Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Különköltözik a feleségem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Chipp kérdése:

Különköltözik a feleségem és a lányom. Mit mondjunk a lányunknak?

Figyelt kérdés

A feleségem külön szeretne költözni, mert úgy érzi, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint amilyet elképzelt, magának. Sok unszolásra elmondta, hogy a kislányom születése után 2 évig börtönben érezte magát. Nem tudott kimozdulni, nem tudott kikapcsolódni és besokalt. Én segítettem neki amennyit tudtam, főleg az első 2 évben. Úgy tűnt minden rendben van., de ne így volt csak nem mondta el. Nagyon vágyott vissza a munkába és mikor elment dolgozni, a lányunk meg bölcsibe járt én is kieresztettem, és amellett, hogy próbáltam rendezni nehéz anyagi helyzetünket és minden munkát elvállaltam, saját kezűleg újítgattam a házunkat, a szabadidőmet ami igen kevés volt néha magamra fordítottam, mert úgy éreztem, hogy ha ezt nem adom meg magamnak akkor nem bírom elviselni a feszültséget és ne adjisten a családomon vezetem le. . (Filmeket néztem, olvasgattam a neten, játszottam a számítógépen stb.) Persze ennek ellenére is voltak nézeteltéréseink. Én így dolgoztam fel a sok problémát, de feleségem viszont nem tudta feldolgozni, és eltávolodott tőlem. Most elköltöznek, de válásról egyenlőre nem esett szó illetve nem tudjuk főleg ő hogy mit is akar. Az a csavar az egészben, hogy van valami pasija is. Nagyon megviselt a dolog, és nagyon-nagyon nem akarom elveszíteni a kislányomat ezért próbálom normálisan kezelni a helyzetet és nem szitkozódok csak inkább elfojtom, de már nagyon nehéz. A ház kétharmadban az enyém és egyharmadban a feleségemé. De mondjuk 1 éve vettük fel a hitel 20 évre hogy kifizessük az egyik bátyámat és ez miatt írattam a ház egyharmadát az asszonyra, de nem úgy hogy 1 év után lelép.

Ennek fényében, akkor mit is kéne mondanunk a lányomnak (2,5 éves de nagyon értelmes)? Anya Apa nem szeretik egymást? Akkor a szeretet szó veszti el értelmét számára? Milyen családi kép alakul ki benne egy csonka családban vagy hogy látja, hogy lehet olyan is, hogy Apát mostantól nem szeretjük. Mennyi beleszólásom van abba hogy hova költöznek, jó lesz e ott a lányomnak. Vicces az az egészben, hogy amiket olvastam hogy mit kell mondani a gyereknek, az mind hazugság lenne. Ami viszont az én önérzetemet rombolja és úgy tünteti fel az egészet, mintha ez ellen nem is lehetett volna tenni semmit egy kis beszélgetéssel és ez jó így.


Biztosan tudod, hogy mostanában Anyu és Apu nem jönnek ki egymással. Ez már régóta így van, és megpróbáltunk javítani a helyzeten. De sajnos nem sikerült. Hónapokig gondolkoztunk és beszélgettünk a kapcsolatunkról, azután úgy döntöttünk, az lesz a legjobb, ha külön költözünk. A válás a kettőnk együttes döntése, és a kapcsolatunk az oka. Nem te okoztad a válásunkat. Mind a ketten szeretünk téged, és továbbra is szeretni fogunk.


2011. ápr. 21. 00:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Volt válás a tágabb családban és néhány hónap különbséggel ugyanennyi idős gyerek volt. A szülők nem igazán tudták, hogy mit mondjanak neki és egy véletlen folytán én kerültem abba a helyzetbe, hogy nekem szegezte a kérdést a kislány.


Hirtelen annyit tudtam mondani neki, hogy anyu és apu fáradtak, ezért apu elköltözik (ott a férj költözött), mert a felnőttek néha így csinálják. De mindketten nagyon szeretik és így még jobban fogják.

Utána a szüleivel is beszéltem, ők is megerősítették neki, hogy nagyon szeretik mindketten és ha apu hiányozna neki, akkor bármikor felhívhatja és megbeszélhetnek találkozót (ott eleve korlátlan láthatás volt).

2011. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Illetve kerestem olyan szituációkat, amikor ő volt nyűgös és mondtam, hogy a szülei fáradtak és most ők is "háplisak" (ez volt a családon belüli szó a nyűgös, fáradt, hisztis emberre), de azért költöznek szét, hogy utána aranyosabbak lehessenek.

Ezt le tudta fordítani a saját életére és nem is kérdezett tovább, úgy tűnt, hogy ezt elfogadta válaszként.

2011. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

SZerintem az egészet ott rontottÁTOK el hogy nem voltatok őszinték egymáshoz! Ha a kis feleséged elmondta volna, hogy bocsi börtönbe érzem magam, akkor simán húzhatott volna vissza dolgozni, mert akkor vagy te maradsz otthon a gyerekkel vagy felfogadhattatok volna egy emberkét....


Másrészt. Igen kiakasztó lehet az hogy ha te hazaesel és egy csomó tennivaló van de te lezuhansz a gép elé és csépled... egész héten. Ki kellett volna mozdulni, a gyereket le kellett volna passzolni, ennyi. Vagy megbeszélni, hogy most szivi iszonyat fáradt vagyok ezen a héten, most ne csináljunk semmit... de nem folyamatosan 2 évig...


