Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a Lányom nem akarja akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a Lányom nem akarja akkor is muszáj? Hogyan tudnám megvédeni?

Figyelt kérdés

Kb.1 éve ment tönkre a kapcsolatunk,alkohol,játékgép problémák miatt,sőt az arcomba vágta hogy nem egyszer megcsalt,már akkor is mikor közös gyermekünket hordtam a szívem alatt.Többször bántalmazott,kimaradozott,csak a haverok és a kocsma volt a fontos.

Most 9 éves a kislányom.

Novemberben volt utoljára az apja érte,azóta se Télapókor,se Karácsonykor egy telefont sem eresztett meg.

Múlt héten telefonált hogy elvinné a Kislányt,de nem akar menni a gyermekem az apjához.

Viszont nem meri megmondani neki,fél tőle!

Hibásnak érzem magam,mert olyan dolgokon mentünk keresztül,illetve látott a Lányom amit nem szabadott volna!

Végre sikerült kilépnem ebből a kapcsolatból,mégis itt az újabb probléma!


2011. márc. 4. 15:55
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Ági!


A törvény nem törődik a gyermek érzelmeivel, csak az érdekeivel Az érdeke pedig az, hogy mindkét szülőjével kapcsolatban legyen. Amikor a láthatásról döntenek, akkor a külön élő szülő egy jogot kap ahhoz, hogy X időpontban találkozhasson a gyermekével, a gondozó szülő pedig kötelezetté válik, hogy ezeket a találkozásokat biztosítsa. A láthatásra jogosult nem köteles élni a jogával, ellenben a gondozó szülő köteles teljesíteni a kötelezettségét. Tehát anyukád helyesen járt el, amikor biztosította azt, hogy apukád láthatásra vihessen. Apukád ellenben nem élt ezzel a jogával. A helyzeted és a kérdező helyzete nem hasonlít, hiszen nálatok apukád nem kívánt élni a jogával, így amikor nem mentél láthatásra, nem is látta értelmét, hogy emiatt lépéseket tegyen.

A kérdező esetében viszont még hivatalos elyezés sem történt, így mindkét szülő ugyanannyi joggal rendelkezik a gyermekkel szemben. Az, hogy az apa alkoholista, önmagában nem elegendő a láthatástól való eltiltáshoz, ahhoz komoly, a gyermeket közvetlenül veszélyeztető indokok szükségesek. Ne gyere azzal, hogy hogy lehet egy alkeszre bízni egy gyerket, stb, mert a törvény az törvény.

A kérdezőnek el kell mennie a bíróságra, elindítania a gyermekelhelyezési pert. Ott mindenképpen fognak kérni pedagógiai szakvélemény, külön kérésre pszichológus is meghallgatja a gyereket és ennek eredményében fognak dönteni.

Akármilyen is az apa, egy kisgyereknek jobb, mint a semmi.


OFF: Én is elvált szülők gyerekeként nőttem fel és a hátam közepére nem kívántam az apámat. A heti láthatásokra elfelejtett eljönni, 3-4 hetente jutottam eszébe, ha egyáltalán eszébe jutottam. De felnőtt fejjel már tudom, hogy kellett így is, hogy részt vegyen az életemben.

2011. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Öcséééém!!! Álljáá' már a talpadra!!! Ha a gyereked fél tölle és nem akar menni akkor nehogy engedd már!! Nézd az ő érdekeit!!! Ne érdekeljen, hogy a pasas mit gondol!!! A gyerek érdekeit nézd!!!!
2011. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki segítségét és válaszát!

Előrébb jutottunk már egy kicsit,végre megmondta a gyermekem az Apja szemébe hogy nem akar menni hozzá!

Én pedig intézem a jogásznál a gyermekelhelyezéshez a papírokat!

Még egyszer mindenkinek köszi!!!

2011. márc. 13. 17:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!