Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most ez komolyan válóok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ez komolyan válóok?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést, a lényeg, h a férj otthonülős, a feleség meg nem, aztán mivel a férj nem megy el vele sehová ezért csak úgy simán elválik tőle az asszony, az h mi lesz a gyerekekkel meg h csonka családban nőnek fel az le van sz*arva.

A legjobb, h szinte minden női hozzászóló igazat adott a nőnek, h válás meg stb.

Most ennyire fontos a mehetnék, h még a gyerekeket is beáldozzátok?


2010. dec. 6. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
konkrét esetben tudnék válaszolni. de pl. egy kapcsolatban, amiből még nem lett házasság/gyerek lehet nyomós érv, hiszen az évek során egyre erősödő ellentéteket fog szülni és jobb hamarabb szétválni, mint 60-70 évesen rádöbbenni, hogy "én ezzel az emberrel leéltem egy életet és soha nem voltunk együtt boldogok"
2010. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ott nagyobb problema lehet mint csak a no mehetneke. Ez is valook lehet. Nem oszevalok, a csajnk elege volt. Monjuk, a ferj biztos ilyen volt azelott is. a feleseg szerintem most jott ra, vagy mar reg, hogy nem akar ferjevel elni. Lehet kapott jobb ajanlatot is. Ha nem boldogak, jobb a gyerekeknek is ha kulon mennek.
2010. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Miért, mit változtat a gyerek azon ha a valaki el akar válni? a házasság nem a gyerekről szól.
2010. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nálnuk apu aki mindenhéten elmászkál, anyu meg ithon van velünk de ők már lassan 30 éve bírják így.
2010. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted a gyereknek az az érdeke, hogy éljen egy szar kapcsolatban? Gondolod, ő nem érzi, hogy apa és anya nem szeretik egymást?

Azok, akik a gyerek miatt maradnak együtt, mindenkivel kicsesznek, magukkal, a párjukkal, és a gyerekkel is.

A gyerekért egyetlen dolgot szabad csinálni: megpróbálni megmenteni a kapcsolatot, ha még vannak érzelmek. Ha nincsenek, akkor ne a gyerek legyen az oka, hogy nem változtatnak.

Mindenkinek egy élete van, és mindenki a boldogságra törekszik.

Nekem 7 éves koromban elváltak a szüleim, és a mai napig emlékszem, hogy akkor is arra gondoltam, jól teszik, mert utáltam hallgatni a veszekedésüket, látni anyám kiborulását, apám szomorúságát. Ha ez mind miattam állandósult volna, az szerinted engem boldoggá tett volna?

Gyerekként nem érzem úgy, hogy kevesebbet kaptam volna, inkább többet, és jól éreztem magam apáméknál is (új feleség, és hatalmas boldogság), meg otthon is (új férj, és anyám is boldog a mai napig).


Ha egy kapcsolat menthetetlen, ha úgy érzed megfulladsz a másik mellett, akkor a gyerek nem annak az áldozata lesz, ha szétmentek, hanem annak, ha együtt maradtok.

Ez ennyire egyszerű.

2010. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 éve élnek együtt a szüleim vígan úgy, hogy anyukám szeret elmászkálni, apukámat meg ki sem lehet lőni itthonról. Az viszont fontos, hogy apukám szó nélkül elengedi anyukámat a barátaival, és anyukámnak sem volt soha afféle romantikus becsípődése, hogy kimozdulni csak a párjával jó. Szóval ha az alapdolgokban meg tudnak egyezni, ez önmagában még nem válóok. Probléma akkor szokott lenni, ha az egyik otthonülő, de ráadásul féltékeny típus, és a másikat sem engedi sehová, vagy amelyik menne, az önállótlan, és csak a másikkal lenne hajlandó.
2010. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem, szerintem ez nem válóok. mindkét félnek alkalmazkodnia kell, és középutat kell találniuk. de hát manapság az emberek számára olyan értéktelenek az emberi kapcsolatok, hogy ihaj! tisztelet ak ivételnek. én mindenképp a kivételeket szeretném gyarapítani. és azzal sem értek maximálisan egyet, hogy boldogtalanság esetén MINDENKOR el kellválni, mert a gyereknek úgy jobb. Ha a felek nem veszekednek, és nincs feszültség, és normálisan tudnak együtt élni, csak nem szeretik egymást már, akkor nem feltétlenül éri meg elválni. ezzel nem leszek népszerű, tudom. de a házasság, az élet, nem csak és kizárólag az egyén boldogságáról szól. csak manapság ezt mrá nem divatos elfogadni. néha az egyén gondolkodhatna, hogy vajon másokat ezzel hogyan tesz tönkre, _ha amúgy nem állandóak a veszekedések és a konfliktusok_!
2010. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Ha a felek nem veszekednek, és nincs feszültség, és normálisan tudnak együtt élni, csak nem szeretik egymást már, akkor nem feltétlenül éri meg elválni."


