évet. De ismétlem itt a gond az, hogy MAJD sokáig fog tanulni, így a gyerekvállalás sem merülhet fel. Ezt csak ti hoztátok fel, hogy mi az, hogy nem dolgozik, de szó sem volt eredetileg erről. Na ki is az analfabéta? :)
2011. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
16%
Ja, és igen dolgozok, egy boltban. Viszont nem öt munkahelyen, mivel ezt nem is írtam te anaflabéta. :) És nem azért mert hú de nagyon rá lennék szorulva, mert a szüleim fizetnék a megélhetésemet. Csak van egy célom amihez kell pénz, ezért elkezdtem dolgozni és mivel úgy tűnik mostmár el fogom tudni érni azt a célt, arra is futja, hogy eltartsam magam.
2011. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Miért baj az ha zavar h késöbb fejezi be a tanulmányait?

23 éves,a főiskola minimum 4 év. Még mikor 27 éves lesz akkor is nyögjem a gyerektartást?

Arról nem beszélve h párom 2 év múlva mindenképp szeretne gyereket. Neki első terhessége lenne,és nem szeretne ugymond kifutni az időből. Nem akarom elveszíteni a páromat,én is szeretem,és jó lenne ha lehetne már babánk,csak amig nekem a gyerektartást kell fizetnem addig nem igazán mertük bevállalni.

2011. ápr. 23. 21:16
 36/46 anonim ***** válasza:
Persze kérdező ez nem baj! Sőt! Csak ez a válaszoló annyira le volt ragadva azon, hogy miért nem dolgozik a passzív félévben, mintha ez lenne az egész téma.Pedig munkáról szó sem volt eredetileg. És még ő volt felháborodva. De pont erről beszéltem, hogy téged az zavar, hogy később fogja befejezni.
2011. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Ja amúgy pont ma kérdezett itt valaki a gyerektartásról, és azt írták, hogy kiskorúnak fizetni kell, de egy egyetemistának már nem, ha írsz egy kérvényt.
2011. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Annyit agyaltam ezen a dolgon tegnap óta már. Lehet leveszem róla kezem,jobban mondva a pénztárcám.


Nem tudom h megítéli e bíróság h tovább kell fizetnem bármit is. Várom h elmenjen eza húsvét és tudjak vhol jogi infot kapni h addig is mit fizessek vagy mit ne

2011. ápr. 23. 21:28
 39/46 anonim ***** válasza:
23 évesnek max rokontartás jár, de csak akkor, ha rászorul.
2011. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
75%

MEDDIG JÁR?


A gyerektartás kötelezettsége kiterjed a tanulmányok finanszírozására is. Ebbe a körbe tartozik az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanfolyamok, valamint a főiskolai és egyetemi tanulmányok végzése is. A gyerektartás alá eső szükséges tanulmányok folytatása szempontjából a tanulmányok folyamatos végzésének van jelentősége; nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az indokolt megszakítás.


Azonban nem tartozik a gyerektartás körébe és nem köteles a szülő tartani a szükséges tanulmányait folytató munkaképes nagykorú gyermeket akkor, ha a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan; vagy a gyerek a gyerektartásra kötelezettel vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenség);, ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


A munkaképes nagykorú gyermek részére a szükséges tanulmányai folytatásának idejére járó gyerektartás összegének megállapításával a gyermek indokolt szükségleteit és a kötelezett teherbíró képességét kell alapul venni.

2011. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!