Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a Lányom nem akarja akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a Lányom nem akarja akkor is muszáj? Hogyan tudnám megvédeni?

Figyelt kérdés

Kb.1 éve ment tönkre a kapcsolatunk,alkohol,játékgép problémák miatt,sőt az arcomba vágta hogy nem egyszer megcsalt,már akkor is mikor közös gyermekünket hordtam a szívem alatt.Többször bántalmazott,kimaradozott,csak a haverok és a kocsma volt a fontos.

Most 9 éves a kislányom.

Novemberben volt utoljára az apja érte,azóta se Télapókor,se Karácsonykor egy telefont sem eresztett meg.

Múlt héten telefonált hogy elvinné a Kislányt,de nem akar menni a gyermekem az apjához.

Viszont nem meri megmondani neki,fél tőle!

Hibásnak érzem magam,mert olyan dolgokon mentünk keresztül,illetve látott a Lányom amit nem szabadott volna!

Végre sikerült kilépnem ebből a kapcsolatból,mégis itt az újabb probléma!


2011. márc. 4. 15:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem az idióta válaszolók agyszüleménye, hanem a törvény. Ha nem adja neki a gyereket oda, mikor a törvény szerint közös a felügyelet, akkor később még neki lesz hátránya belőle a bíróságon.
2011. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
77%

az is igaz, DE ha csak ilyen ritkán akarja látni a lányát (akkor is csak bébi csősznek) akkor közbejöhet valami pont akkora.Meg ha szereti a lányát csak rossz szülő akkor ha a lánya felhívja és szomorúan közli vele,hogy:

szia apu:(

bocsi de nem tudok menni mert ....

akkor úgyis azt mondja ,hogy jó akkor majd máskor..(az az

pár hónap múlva)

2011. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

Kedvesem nem a válaszadókra gondoltam....

Nem ők hozták ezt a törvényt, de sokan közülük nem is tesznek azért, hogy ez a törvény ne éljen.

2011. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

17:15!


Nem, nem adnám oda. Ezért mentem és intéztem, hogy az apának még a szülői felügyeleti jogát is megszüntessék. Így már semmi köze a gyerekhez, nem látogathatja, nem szólhat bele semmibe.

DE amíg ezt a kérdező nem intézi el -bíróság, tárgyalások, pedagógiai szakvélemény, stb...- addig bizony az apukának pont ugyanolyan joga van a gyerekhez, mint neki. Ha akarja, holnap elsóviszi és nem hozza vissza.

Tehát kérdező, most állj neki és írj egy Gyermekelhelyezés iránti kérelmet, amiben leírod azt is, hogy kéred a láthatás korlátozását, az apa nem megfelelő viselkedése miatt. Ezt ki is fejtheted.

2011. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A rendőri ügyletről maradt papír? Jó lehet egyik bizonyítéknak. Illetve azt nem lehet valahogy bizonyítani, hogy a kislányt idegeneknél hagyta illetve bébicsőszködésre használta?
2011. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
68%

milyen emberek vannak!!!! mi az, hogy 14 éves korig KÖTELEZŐ a gyermeknek mennie?? DEHOGY AZ!!!! én elvált szülők gyermeke vagyok, két hetente volt láthatása apukámnak, mentem is rendszeresen. azután jött az új élettárs és mivel csak Vele kellett lennem ezeken a hétvégéken nem pedig az édesapámmal így nem mentem. ennyi. nem Anyukám döntött így, hanem én!!

kedves kérdező, mi lenne ha úgy találkoznátok, hogy Te is ott vagy?? tudom, hogy Neked valószínűleg nehéz lenne, de a kislánynak megnyugvást jelentene és Te is látnád hogyan viselkedik az apja.


Ági

2011. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs bírósági végzés se semmi akkor nem megy és kész.
2011. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Curcin-Dukai Ági!


Ez a törvény. Nem egyes emberek döntenek, hanem ez a törvény. Az, hogy az apád nem háborgott azon, hogy te nem akartál menni hozzá, az ő dolga. De ha bement volna a gyámhivatalba, anyukádat szépen megbüntették volna amiatt, hogy nem teljesítette a kötelességét, miszerint átadta a gondozott gyermeket láthatásra.

Tetszik, nem tetszik, a törvény azért van, hogy betartsák.

2011. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Hát ha nincs bírósági végzés se semmi akkor nem megy és kész."


Amíg nincs bírósági végzés, addig az apa és az anya IS ugyanazokkal a jogokkal rendelkezik. Tehát apuka foghatja a gyereket és elviheti bármikor, dönthet úgy, hogy mostantól nála lakik a gyerek.

Tehát ha ez nem tetszik, akkor irány a bíróság, gyermekelhelyezési per, láthatás szabályozása, gyermektartásdíj. Amíg nincs végzés, mégegyszer mondom, MINDKÉT SZÜLŐNEK AZONOS JOGAI VANNAK.

2011. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

kedves okosok... megbüntetni Anyukámat?? minden második hétvégén a kapuban álltam a megbeszélt időpontban, amikor a bíróság szerint KELLETT!! volt nap, amikor 2-3 órán át csak vártam rá, de nem jött. mindig Anya volt, aki hallgatta a zokogásom, nyugtatott és vigasztalt!! ne kelljen megtudnom, hogy milyen ez, de én tutira nem engedném a gyerekem, ha ezt rendszeresen eljátszaná vele az apja!! könnyen beszél az, aki nem tudja mit jelentenek ezek a dolgok érzelmileg!! a törvény lehet törvény, de egy gyermek érzései és élete mindenen felül áll!!!! ennyi.


Ági

2011. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!