Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vannak akik megcsaltak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak akik megcsaltak a parjukat, es utana nagyon nagy buntudatot ereztek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 13:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell elmondani? Szépen el lehet éldegélni a bűntudattal együtt. Miért kell a másiknak fájdalmat okozni. Amit nem tud, az nem fáj.
2011. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
kossz
2011. márc. 19. 14:33
 13/26 anonim válasza:
És mi van, ha mástól tudja meg? Akkor még hazudjak is neki?
2011. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy haverom megcsalta a barátnőjét, aki emiatt szakított vele. A haverom akkora bűntudatot érzett és annyira hiányzott neki a barátnője, akit végleg elveszített, hogy még csak nem is evett, csontra lefogyott.


Én soha, semmilyen körülmények között nem csalnám meg a páromat, mert úgy választok eleve, hogy nem lopom az idejét, az életét olyasvalakinek, akit nem tisztelnék meg a hűségemmel és azzal, hogy neki szentelem az életem!

2011. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés kor és nem függő. Nem szívesen bocsátkozok általánosításokba de egy férfi fele annyira nem veszi komolyan ezt a megcsalás témát mint egy nő, feltéve persze ha nem őt csalják meg. Fiatalon könnyen szakítás a vége egy félrelépésnek míg felnőtt korban egy két gyerek mellett átértékelődik a fogalom és itt lehet erősebb a bűntudat. Minden kornak meg van a maga szépsége és bonyodalma. A hűség az egyfajta bizalom amit könnyű elveszíteni de lehet élni nélküle. Aki megtette tartsa titokban mert bár szép dolog az őszinteség én sok ember tapasztalatából mondom nem éri meg. A tüske örökké ott marad így bármennyire is elcsépelt mondás de amit nem tud az nem fáj.
2011. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
Ez olyan probléma amit nem lehet pár szóval elintézni. Nemcsok pár-kapcsolati,hiszen a gyerekek megérzik a kellemetlen légkört,s annak már káros-ító hatása van.Én semmiépp se szeretnék egy tálból cseresznyézni olyannal akinek nincs bűntudata,mert az ilyennek lelkiismerete sincs. Azéárt nincs bűntudata,mert már sok más ügyben is "szájonvágta" a lelkiismeretét.--A lelkiismeretet is el lehet altatni,s ennek károsító hatása már nemcsak családon belül,hanem azon kivül is bűnözövé tesz: Lásd MSZP vezetők és szimpatizánsok hazudozó beszédét,s hogy mi van mögötte,csak akkor tudni mikor már sajnálhatja aki hitt neki. A bün nem egyszerre lepi meg az embert--legtöbbször. Előszőr csak csírájában jelentkezik,s akkor még el lehet dolytani--- De ha már megtörtént állj vele Isten elé és mond el Neki,így bocsánatot ,megnyugvást nyersz. Ez majd figyelmeztet egy újabb támadásnál. NE TEDD.
2011. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Én nagyon!!! Egyszer fordult elő, elmondtam neki. Tudjátok mi volt a legrosszabb? Ahogy nézett rám. Mintha egy világ dőlt össze benne. A válla beesett, legalább 5 cm-t rogyott. Szőrnyű volt látni. Borzalmasan éreztem magam. Ő kb. fél év alatt túltette magát a dolgon, de nekem jóval tovább tartott. A tanulság: NEM SZABAD ELMONDANI! Főleg, ha nem érzelmeken alapult a megcsalás. Ha csak úgy véletlenül jött és egyszer, és megfogadjuk, hogy soha többet és be is kívánjuk tartanai, akkor jobb, ha nem tudja meg soha...
2011. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyenek.

Aki olyan, hogy erős bűntudatot érez utólag, miért csalja meg a párját? Úgy értem, az ilyen ember ismeri magát, van ezek szerint lelkiismerete, tudja előre, mi lesz és mégis megteszi? Ez nem olyan, hogy véletlenül becsúszik az a megcsalás, vagy csak egyszerűen megtörténik. Nincs olyan, hogy jaj, hibáztam. Még egy alkalmi kalandért is tenni kell két embernek, akarni és energiát beleölni. Aki ilyet tesz, az viselje a következményeket, majd később keressen egy olyan párt, aki nyitott kapcsolatban szeretne élni.

Szóval miért kell? Ha nem érzed már magad jól a kapcsolatban, akkor miért a megcsalás, miért nem léptél előbb ki belőle? Jól esik a kapcsolat adta biztonság?

2011. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Nekem még nem volt akkora mint a másik félnek...
2011. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én sohasem tudnám megcsalni a páromat, a lelkemet tépné szét a bűntudat. Valahogy már a gondolattól is elfog a "bűntudat". Páran már mondták is, hogy egyszer a jó szívem fog a sírba vinni (bár van is benne valami). Kissé vicces, de ha álmodok valami olyasmit, hogy más valakivel csinálok valamit, akkor is van egy is bűntudatom 1-2 napig. :) Persze ezeket elszoktam mondani neki, legtöbbször csak mosolyog rajta egy jót. :)


Na de, hogy kissé általánosítsunk: Szerény véleményem szerint, ha van valakid, akkor ő mellette állsz, tiszteled, megbízol benne és őszinte vagy hozzá.


Akik régebb óta vannak kapcsolatban valakivel, természetes, hogy elmúlik a hatalmas lángolás és kissé szürkébbek lesznek a hétköznapok. Na de kérdem én, meglát valakit, egymásra kattannak, élvezi a dolgot, mert új és izgalmas. De mégis, ha esetlegesen vele maradna, ugyanúgy jönnek majd a szürke hétköznapok.

NINCS ÉRTELME EGY JÓL MŰKÖDŐ KAPCSOLATOT TÖNKRETENNI!


Végül pedig: Nem szabad elmondani a megcsalást?

Könyörgöm! Szerintem az őszinteség az egyik fontos alapja az egésznek! Ha már ez sincs meg, akkor ott már hiba van a rendszerben.


Én lassan 3 éve vagyok a párommal, vannak különböző időszakok, de minden rendben van. Ha van valami, mindig megbeszéljük. És még mindig ugyanolyan örömmel megyek hozzá, mint bármikor. :)


19/F

2011. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!