Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nélkülem mondták ki a válást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nélkülem mondták ki a válást elsőre. Mit tegyek, hogy legyen tárgyalás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:05
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Kedves 2.10 a jogi válaszokat szívesebben venném a " nem sokat is" hisz kérdésem aktuális, valamint tegnap 20:30-kor kommentáromban ecseteltem a visszatérés lehetőségeit %-ban, igyekszem preventive megoldani, köszi.
2011. márc. 10. 09:56
 22/44 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

A II. fok milyen döntést hozhat, vissza az I.-re és tárgyalás, mivel nem volt egy sem ?

Vannak kivételek, amikor mégis el állnak a keresettől, azt mondják, baj ha az enyém is ilyen lenne ?"


A jogi válasz:

15 napod van a döntés ellen fellebbezni, ilyenkor bemutatod a baleseted bizonyítékait és felhozod ezt indokaként, hogy nem tudtál megjelenni a tárgyaláson.


Ilyenkor ki fognak tűzni még egy tárgyalást ahol ugyan úgy szétválaszt titeket a bíró.

A bíró NEM fog sose "elállni a keresettől". Ezt csak és kizárólag a (volt) feleséged teheti meg, hogy visszavonja a válást. Ha ő ezt nem teszi meg akkor a bíró akkor is elválaszt titeket ha te fejen állsz a tárgyaláson.


NINCS RÁ MÓD jogilag, hogy valakit benne tartsanak egy házasságban aminek nem akar részese lenni.


Tanácsom, hogy felejtsd el az egészet, csak akkor adj be fellebbezést, hogyha a vagyonmegosztást is kimondták és te azzal nem értesz egyet. Maga a házasság minden szempontból menthetetlen.

2011. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Körbejárom a kérdést. Nem vettem át a két értesítést, levelek vissza, nem jelentem meg az I. fok első tárgyalásán, okok ismertek.Beletekintettem az anyagba, fecnin ez állt:- "házasság felbontva". Amit tettem:ott akkor, 15 napon belül beadtam az "Igazolási kérelmet" - kértem a bírót tekintse a "kézbesítettnek tekintett" vélelmet érvénytelennek, ecseteltem,hogy postafiókban tartanak idézést, leveleket, mindent, amit időnként ürítünk, más levelet is visszafordítanak olykor, hiányzásomat orvosi papírokkal támasztottam alá, ami nem kizárólag arra a dátumra esett, illetve volt precedens is. Ellenkeresetként leírtam a MÉG feleségem elköltözését ami 2010 júliusában volt, de nem költözött össze senkivel, megemlítettem, hogy ő maga vallotta be a félrelépését amit alátudok támasztani, kértem a "békéltető tárgyalás" megtartását.Meg kell várjam az "Ítéletet" amire ismét reagálhatok 8 napom van rá.Várok!

asszony jár haza, tartom a kapcsolatot vele és változó a hozzáállása az egészhez(a gyengébbek kedvéért). Kérdésem még mindig: I. vagy II. tart-tarthat tárgyalást,ezen esetben és miért ?

P.S. 27. házassági évforduló : május 13.-án drukkoltok??

2011. márc. 10. 13:35
 24/44 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, hogy az egésznek SEMMI ÉRTELME a világon.


Még ha a bíró új tárgyalást is rendel el akkor sem fog semmi változás történni. Ugyan úgy KIMONDJÁK a válást.


CSAK ÉS KIZÁRÓLAG úgy tudod elkerülni a válást, hogyha az (ex) feleséged visszavonja a keresetet.

De ennél sokkal egyszerűbb, hogyha újra összeházasodtok.


NINCS más lehetőséged. A bíróságot nem érdekli, hogy ki lépett félre, ki költözött el, stb. Ha az egyik fél válni AKAR akkor a bíró KI FOGJA MONDANI a válást, csak az időt tudod húzni. Aminek - ha nem vagy köcsög - semmi értelme.

2011. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

A Moderátor javaslata: -ne bocsátkozzak vitába,ezt teszem.

