Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van itt esetleg hozzáértő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt esetleg hozzáértő? Esélyeim?

Figyelt kérdés
5 és fél év házasság, 1 közös lakás és autó (lakás 50-50% tulajdonjoggal, de adóstárs vagyok, autó párom nevén, de házasság alatt szerzett), mindkettőn jelentős mennyiségű hitel, amit nem tudunk csak úgy visszafizetni, sok értékes ingóság. Egy 22 hónapos gyermek, mindkettőnknek biztos állása, átlagon felüli keresetgtel. Ha beadom a válókeresetet (ja, Én a feleség vagyok), mi várható számomra elsősorban? Hátrány lenne számomra, hogy Én mindenképpen szabadulni akarok a házasságból? A gyermek nem kérdés, nyilván velem marad, csak a sok közös dolog miatt félek attól, hogy hosszúra fog nyúlni a procedúra, amire nekem most sem időm, sem energiám. Főleg, mivel tudom, hogy "kedves" férjem egy fűszálat nem fog keresztbe tenni azért (amúgy is egy semmirekellő, már, ami a családi életet illeti) hogy minél gyorsabban lezáródjon az ügyünk, talán még akadályozna is, mert tudja, hogy nem függök tőle sem anyagilag, sem érzelmileg már.
2010. nov. 29. 00:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bármilyen tippre, trükkre vevő vagyok, már ennyire szabadulni akarok, gyorsan, az sem érdekel, ha aljas módszerekhez kell nyúlnom. Persze mindezt úgy, hogy kislányunk ne érezzen belőle semmit azon kívül, hogy Apa nem velünk lakik, és kevesebbet van vele.
2010. nov. 29. 00:11
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia. hát a bírósági procedúrát (a vagyon/hitel megosztást) mindenképp végig kell csinálnotok így is, úgy is... Meg persze a gyermekelhelyezés miatt is.


Nehéz ügy. Férjed hajlandó albérletbe menni tőletek? Hogy ti maradjatok a lakásban? Autót mennyire akarjátok "felezni"?


Ha a férjed elköltözik, akkor neked ki kell "fizetned" őt, azaz a lakás értékének az 50%-át. Persze ebbe a hiteles részt is bele kell érteni.


Ha nem hajlandó ő elmenni, akkor nektek kell elköltöznötök, és akkor a férjed kell, hogy kifizessen.


Az igazságosabb és minél gyorsabb szétválást (hogy papírozva is legyen) ügyvédnél kell csinálni.

2010. nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb,és legjobb módszer ami a gyermeknek sem okoz lelki bajt az a közös megegyezés.

A lakás fele-fele arányban megy majd. A kocsi mivel házasság alatt szerzett szerzett szintén fele-fele arány(ilyenkor az a fél akinek kell az autó kifizeti a másiknak a fele értéket amiben megegyeznek)

A hitel is felesbe megy,hiszen azt is közösen szereztétek.Általában a hiteleket a lakáseladásából rendezik,vagy elosztják egyenlő arányban.A sok értékes ingóság is fele-fele arányban megy.Ilyenkor a két fél eldönti,és leltár ír,hogy ki mire tart igényt..

Én így váltam el(majdnem ugyanezek voltak mint nálatok) a mi gyermekünk 6 éves volt akkor.De mi közös megegyezéssel,és mindenben egyetértettünk.. Mivel már nem éltünk együtt,nem voltunk közös háztartásban így egyetlen 1 tárgyalással megúsztuk az egész válópert..

Ha nem tudtok megegyezni,hiába akarsz csalni,női praktikákat bevetni a válópered hosszú,és kimerítő lesz..

2010. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, világos, hogy ügyvéd és bírósági procedúra nélkül nem fog menni. A lakást Én eladnám, mert kettőnknek kislányommal nagy, nincs szükségünk rá, és csak úgy nem is tudom kifizetni a párom egyik napról a másikra, bár, családi besegítéssel talán, de nem is akarom, inkább szabadulnék a lakástól is. Addig is Ő elmenne, azzal nincs baj, de Ő úgy gondolja, hogy amit gondol, azt viszi. Nahát ez nekem egyáltalán nem tetszik, főleg a kocsi kapcsán. Hihetetlen, hogy azt képzeli, hogy Ő csak úgy eltávozik, viszi a kocsit, aztán él, mint marci hevesen, Én meg hordjam a gyermekünket busszal bölcsibe, meg utána menjek busszal dolgozni, és ezért keljünk fel reggelente egy órával korábban. Fel sem fogja, hogy nem velem szúr ki, nekem nem esik le a gyűrű az ujjamról egy kis buszozástól, hanem a gyerekével. Szóval, a legnagyobb kérdés az, hogy hogyan akadályozzam meg, hogy bármihez is "hozzányúljon", amíg le nem zárul a válás, nem rendeződik mindkettőnk lakáshelyzete, és nem tiszta ügy, hogy kinek, mi, merre. Már csak azért is érdekel ez, mert tudom, hogy az egészet Én fogom levezényelni, Én fogok minden után rohangálni gyerkőcöm és munka mellett, ahogy amúgy mindig is (pont ebből van elegem, mert jelen pillanatban szennyes ruhán, rendetlenségen és minősíthetetlenül bunkó modoron kívül semmit nem tesz hozzá az életemhez), és ha már így állunk, nehogymár Ő egy fotelből nézze végig szépen kényelmesen, ahogy úgymond "megoldom" az Ő további életét is, és neki még a kisujját sem kellett mozdítania.
2010. nov. 29. 00:32
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ma született meg bennem a végső döntés, hogy válni akarok, miután egy vita folytán nekem esett, és megrángatott, már csak az ütés hiányzott, mindezt a gyermekünk előtt, kb. 1 méterre állt tőlünk....
2010. nov. 29. 00:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Húú, hát azért ez nem túl jó dolog, ha már idáig fajult :(


Figyelj, kicsit azért gondolkodj az ő fejével is. Ok, hogy elmegy, de ne várd el, hogy mindent otthagyjon.. lakást, gyereket, autót, és minden ingóságot. Egyszál gatyában menjen el otthonról? Neki is újra kell kezdenie.


