Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóperi tárgyalás előtt 3...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kék kolibri kérdése:

Válóperi tárgyalás előtt 3 nappal új tárgyalási időpontot tűztek ki hivatalból. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a helyzet? Feltételezésem szerint vagy nagyon sok a munkájuk, vagy a bíró megbetegedett vagy ilyesmi. Tehát a hivatalból történő elnapolást, halasztást - az én gondolataim szerint - a bíróság saját hatáskörében indoklás nélkül megteheti. De ennek nyilván az oka is a hivatalban keresendő. Vagy esetleg az alperes húzza az időt egy beadvánnyal? Ez lehetséges lenne? Gondolom, hogy felperesként én is kapnék belőle egy példányt.
2011. aug. 23. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, bármi beadvány lenne az oka, abból kaptál volna te is.

Valószínűbb, hogy bíróváltás történt, vagy megcsúsztak az ügyekkel.

Most épp ítélkezési szünet is van pl.

2011. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is így gondolom.


Tudsz még nekem abban segíteni, hogyha most indul az ovi, a gyermek meg az apjánál van, akkor köteles elhordani a 3,5 éves gyermeket az oviba? Mert ő nem akarja. A tárgyalás elhalasztott időpontja miatt viszont a gyermek nem fog tudni beszokni az óvodába.

Egyébként 8 hónapja a kapcsolattartásunk van szabályozva, mégpedig oly módon, hogy a gyermek 1 hétig az anyánál, 1 hétig az apánál van felváltva, ilyen pici kora ellenére.

Igazságügyi pszichológiai szakvéleményt kértem mindannyiunkra, ami az apukánál komoly pszichés problémákat tárt fel, s a gyermek elhelyezését nálam javasolta. Ennek már fél éve.

2011. aug. 23. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal az óvoda nem kötelező, csak az utolsó évben, nem?

Ebből arra következtetek, hogy a ti esetetekben sem kötelezhető rá, hogy hordja, ha nem akarja, és meg tudja oldani a felügyeletét...

De sajnos nem értek annyira ehhez a témához. :(


Ez az egy hét itt, másik hét ott biztos jó a gyereknek? Nincs persze közöm hozzá, nem akarod beleszólni, csak kérdezem.

2011. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy még kicsi a gyermek. S így nem kötelező oviba hordani. Mondjuk, ha apuka nézné a Kicsim érdekeit, akkor vinné.


Ez az ingázást a bíróság határozta meg. Senki sem érti. Kerestem én már az égen a csillagokat is, hogy segítsenek, de bírósági szakaszban nem tudnak segíteni. A szakvélemény alapján apuka elmebeteg. Azt gondoltuk, hogy ennek alapján soron kívül elhelyezik a gyermeket nálam, de nem volt még tárgyalás. Igaz, a válóper és a gyermekelhelyezési per össze lett vonva bírói döntés alapján. Lehet, hogy emiatt. Pszichológushoz és pszichiáterhez hordom a gyermekemet, mivel - szó szerint - visszafejlődött kb. 1 évesre. Nyilván tönkreteszi az ingázás is, aminek a fényét még emeli, hogy elmebetegek veszik körül. 4 felnőtt férfi, 1 nő és az én lányom él 2 szobában. A lányom azóta fél a férfiaktól.

Minden nap amiatt sírok, hogy látom a gyermekemet elsorvadni a szemem előtt, s nem tudok semmit sem tenni ellene.

Egyébként apuka elrabolta a lányomat, nem engedte sokáig, hogy lássam, de akkor még az is jogában állt, mivel nem volt a kapcsolattartás sem szabályozva. A gyermekrablást ebben az esetben a törvény nem bünteti, viszont a pszichológus rendkívüli negatívumként értékelte.

2011. aug. 23. 15:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Apuka már mindenhol följelentett engem mindenfélével, 2 munkahelyet veszítettem el miatta, tehát szó szerint tönkre akarja tenni az életünket. Mondjuk, ezt meg is ígérte, amikor megkapta az idézést. Ő biztos volt benne, hogy a fenyegetései miatt visszafogadom. Ezért indított bosszúhadjáratot ellenem. Természetesen egy vádat sem tartottak megalapozottnak.
2011. aug. 23. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Írj egy levelet a bíróságnak, kérd a tárgyalás mielőbbi megtartását (nem tudom, mikorra tűzték ki, ha amúgy sem olyan sokára lesz, akkor ez nem számít), és kérd, hogy hozzanak a gyerekkel kapcsolatban részítéletet, hogy végre rendezve legyen a helyzete.

De nem értem, hogy most akkor folyik még a tárgyalás, vagy már lezárult? Mivel azt mondod, a bíróság határozta meg eleve így??

Nem igazán értem, hogy akkor most hol tart az ügy!?

2011. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megírhatom privátban? Félek, hogy az apuka is olvassa esetleg, s félek a reakcióitól.
2011. aug. 23. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Írd persze, de nem ígérem, hogy tudok segíteni, nem kifejezetten családjoggal foglalkozom... :(
2011. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megírtam.:)
2011. aug. 23. 19:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Még nem jött válasz.:(
2011. aug. 24. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!