Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Különköltözik a feleségem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Chipp kérdése:

Különköltözik a feleségem és a lányom. Mit mondjunk a lányunknak?

Figyelt kérdés

A feleségem külön szeretne költözni, mert úgy érzi, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint amilyet elképzelt, magának. Sok unszolásra elmondta, hogy a kislányom születése után 2 évig börtönben érezte magát. Nem tudott kimozdulni, nem tudott kikapcsolódni és besokalt. Én segítettem neki amennyit tudtam, főleg az első 2 évben. Úgy tűnt minden rendben van., de ne így volt csak nem mondta el. Nagyon vágyott vissza a munkába és mikor elment dolgozni, a lányunk meg bölcsibe járt én is kieresztettem, és amellett, hogy próbáltam rendezni nehéz anyagi helyzetünket és minden munkát elvállaltam, saját kezűleg újítgattam a házunkat, a szabadidőmet ami igen kevés volt néha magamra fordítottam, mert úgy éreztem, hogy ha ezt nem adom meg magamnak akkor nem bírom elviselni a feszültséget és ne adjisten a családomon vezetem le. . (Filmeket néztem, olvasgattam a neten, játszottam a számítógépen stb.) Persze ennek ellenére is voltak nézeteltéréseink. Én így dolgoztam fel a sok problémát, de feleségem viszont nem tudta feldolgozni, és eltávolodott tőlem. Most elköltöznek, de válásról egyenlőre nem esett szó illetve nem tudjuk főleg ő hogy mit is akar. Az a csavar az egészben, hogy van valami pasija is. Nagyon megviselt a dolog, és nagyon-nagyon nem akarom elveszíteni a kislányomat ezért próbálom normálisan kezelni a helyzetet és nem szitkozódok csak inkább elfojtom, de már nagyon nehéz. A ház kétharmadban az enyém és egyharmadban a feleségemé. De mondjuk 1 éve vettük fel a hitel 20 évre hogy kifizessük az egyik bátyámat és ez miatt írattam a ház egyharmadát az asszonyra, de nem úgy hogy 1 év után lelép.

Ennek fényében, akkor mit is kéne mondanunk a lányomnak (2,5 éves de nagyon értelmes)? Anya Apa nem szeretik egymást? Akkor a szeretet szó veszti el értelmét számára? Milyen családi kép alakul ki benne egy csonka családban vagy hogy látja, hogy lehet olyan is, hogy Apát mostantól nem szeretjük. Mennyi beleszólásom van abba hogy hova költöznek, jó lesz e ott a lányomnak. Vicces az az egészben, hogy amiket olvastam hogy mit kell mondani a gyereknek, az mind hazugság lenne. Ami viszont az én önérzetemet rombolja és úgy tünteti fel az egészet, mintha ez ellen nem is lehetett volna tenni semmit egy kis beszélgetéssel és ez jó így.


Biztosan tudod, hogy mostanában Anyu és Apu nem jönnek ki egymással. Ez már régóta így van, és megpróbáltunk javítani a helyzeten. De sajnos nem sikerült. Hónapokig gondolkoztunk és beszélgettünk a kapcsolatunkról, azután úgy döntöttünk, az lesz a legjobb, ha külön költözünk. A válás a kettőnk együttes döntése, és a kapcsolatunk az oka. Nem te okoztad a válásunkat. Mind a ketten szeretünk téged, és továbbra is szeretni fogunk.


2011. ápr. 21. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek még ilyen bonyolult dolgot nem ért meg 2,5 évesen. Ne merülj bele sztem nagyon a magyarázásba. Elég, ha annyit mondasz neki,hogy anyával elmennek egy kicsit másik házba lakni, mert anya kicsit pihenni akar, de ti attól ugyanúgy fogtok találkozni, és őt ugyanúgy szeretitek, csak most kicsit morcosak vagytok egymásra. Ennyi.
2011. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Rendben, hogy értelmes és okos kislány de ilyenkor még nem úgy gondolkoznak, mint mi felnőttek. Majd meglátod, hogy benne nem is ugyanazok a kérdések vetődnek fel, amire te számítasz.


Sajnos nem vagy túl jó helyzetben. Ha az anyukája olyan akkor úgyis megérzi a kislány a viselkedésén, hogy téged már nem szeret. Úgy értem az ellen nem igazán tudsz tenni ha esetleg ellened hangolja. Ezért is fontos, hogy a gyerek maga dönthessen, maga alkothasson véleményt. Tehát találkozz vele sokat, vidd el fagyizni, játszani stb. Találkozzatok sokat.


Feleségeddel próbálj barátságosan beszélni, ne vesszetek össze. Nem vagy jó helyzetben, a ház egy részét is rá irattad stb. Próbáljatok megegyezni a dolgokban, nehogy a végén rosszul járj. Bár tudom, hogy téged leginkább a lányod érdekel de könnyebb lesz ha nem súlyosbítja még ilyesmi is a helyzetet.


Sajnálom ami történt. A leírásod alapján örülhetett volna a feleséged, hogy ilyen férje van! Nem értem miért kellett mindjárt elköltözni, elválni. De nekem az is magas, hogy miért nem nyitja ki valaki a száját ha valami nem oké neki. Miért nem szólt, hogy nem boldog? ...

Remélem rendeződik a helyzeted és boldog leszel.