Szerintem hadd menjen, vigye a kocsit. Te meg vegyél egy olcsóbbat addig, (3-500 ezerért már olyan jó kis használt kisautókat láttunk múltkor a használtautópiacon). Egy-két évig el bírsz azzal járni. Ha jól keresel, akkor meg semmi gond, nem?

2010. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért álljon meg a menet.A férjed is ember, általában az ilyen nőszemélyek mint te forgatják ki a férjüket még a gatyájukból is. A férjem első felesége is pont ilyen volt mint te, és eljött a nagy vagyonból egyszáll gatyával, de én még akkor is szerettem.
2010. nov. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy szavadból kiütközik milyen ember vagy. Valamilyen trükkre lennél kíváncsi. Aha majd a bíróság eldönti a te trükködet.
2010. nov. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Amíg nincs jogerős ítélet az ingó és ingatlan vagyonról addig ő is ugyanolyan joggal használhatja az autót mint te.

Nagyon nem tudsz mit tenni,legfeljebb azt,hogy megbeszéled vele,hogy neked és a gyermekednek nagyobb szüksége van rá..

Bár ezért ádázt harcot vívni teljesen felesleges,mert nagyon sok olyan anyuka van aki 2-3 gyerekkel is képes utazni a buszon/vonaton/villamoson,és utána szintén képes elmenni dolgozni is..Szóval akárhogy nézzük te is csak a kényelmet nézed..Igaz a kicsinek is jobb lenne ha autóval vinnéd,de hát az se baj ha nem..

Azt,hogy mindet te fogsz intézni,,nos nem sok dolgod lesz.Elmész egy jó ügyvédhez akit megfizetsz ,hogy intézze el helyetted a válópert..Ha gyors válópert,és kevesebb bosszúságot akarsz akkor már úgy menj az ügyvédhez,hogy vidd a közös megegyezésről szóló papírt amit te és a férjed is aláírt. Vidd a listát is amiben le van írva,hogy te és a férjed mikre tart igényt.Ezt is aláírja te és a férjed is..Így ezek nem jutnak el a tárgyalásig,mert "soron"kívül megegyeztettek..Így az ügyvédnek csak azokról kell intézkedni amiről nincs megegyezés..Neked sok utána mászkálás már nem lesz,csak várni az időpontot,ahová mindkettőtöknek mennie kell..Ha nem tudtok megegyezni akkor addig amíg végleges döntés nincs nem akadályozhatod meg a férjedet abban,hogy autókázzon,vagy a lakásban éljen továbbra is..

Sajnos ez így van...(a húgom éppen most tapasztalta ki.Náluk is a kocsi volt a gond,mert a kislánnyal ő költözött ki a lakásból,és a kocsi jól jött volna,de a férje használja..Ítélet még nem született,hogy mi lesz evvel...De valószínű,hogy a volt férje kifizeti a kocsi fele árát..

2010. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Férjem is jól megszívta az előző házasságával, illetve a válással. Úgy egyeztek meg, hogy egy komolyabb vagyonból (kb 35 misi értékben ingatlan, autók) mindent ott hagy, kivéve egy 1 misi körüli autót, illetve további 1 misi készpénzt kér a ház eladása után. Cserébe nem fizet gyerektartást - bár ha a gyerek kér valamit, mindig megveszi neki ésszerű határokon belül (ruha, tábor, különóra, stb.).

Ezt aláírták, jogerőre emelkedett.

Ő úgy számolt, hogy kb 20-30 misi felnevelni egy gyereket. Mivel a gyerek a válás idején épp gimnázium előtt állt, rászámolva is bőven hagyott pénzt az exnél.

Ő viszont, a jó keresete ellenére hülyeségekre elköltötte a pénzét (túlvállalta magát egy luxuslakással, amikor alig volt pénze, abból hitelre jacuzzit vett, stb).

Fél évvel később derült ki, hogy egy ideje nincs befizetve a gyerek tandíja, stb. Ex kért tőle többszázezret, mondván a gyerek tandíjára és egyéb költségeire kell. (Amit a megegyezés szerint neki kellett volna állnia a nála hagyott vagyon fejében.)


Első körben még én vitáztam össze a férjemmel, hogy ez nagyon nem gyereknek menne, hanem az ex saját luxuskiadásaira. Javasoltam, hogy tételesen írja fel, mit kell a gyereknek fizetni (tandíj, stb) és azt DIREKTBEN ott fizesse be, ahova kell, ne az exnek adja. Így biztosíthatóan a gyerekére költi.

Két nappal később mondta, hogy átgondolta és igazam van, úgyhogy végigjárja a tanárokat, különtanárokat és nekik fizeti ki a hátralékokat.

Ex őrjöngött, de így ténylegesen a gyerekére költötte a pénzt és nem az exfeleségre.

Amúgy erre sem lett volna jogilag kötelezhető, de a gyerekkel tényleg ne szúrjon ki, mert az anyja nem tudja beosztani az amúgy magas jövedelmét.

2010. nov. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!