A kérdésem világos és egyértelmű,sokadszorra is, vagyis a tárgyalás mikor, hogy, kinél, miért lehetséges ? A többit később.

Jóslatok, vélemények nem, szakmai válasz IGEN, érdekel. Köszönöm .

2011. márc. 10. 14:34
 26/44 anonim ***** válasza:

Te olvasod is, amit neked irnak, vagy csak a magad kis álomvilágában élsz???

SZÁNDÉKOSAN nem vetted át az idézéseket. SZÁNDÉKOSAN nem jelentél meg a tárgyalásokon. Ebből az egyik esetben baleseted volt, rendeben. És a másik kettő???

Húzni akarod az időt, hátha a nejed meggondolja magát. Nem fogja. Pláne, hogy ott teszel keresztbe, ahol tudsz.

Hát peched van, ma már nem lehet megakadályozni, évekig elhúzni a dolgot. Nem veszed át az idézést? Kézbesitettnek tekintik és kész.

Mivel baleseted volt és TUDTAD, mikor van a tárgyalás, igy ha akartad volna, ELŐRE jelezhetted volna, hogy tűzzenek ki másik időpontot, kérhettél volna halasztást.

Nem tedded. VAJON MIÉRT???

Ugyanmár, mókuska...

A birónak, ha egy csöpp esze van, akkor elutasit és jogerőre emelkedik a döntése.

2011. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

A tegnapi 20.10-es vagyok! Mint már akkor is írtam, kérdezz meg egy válóperes ügyvédet, ő tudja valójában, hogy jogilag van-e még valami lehetőséged. Itt mi csak azt a választ tudjuk neked adni, amit valójában "gondolunk", de ez egyáltalán nem biztos, hogy egybevág a hatályos törvényekkel.

D: Kár ezen vitába bonyolódni akárkivel!

2011. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Nem vitába kell bonyolódni, hanem olvasni megtanulni....


10:25 -ben leírtam a JOGI lehetőségeidet.

Fellebbezel ha benne vagy az időlimitben, lesz még 1 tárgyalás aztán ott ugyan úgy szétválasztanak.


De ne számíts semmi jóra, a napnál is világosabb, hogy miért nem vetted át az idézéseket, miért nem mentél el a tárgyalásokra és miért nem jelezted, hogy baleseted volt. Mert nem akartad. Ne gyere azzal, hogy az elmúlt 2 évbe nem kaptál levelet mikor te írod, hogy hazajár az asszony. Nyilván ő titokba tartotta, hogy beadat a válópert, sőt, még el is ment a tárgyalásokra...


Ezen felül elszórhatsz még 20-100 ezer forintot egy válóperes ügyvédre, de maga az atya úr isten sem fogja megakadályozni, hogy a feleséged elváljon tőled ha el akar. Semmi esélyed nincs rá. 0. Zero. Fogtad?

2011. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Hát hallod ha eddig még volt egy kicsi esélyed is arra, hogy visszafogadjon a feleséged, akkor ezzel a magatartással azt is elszúrod. Miért teszel még most is keresztbe neki a válóperes szarakodásoddal.

Győzd meg róla másként, hogy együtt kell élnetek és te képes is vagy erre és akkor házasodjatok majd össze újra.

De amúgy sem értem, hogy mi értelme a papírnak, ha nincsenek mögötte érzelmek. Ha egy kapcsolat működik, akkor az működik papír nélkül is, ha meg nem, akkor hiába szarakodsz a tárgyalással, azzal a kapcsolat még nem fog működni, csak még rosszabb lesz.

2011. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Ez nem egy sport esemény, elnézést! Nem azért vagyok itt, hogy gondolkozni vagy átérezni, esetleg ráérezni tanítsak meg bárkit e helyzet kapcsán,a vita kizárt. A kérdésre, ami oly egyszerű,annak aki ismeri a jogot, nem érkezett kézzelfogható válasz, eddig, minden más igen, de nem adom fel.Azért nagyon hálás vagyok a hozzászólásokért, építő.
2011. márc. 10. 21:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!