Ezt kiegészíteném azzal, hogy szeretni elhatározás kérdése. Szerelmesnek lenni nem, de az amúgy is előbb-utóbb elmúlik. A házasság pedig nem a folyamatos eksztázisról szól, hanem a kitartásról jóban-rosszban. Túl önzőek az emberek manapság. Amíg szerelmes az ember, nem nehéz a másik szemével is látni a világot. Utána már kell ehhez némi erőfeszítés, és erre már kevesebben hajlandóak. Pedig csak ennyi kell ahhoz, hogy a szerelem elmúlta után is szeretetben együtt tudjon élni két ember.

2010. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

13:33nak nagyon igaza van!

Az én szüleimproblémája csak annyi volt, hogy apám túlzottan közeli viszonyban volt az anyjával. Persze a szőnyeg alá söpörték ezt a kis problémát, de az csak dagadt, dagadt. Nem váltak el, merthogy a gyerekek.


Csakhogy pont a gyerekeknek tettek rosszat ezzel. Anyám idővel alkoholista lett, mert sz-r az élete. Nem hibáztatom, mert tudom, hogy számára semmilyen boldogságot nem okoz az élet. Így inkább menekül előle.

Hárman vagyunk testvérek, mindhárman 14 évesen elmenekültünk otthonról.

12 éves voltam ugyanis, amikor anyám részegen elkezdett veszekedni velem, és a kezében volt a nagy kés. Tudtam, hogy szeret és nem akar bántani, de akkor is halálfélelmem volt, mert nem bírt megállni a lábán és bármelyik pillanatban rám zuhanhatott. Így aztán menekültem, amint tudtam. Most nem találom a helyem a világban, a harmadik szakmát fogom rövidesen otthagyni.

A húgom érzelmileg volt labilis. Ő is 14 évesen jött utánam, mert nem bírta a légkört. Önpusztító tinikora volt, ő valóban meggyőződésből vagdosta az ereit. Normális, mély emberi kapcsolatok kialakítására képtelen, nincsenek barátai, mert nem meri közel engedni őket magához.

Az öcsém még kicsi. De már ő is elmenekült. Neki nincs értékerendje. A világról alkotott elképzelése furcsa, hazudik és lop minden lelkiismeret-furdalás nélkül, mert nem volt senki, aki megtanítsa neki, hogy ez rossz. Persze tudja, hogy ezt kell mondani, de a lelke mélyén nem így érzi.


Azt hiszem, ha időben elválnak a szüleim, sokkal normálisabb, kiegyensúlyozottabb emberek lennénk. Ezért úgy gondolom, hogy igen, a gyereknek is érdeke, hogy ha a szülők nem boldogok együtt, akkor váljanak el. Ne járjanak úgy, mint mi :(

2010. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nő vagyok,de emiatt soem válnék el a férjemtől.Ez nevetséges,hogy már ennyi kitartás sincs az emberekben és csak ugy dobálóznak a házasággal és a gyerekekkel.Valami más lehet a háttérben,vagy a nőnek van valakije,vagy terhes neki a háziasszony szerep és erre fogja,mert az igazi okot ciki lenne bevallani.Egyébként manapság tényleg sokan dobálóznak a válás szóval, én nem szeretem ezt,de aki igy gondolja az meg is érdemli ha egyedül marad.
2010. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!