Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van itt esetleg hozzáértő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt esetleg hozzáértő? Esélyeim?

Figyelt kérdés
5 és fél év házasság, 1 közös lakás és autó (lakás 50-50% tulajdonjoggal, de adóstárs vagyok, autó párom nevén, de házasság alatt szerzett), mindkettőn jelentős mennyiségű hitel, amit nem tudunk csak úgy visszafizetni, sok értékes ingóság. Egy 22 hónapos gyermek, mindkettőnknek biztos állása, átlagon felüli keresetgtel. Ha beadom a válókeresetet (ja, Én a feleség vagyok), mi várható számomra elsősorban? Hátrány lenne számomra, hogy Én mindenképpen szabadulni akarok a házasságból? A gyermek nem kérdés, nyilván velem marad, csak a sok közös dolog miatt félek attól, hogy hosszúra fog nyúlni a procedúra, amire nekem most sem időm, sem energiám. Főleg, mivel tudom, hogy "kedves" férjem egy fűszálat nem fog keresztbe tenni azért (amúgy is egy semmirekellő, már, ami a családi életet illeti) hogy minél gyorsabban lezáródjon az ügyünk, talán még akadályozna is, mert tudja, hogy nem függök tőle sem anyagilag, sem érzelmileg már.
2010. nov. 29. 00:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sokan neked estek, pedig nincs igazuk. Egy gyermekről a továbbiakban gondoskodnod kell egyedül. Ehhez pedig mindenképpen stabil anyagi háttérre van szükséged. Harcolj amiért csak tudsz a gyermek érdekében. Ha az apát, annyira sem érdekli a gyermeke, hogy részt vállaljon pl. a reggeli bölcsibe hordásnál, akkor bőségesen megérdemli, hogy "rosszul" járjon anyagilag.


Lakás-autó tiszta sor: fele-fele. Előttem is leírták. Bár, mivel az autó az ő nevén van, ezért a procedúra lezárultáig ő fogja használni...

Ha nem segít a gyermek gondozásában, szállításában, akkor viszont köteles ezt pénzben kiváltani.


Az értékes ingóságok alatt mit értesz? Festmény, ékszer, elektronikai berendezés??? Én ezeket pénzzé tenném mihamarabb.

2010. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok újra. Félreértések elkerülése végett, nem akarom kifosztani a páromat. Egyszerűen csak szeretnék gyorsan túlleni az egészen, ami esélytelen, mert semmiben nem működik együtt. Csak igazságot akarok. Ennyi. Csak annyit, hogy vegye ki a részét a procedúrából, és az azalatti teendőkből. Anyagi támogatást nem várok tőle, nincs rá szükségem. Csak osszuk el igazságosan, amink van, és vegye figyelembe, hogy mivel gyermekünk nálam marad, talán Én vagyok az, akinek inkább szüksége van "kényelmi" dolgokra. Ő úgy képzeli, hogy összeszedi a cumóját, amire szüksége van, beül a kocsiba, és elmegy. Én meg csináljak, amit akarok. Ő meg szépen, kényelemben kivárja, amíg Én elintézek mindent. Na ez az, ami feldühít. És ha így áll hozzá, akkor nem fogom megkönnyíteni számára az egészet, mert egyszer, csak egyszer az életben vállalja végre a felelősséget a tetteiért, az életéért, és viselje annak következményeit, valamint vegye ki a részét mindenből 50-50%-ban. És ami a pénzt illeti, csak idézném egy korábbi mondatát nekem címezve: "ha nem a Te kezedben lennének a fizetéseink, a pénzügyeink és a kiadásaink kezelése, egy hét alatt elverném a fizum, és éheznék egész hónapban....". Ezzel csak szemléltetni próbáltam néhány lehurrogó hozzászólónak, hogy ebben a kapcsolatban nem Én vagyok a hunyó.... és még mindig nem tudom, hogy érjem el, hogy az egész procedúrából kivegye a részét, és ne csak elsétáljon két bőrönddel, meg a kocsival, és élje világát, amíg Én lakást adok el, ügyvédhez rohangálok, ingóságokat árulok, és még sorolhatnám. Mindezt teljes munkaidős állás, és egy 22 hónapos édes kislány mellett, akit majd busszal hordok bölcsibe, és egy órával korábban keltek reggelente emiatt.
2010. nov. 29. 09:38
 13/19 anonim ***** válasza:

Megértelek. Ismerek olyat, akinek ugyanilyen párja van. Ő még kitart...

Bátor vagy és szerencsés, hogy mersz és tudsz is lépni.


Ha fog két bőröndöt és elmész azzal csak jól jársz. Akkor is, ha rettenetesen munkás hónapok várnak rád. Segítséget ő akkor sem jelentene. Vagy megbíznál benne, hogy amikor tárgyalni kell a vevőkkel a ti érdekeiteket jól képviselné??


Nem tudom milyen összegekről van szó. De ha eladnátok az autót, akkor maradna belőle pénz? Mert ha több a hitel rajta, mint amennyit ér, akkor ne törődj vele. Vigye, élvezze és bukjon bele a törlesztésébe. A lakáshitel felét mindenképpen fizesse és követeld a gyerektartást. Erről nem mondhatsz le a gyerek érdekében. Hiába hurrognak le itt többen is. A bíróságon a gyerekelhelyezési procedúra során ha a bíró úgy ítéli meg, hogy nem a gyermek érdekét tartod elsődlegesnek és nem harcolsz az ő jogaiért, akkor még az is megtörténhet, hogy nem nálad helyezik el! Ehhez pedig elég annyi, hogy lemondasz a gyerektartásról (tapasztalat).