Harmadrészt: bocsi de a hitelt sem kellett volna felvennetek. Ez írtó nagy nyomást tud okozni egy kapcsoltban, főleg 20 évig....


Na ezt csak azért írtam le, hátha tanulsz belőle, és esetleg még egyszer nem fogod elkövetni ugyanezeket a hibákat.


Hogy mit mondj?

Gyere ide drága kis csillagom! Mit szólnál hozzá, ha mostantól két szobád lenne, kétszer annyi játékkal???? Ugye milyen jó lenne? (én így kezdeném, és hozzátenném, ez nem hazugság!) Aztán folytatnám: Tudod lesz néhány változás, például az hogy apa és anya felváltva fognak majd rád vigyázni...stb

2011. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Amikro elkezdtem olvasni, az esett le, hogy a szülés utáni depresszió a bezártság miatt van. Nem értem, ha tudta hogy nem lesz szabadideje, akkor minek kellett neki gyerek? Visszaakar menni dolgozni. Szerintem ez nem igazi ,,válás" csak szüksége van egy kis időre, hogy kikapcsolódjon, hagy legyen egy kicsit szabad, bár azt gyerek nélkül kellene. Egyáltalán nem tartalak, rossz férjnek, sőt! Elkéne kettesben egyszer mennetek valahová, ha nem is hoszsú időre, de csak kettesben. Idézzétek fel a régi szép emlékeket pl. esküvő, megismerkedés, nagy szerelem, kiderül hogy jön a baba, lagzi, stb...

A kislánynak jó az amit írtál. Lényeg, hogy olyan legyen benne, hogy nagyon szeretik őt, bármikor szívesen látod, ő nem tehet semmiről, és legyen boldog kislány, mert akkor ti is boldogok lesztek.

2011. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Őszintének kell lenni vele. Megérti ő amennyit kell. Így is-úgy is megsínyli, hiszen ki lesz szakítva az ő kis szobájából, házából, környezetéből. Főleg, ha az anyjának van valakije.

Viszont ne hagyd szó nélkül! Igen is tessék elmondani, hogy mit érzel, nem pedig elfojtogatni. Lehet ha edddig is ezt tetted volna, mostn em kéne a lányod miatt aggódni.


Egyébként nálad is maradhat a pici. Családkép identitás meg ezek... Mindig lesz egy olyan pasi a közelében akiről ezt lemintázhatja. Töreked arra, hogy ez te maradhass.

2011. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ne költözzetek külön ilyen szarság miatt, hanem szerezd vissza a feleségedet, pl. kezdd azzal, hogy nem ülsz állandóan a gép előtt, hanem hármasban töltitek együtt az időt. ha annyira imádod a lányodat, akkor filmnézés meg ilyesmik helyett vele foglalkoztál volna.

bár, aki "asszony"-nak nevezi a feleségét, attól nem sok jó várható...

2011. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Senki nem mondta, hogy én nem vagyok hibás. Egyébként meg az első 2 évben miután megszülettet a lányom maximálisan kiálltam, odatettem magam és csak velük foglalkoztam.

Kb 20 hónapos volt mikor bölcsibe került és onnantól kezdve kezdődtek a gondok. Nagy volt a pénzhiány, sok volt a munka, foglalkoztam a gyerekkel is, de a feleségemre nem jutott már annyi időm amennyit ő igényelt volna. A Filmnézés, olvasgatás, játék meg inkább este éjjszakára korlátozódott. Volt sokszor, hogy éjfélkor befejeztem a melót a gépen és utána néztem filmet, mert nem tudtam elaludni annyira tele volt a fejem. De akkor már mindenki aludt. Másnap nem siránkoztam, hogy fáradt vagyok, megszoktam már hogy keveset alszok. Az a baj, hogy ha akkor több időt fordítok a feleségemre, akkor azt valahonnan el kell vennem a nap meg 24 órából áll. És a gyerekemre is alig jutott. Ha a meló lett volna kevesebb, akkor meg nem lett volna mit enni, vagy a számlákat miből fizetni. Szóval egyszerűen nagyot nem tudtam volna változtatni a dolgokon. Egyébként jókat írtatok a gyerekkel kapcsolatban megfogadom a tanácsokat. A feleségem is úgy áll hozzá, hogy akkor láthatom amikor akarom. Nem is mennek messze egyenlőre ugyanabban a városban leszünk. Remélem ez így is marad, mert így tényleg akár hetente többször is találkozhatunk. Csak az a baj, hogy rám marad a nagy adóság és azt csak pluszt melóval tudom kifizetni és az megint egy csomó időmet elveszi.

Összefoglalva marad a meló, megint a meló a gyerek és néha kikapcsolódás, de az már csak éjszaka. De nem ugyanez volt akkor is mikor együtt éltünk? Csak, akkor több pénzünk volt, mert nem kellett 2 háztartást eltartani. Annyi változik, hogy nem lehetek ott, amikor……

tudjátok? mindig amikor csak szól a lányom, hogy megmutassa a rajzát amit csinált, vagy amikor elesik és fut APÁCSKÁHOZ sírva…………

Holnap költöztetem őket, szóval vissza már nem lehet csinálni a dolgot. De mondtam a feleségemnek, hogy amennyire az erőmből telik, várni fogok őt illetve őket vissza egy ideig, addig meg el leszek valahogyan.

2011. ápr. 21. 14:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Tied is a gyerek, ne csak várd, legyen egyik héten nálad.
2011. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!