Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha mindkét szülő egyformán megfelel minden feltételnek a gyermek neveléssel kapcsolatban, akkor miért ítélik mindig az anyának a gyermeket?
Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe, de ott nem akartam belekérdezni, mert véletlenül sem szeretném a kérdezőt megbántani.
Nagyon pici babánál egyértelmű, de nagyobb gyermeknél nem értem miért csak az anya javára döntenek, hiszen elvileg a két szülőt ugyanazok a jogok illetik meg.
Nem vagyok érintett a témában, csak a jogi oldalát nem értem.
Ez olyan nehéz helyzet! Tényleg elfogadom mindenki válaszát, nem kötözködni szeretnék, csak érthetetlen.
Ahhoz, hogy anyuka otthon maradhasson nyugodt szívvel babázni, az kell, hogy apuka dolgozzon. Így természetesen apuka sok mindenből kimarad, nem tudja, nem látja át annyira a gyerkőc napirendjét. Viszont ő teremti meg a biztonságot, hogy anyuka tudjon a gyermekkel foglalkozni. Az viszont általában nem megoldható, hogy apuka maradjon otthon, mert legtöbbször ő az, aki többet keres. Így az apukáknak gyakorlatilag esélyük sincs arra, hogy teljes értékű szülőnek tekintsék őket.
Nem akarok senkit meggyőzni, csak filozofálgattam.
"Az utolsoval nem ertek egyet. Nem minden apa potolhato. Es neha nemelyik anya viszont potolhato."
Egyetértek, ugyanezt szerettem volna írni. :)
Azért, mert ma magyarországon csak akkor beszélünk arról hogy nincs egyenjogúság, ha az a nőket érinti hátrányosan..
Amennyiben a férfit, az nem számít diszkriminációnak(pl nőnap annak okán hogy megszülettek a nők, míg férfinap nincs, discoba ingyen belépő nőknek stb)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!