2011. ápr. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2,5 eves gyerekem van. Biztos, hogy nem ertene meg ezt. Szerintem meg par evvel idosebb sem ertene meg teljesen, hogy mi is zajlik most korulotte. Nem kell semmit mondanod. A lenyeg, hogy erezze, hogy szeretitek mindketten es gyakran lathasd. Remelem, hogy rendezodik a helyzeted! Sajnos sokakat ismerek, akik igy jartak, miutan a feleseguk elkezdett dolgozni.
2011. ápr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát sajnálom,hogy így alakult.Nekünk is van egy 13 éves kisfiú és 3 éves lány.Mikor a gyerekek nem látják az apjukat hiányzik nekik.Lesik az ajtót mikor jön,a kicsi szinte sikít neki....

A lányodnak mondd meg,hogy nagyon szereted,de anyának pihenni kell,ezért máshová mennek kicsit......

Nehéz lesz biztos,.A gyermekek könnyen alkalmazkodnak.Neked sokkal nehezebb lesz.

Nálunk is,volt,hogy férjem munka után csak netezet,játszott.4 évig ment.Aztán megmondtam neki,töltsön több idöt velünk,ez így nem megy.Jó ö a munka után azonnal leült travianozni,és alvásig azt csinálta.A gyerekekkel sem sokat törödött.Szerencse ez megváltozott.Magától abba hagyta a játékot igaz 4 év kellett hozzá,hogy megunja.Èn kivártam.Mostanában ö is filmeket néz,de mege´rtem,mert fáradt.

Minnél több idöt próbálj a lányoddal tölteni.

2011. ápr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bocsi,13 hónapos kisfínk van.....
2011. ápr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Hiába teszel bármit is,a lányod elfogod veszíteni. Az a nő,aki a kisgyereke mellett "börtönben" érzi magát, pasast keres magának, ellened fogja nevelni a lányodat. Te pedig csak arra leszel jó,hogy fizess!

Meg kellett volna,vagy kellene beszélni a problémákat, talán még most sem késő.

2011. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

8 éves voltam,amikor a szüleim elváltak.Tudtam,hogy mi a helyzet,nagyon megviselt,amikor édesapám elköltözött a családi lakásból,a szüleihez.(édesanyám akart válni)

Eltelt 14év,apám teljesen eltávolodott tőlem,ha én nem keresném,akkor nem keresne,maximum a szülei unszolására.Elhangzott az is,hogy az édesanyámra emlékeztetem..Nekem az a véleményem,hogy szerencsés helyzetben vagy,egyrészt,mert lányos apuka vagy.Azt javasolnám,hogy ne próbáld még elmagyarázni a kislányodnak,ő ezt nem értheti még,bármilyen értelmes is.Igyekezz minél többet találkozni vele,éreztesd,hogy fontos neked..,ha ez megvan,akkor hiába próbálná ellened nevelni az édesanyja,legbelül érezné a lányod,hogy mi miért van,később aztán ez tudatosulna is.Összetartani pedig lehet válás után is,bár ez nem könnyű feladat.Inkább legyen egy félig-meddig befoltozott családképe,mint egy olyan,amiből apa hiányzik.A gyerek sem hülye,észre fogja venni,ha próbálkozol,ha foglalkozol vele,adott esetben majd még lehet,hogy szembe is megy az édesanyjával,ha megpróbálna keresztbe tenni.

2011. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha mindketten értelmes emberek módjára álltok a helyzethez, akkor nem igaz, hogy el kell vesztened a lányodat.

Nálunk a családban is elöfordult, hogy elváltak, a feleség a gyerekekkel elköltözött messzebb (több 100 km-re), ennek ellenére az apa a mai napig is jó kapcsolatban van a gyerekekkel (pedig átestek a kamaszkoron is), meg a volt feleséggel is. Látod, meg lehet csinálni, ha mindenki a gyerek érdekeit nézi.


A ház: ha a házasság alatt vettétek, akkor eleve felezödik, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van, ugyanúgy a kölcsön is közös szerzemény, tehát felezödik köztetek.


A gyereknek szerintem nem kell túl sokat magyarázni, mert még elég kicsi, elég annyi, hogy anyu máshol fog lakni és ö is vele megy, te meg nem tudsz velük költözni. Ez elég arra, hogy ne legyen teljesen érthetetlen neki, ennél többet viszont úgy sem értene meg. MEg esetleg még rendbejöhet kettötök kapcsolata is, megérné párterápiával megpróbálkozni.

2011. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
Ne haragudj, de te nagyon gyámoltalan hapsi vagy. Mintha már a házasságod elején is folyamatosan szenvedned kellett volna az iszonyatos feszültségtől. És nem a változtatást tartod elsőrendű feladatnak, a család érekében, hanem hogy mit hazudjatok a gyereknek. Gondolod, ettől jobb lesz neki?
2011. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de miért hagyod, hogy elvigye a lányod? Amíg nem váltatok el és nincs hivatalos gyermekelhelyezés, ugyanannyi jogod van beleszólni a gyermek életébe mint neki. Tehát ha akar, ő elköltözhet, de a lányod marad veled és kész. Majd ha meghozza a bíróság az ítéletet és netán neki ítélik a gyereket, akkor viheti, addig nem. Amúgy is a gyermek lekhelyének megváltoiztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, ha ezt valaki egyoldalúan teszi, azt törvényt szeg. Állj a sarkadra és védd meg a jogaidat és a gyermekedet.
2011. ápr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!