Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fizessek tovább gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizessek tovább gyerektartást vagy várjam meg a bírósági ítéletet?

Figyelt kérdés

Tegnap tudtam meg ha gyerek nem is jár főiskolára,mert idén halasztott egy évet és majd szeptembertől másik szakon fog kezdeni.

Én mindig rózsaszín csekken adom fel a gyerektartást magamtól. Nem kértem én iskolalátogatási igazolást,mert ugy tudtam h be jár a suliba.

Találkozni ritkán tudunk,mert úgy alakult h munka miatt az ország másik felébe költöztem. Mikor telefonon beszéltem a gyerekkel,akkor ha a sulit kérdeztem h mi van vele azt mondta semmi,és más témáról beszéltünk.


2011. ápr. 23. 17:15
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Az idegesít h abból bulizgat,meg keresi a célját h mi akar lenni. Én meg a belem kidolgozom h ez neki meglegyen.

Tudja h utálom ezt a munkát,csak miatta vállaltam el. Tudja h az uj párommal szeretnénk gyereket,csak arra várunk h őa lábára álljon,és erre ez a köszönet. 23 éves,már akár dolgozhatna is

2011. ápr. 23. 17:59
 22/46 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy amikor még gimiben jártam (tudom már régen volt) akkor a barátnőm apja (elváltak) úgy csinálta, hogy adta a gyerektartást + minden héten a lányának zsebpénzt. De amikor az apja tönkrement anyagilag már nem adott csak gyerektartást, és az anyja adta neki a zsebpénzt. Hogy az apja pénzéből vagy a sajátjából már édes mindegy! Mivel valamelyiket úgyis kajára/számlákra költi.
2011. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy nincs erre valami törvény? Ha 30 éves koráig tanul, akkoris fizetned kell? (amúgy biztos, hogy az anyja ötlete volt minden)
2011. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
27%
Kell fizetned. Csak a jogerős ítélettel a kezedben mondhatod, hogy nem fizetsz. Ha megvonják a tartásdíjat, vissza kell fizetniük.
2011. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jogos a gyerektartás, pedig én egy elvált nő vagyok két gyerekkel.....

Ha tanul, akkor jár, ha nem, akkor menjen el 23 évesen dolgozni. Főleg az nem szép, hogy ezt a tényt elhallgatta! Sok szegény elvált gyerek sajnáltatja magát és mindent erre fognak az életben, pedig számos gyermek van, akik egész családban vagy félárvaként nőttek fel, de szegény körülmények között, ahol természetes, hogy egy gyermek 18 évesen elmegy dolgozni és majd levelezőn tanul tovább, mert a szülők nem bírják támogatni.

Én is szeretném, ha a gyermekeim nappalin tanulhatnának tovább, de ha nem fognak, semmi közöm nem lesz a gyerektartáshoz.

2011. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Miért véditek ennyire a gyereket? talán nem tudna elmenni dolgozni? ha bulizni el tud menni akkor mi a baj?

meg mik ezek a hozzászólások, hogy "örülök, h nem ilyen apám van"

Miért talán a semmitevésedet neki kellene állnia?

elég gáz vagy te is akár csak a többiek akik itt sajnálják szegény gyereket, hogy az apja nem fizeti a semmire a gyerektartást.

Menjen dolgozni a tróger!

2011. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%
Mért tróger attól, hogy nem találta ki elsőre, hogy mit szeretne csinálni? Ő legalább észbe kapott és vált. Nekem azt ne mondja senki, hogy az a normális és tisztelendő, hogy valaki azt csinálja amit utál. És a bulizással mi a baj? Üljön a seggén éjjel-nappal? Akkor meg az lenne a bajotok, hogy néha azért ki kell mozdulni.
2011. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedül azzal van bajom, hogy elhallgatta az apja elöl, hogy nem tanul és várta a pénzt, ez tényleg mocsok dolog.
2011. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
44%

Azért, mert nem megy el dolgozni!

Most akkor szeptemberig otthon fog ülni és várni az apjától a gyerektartást?

Gondolom szerinted ez tök rendben van...

Főleg, hogy tudja, ha az apjának kellene a pénz, mert szeretne egy másik gyereket is.

De szerinted ez se lényeges, ami fontos, hogy szegény gyerek kapja a tartásdíjat, hogy tudjon menni bulizni.

Jó nagy semmirekellőt neveltek belőled anyádék.

Téged is ők tartanak, mert lusta vagy elmenni dolgozni?

2011. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
38%

Nem, tudod én dolgozok egyetem mellett, egy fillért nem kérek tőlük... :) Annak ellenére, hogy állandóank tukmálnák rám a pénzt. Viszont ehhez az is hozzátartozik, hogy semmi közösségi életem nincs, és mivel dolgozok, hajnal 2-3ig tanulok, majd reggel ált. hétkor kelek. (csak ezt nem tudják otthon, mert azt mondom, hogy nem kell sokat tanulni. Pedig de, hetente minimum 3 zh-t írunk mindig) Szóval ennek tudatában azt mondom, hogy te meg borzasztó jó anya lehetsz, hogy ilyet elvárnál a gyerekedtől! :)

És most nem csak a halasztott évről van szó. Hiába menne most el dolgozni, az apja ugyanúgy nyűgnek érezné fizetni a gyerektartást ha tanulna is.

2011. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!