2010. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó tanácsot, ezt mindenképpen megfogadom. Igazad van, most, hogy belegondoltam, menjen a fenébe, nem is értem, minek erőlködöm vele kapcsolatban, valahogy csak megoldom ezt is, mint amúgy is mindent, egyedül. Szerencsére, szüleim nagy segítséget jelentenek, mindig, mindenben támogatnak. Nem anyagilag értem, szerencsém van, ez nem probléma, de rengeteget segítenek kislányom körül stb. Azt hiszem, azzal kezdem az új évet, hogy veszek egy kis használt kocsit, aztán kirakom a kedves férjem, és mindent, elintézek egyedül, és a szüleim segítségével, páromtól meg mindent kihajtok, ami jár kislányomnak válás esetén. Nem gyötröm magam tovább....
2010. nov. 29. 10:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy a párod mennyire akar változtatni a jelenlegi helyzeten. Mert ugye neki is ugyanannyi joga van beleszólni a dolgokba mint neked.

Ha akar, maradhat a lakásban, ha nem akarja eladni, megválthatja ő is, de ma eladni egy lakást évekbe telik, addig pedig közös fedél alatt lesztek kénytelenek élni.

Ha pedig elköltözik, akkor lakáshasználat-ellenértéket és lakáshasználati díjat kell fizetned neki, ami nem kis összeg. Egy autó ára ennél jóval kevesebb.

Az aljas, vagy ravasz módszerek pedig előbb utóbb mindig fardítva sülnek el.

Ezen kívül pedig a párod is igényt tarthat a gyerekre ugyannyi joggal, mint te.

Úgyhogy jobb lenne, ha beletörődnél abba, hogy nem csak neked lehet igazad.

2010. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De mivel nekem van igazam jelen esetben, mindent meg fogok tenni, hogy ezt érvényesítsem!
2010. nov. 29. 22:31
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezt így kell korrekten és gyorsan csinálni.


Veszed a közös vagyonotokat, tételesen.


Ház ennyit ér, minusz ennyi rajta a hitel

Autó ennyit ér, minusz ennyire rajta a hitel

XYZ ennyit ér, minusz ennyi rajta a hitel

Példa:


Ház ér 30 milliót, de van rajta még 20 millió ki nem fizetett hitel. Az +10 millió vagyon.

Autó ér 3 milliót, de van rajta 2,5 millió ki nem fizetett hitel. Tehát 500.000 az értéke.

Van egy KP. bankszámlátok amin van 2 millió.

stb, stb, stb...


Lesz egy + és egy - oldala mindennek.


Megmondod a férjednek, hogyha kell neki az autó, akkor vállalja át a hitel fennmaradó részét (mindent írásban) és fizesse ki az érték felét neked KP-ban, akkor viheti.

Háznál ugyan így (vagy értelemszerűen fordítva), vagy el kell adni (ami a mai helyzetben szinte lehetetlen...)


Minden nagyobb értékről meg kell szépen egyezni.

Apróságokon, mint, hogy ki vigye magával a fondü készletet nem érdemes vitatkozni, vigyen amit akar csak húzzon el.


Ezzel a rendszerrel a végén kijön, hogy kinek kell fizetni, mennyit, illetve ki mit vihet magával. Így gyors a vagyonmegosztás, gyk. 1 tárgyalás.


Azt írtad aljas módszerekre is kíváncsi vagy - bár a végsőkig elítélendő, ám legyen:

Ha férjed nem hajlandó normális kompromisszumra, akkor üttesd meg magad, azonnal irány látleletet vetetni, majd a rendőrségre feljelentést tenni, ahol könnyes szemmel előadni, hogy ez nem az első eset csak eddig nem akartál / mertél feljelentést tenni. És kérni távoltartási végzést (röhejes, tudom, de ilyen ITTHON IS LÉTEZIK, nem csak a filmekben) Ezzel gyakorlatilag ha te otthon vagy és az autó veled van esélye sincs elvinni, mert ha meglátod otthon azonnal rendőrt hívhatsz, be se mehet a saját (fél) házába a szerencsétlen.

Illete ezt nem megtenni, csak előadni neki, hogy ez lesz hogyha nem hajlik a kompromisszumra.


Erőszakos szülő esetén a bíróság sem lesz olyan engedékeny pl. Gyereklátogatás kiszabásánál, ha ez érdekli egyáltalán az apukát.

2010. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is, megpróbálom ezt a módszert, és a gyors megegyezést. Nem hiszek benne, hogy menni fog, de próba cseresznye. Ami az "aljas" megoldást illeti, ennyire azért nem akarok undorító lenni, erre semmi szükség, szimplán csak arra gondoltam trükk címszó alatt, hogy hogyan akadályozzam meg, a férjem csak úgy elsétáljon kedvére és vigye, amihez kedve van (beleértve a kocsit), mielőtt még megegyeznénk bármiben is, és lezárulna az ügyünk.
2010. dec. 1. 08:53
 19/19 anonim ***** válasza:

ha mindene hitel van,el kell adni,a hitelt vissza,ami marad az meg megy felesben. az ingóságban meg meg kéne egyeznetek. gondold át mi a fontos. lehet busszal bölcsibe járni ha az az ára h gyorsabban eltűnjön... ha meg sok az érték,csak meg tudtok egyezni valahogy..


kössetek alkut: viheti a kocsit,meg amit akar,ha gyors és közös megegyezés születik.


ha annyira szabadulni akarsz,mit számít a kocsi? meg az ingóság? nem az a lényeg h hamar vége legyen? ha van biztos állásod,a kocsi meg a pasi nevén van úgyi-+hitele- akkor majd veszel magadnak egyet.

2010. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!