Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik az esélyeim így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az esélyeim így?

Figyelt kérdés

Válás folyamatban, a bírónő megmondta, hogy a következő tárgyaláson dönteni fog, a pszichológusi szakvéleményre várunk. A gyerekek egyformán szeretnek minket.

Jelenleg egy házban lakunk, de pokol az életünk. A vagyonközösség megosztására pert beadtuk, a házat a férjem meg akarja váltani, kifizetne, de én keveslem az összeget, így ebben majd a bíróság fog dönteni.

Mindketten kértük a kizárólagos lakáshasználatot, de én nem tudom fenntartani a házat, nagyon nagy a hiteltörlesztés, és a rezsi is. Megosztani nem lehet, mert öljük egymást, és egyikünk sem bírna ki többet egy fedél alkatt. A ház viszont nagy és nagyon nagy a rezsiköltsége is. Eddig ezt a férjem fizette, de pár hónapja már ő sem fizeti, többször írt nekem levelet, hogy fizessem ki a felét, mert ha nem ő sem fizeti tovább és akkor kikapcsolják a villanyt, amivel én veszélyeztetem a gyerekeket. Én viszont most nem tudom miből fizetni. Van rendes állásom, és kértem annyi tartásdíjat (két gyerekre 200.000 ft-ot), amiből tudnám fizetni a rezsit, bár a hitel felét nem, és ha a férjem elköltözik, akkor többlethasználati díjat is kell fizetnem, ami egy ekkora háznál szintén elég sok lehet. Ha esetleg ideköltözne a barátom, valószínűleg beszállna ő is, de a férjem azt mondta, hogy akkor ő tesz róla, hogy elmenjen tőle a kedve. (Korábban a barátom miattam már egyszer megverte a férjemet, ezért ő nagyon útálja.) A férjem viszont minimálbérre van bejelentve és ő is akarja a gyerekeket. Ő a mindenféle ismeretlen jövedelmeiből ki tudna fizetni mindent, csak most nem akarja. Nekem nincs máshol laknom, a szüleim vidéken élnek.

A bíróságon már kígyót békát kiabáltunk egymásra, mindketten egyformán besároztuk a másikat, a bírónő is azt, mondta, hogy egyik kutya, másik eb.


Kíváncsi lennék, hogy mire számíthatok a bíróságon, kinek ítélhetik a gyerekeket így.


2011. márc. 30. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de 200.000 Ft tartásdíj rengeteg...
2011. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbért keres a férjed, és te 200k-t akarsz tartásdíjnak?

Ha megkapod, szerintem add meg a bíró elérhetőségét, megrohamozzák a rajongók! :D

2011. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket nyilván te kapod meg. De kicsit kapzsi vagy nem? Ez a 200e rengeteg. Úgy tudom hivatalosan a fizetés 20%-a a tartásdíj. De nem a fizetés 2-3x-osa.
2011. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed minimálra van bejelentve, nem kérhetsz 200 000 tartásdíjat. Ha neked van már új párod, lehet ez nem jó pont a bíró szemében.
2011. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
95%
jaj,nekem a férjed számát add meg. ennyiért én is szülök neki gyerekeket...
2011. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekelne, hogy kinek ítélhetik a gyerekeket így.

A tartásdíj összegét meg majd eldönti a bíróság, én ennyit kértem és úgy hallottam, hogy vagyoni alapon többet is ítélhetnek, mint a fizetés 20-20%-a. Ami aggaszt, hogy szerinte én veszélyeztettem a gyerekeket, mert nem fizettem a rezsi felét, és ha nekem ítélnék a gyerekeket meg a lakáshasználatot, akkor szerinte én ezt nem tudnám fenntartani. De ez az én gondom, majd megoldom valahogy, csak azt nem szeretném, hogy ő kapja a gyerekeket.

2011. márc. 30. 16:52
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj. Azzal, hogy ilyen horrorisztikus összeget követelsz tartásdíjnak, nem a jó anyuci szerepét fogod betölteni a bíróságon, hanem inkább megerősíted a férjed állításait.

A bíróság csak annyit fog látni, hogy több pénzt követelsz a férjedtől, mint a saját fizetése. (Emellett a tartásdíj nem a számlákra meg a ház fenntartására, hanem a gyerekek nevelésére szól).

Tehát bírónő csak annyit fog látni, hogy ki akarod semmizni szegény apukát. Ha pedig cáfolod azzal, hogy egyáltalán a megélhetésedre kell... hát így egy logikusan gondolkozó bírónő nem hozzád fogja a gyerekeket ítélni.

2011. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
200.000Ft gyerektartás?Úgy kizavar a birónő a tárgyaló teremből,hogy meg sem állsz a liftig.Ilyen hülyeséget ne csinálj.Hogy járna már ennyi,ki adta neked ezt a tanácsot?A fizetésének a 20%-át fogod megkapni,és ezzel kész.A rezsit meg ha nem fizetitek,kifognak kötni mindent igy a gyámhatóság fog beleavatkozni,mert a gyerekek nem maradhatnak hidegben sötétben.Úgy meg aztán esélyed sem lesz,mert a férjed arra fog hivatkozni,hogy nem tudod őket eltartani,és a gyerektartásra számolva akarsz elvált gondoskodó szülőt játszani.A rezsit közösen kell fizetni,amig együtt laktok,együtt használjátok,fele-fele.Ha meg hitel is van a házon még szarabb az ügy,mert a bank akár el is viheti tartozás fejében.Üljetek le ezt megbeszélni,de sürgössen mert ez a helyzet igen komoly ahhoz,hogy csak a veszekedésről szóljon a válás.
2011. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A férjed minimálbérre van bejelentve...gondolom szürke munkás, de azt nézik h mennyi a bruttója papíron és az bizony 78.000 vagy 94.000(attól függ milyen végzettsége van) Én is úgy tudom h a 20% át kérheted, ami olyan 19.000 ft lenne neked ha 94.000 ft-os bárminimuma van, és 15-16.000ft jár ha 78.000 a minimálbére, és ezek az összegek bruttóba vannak, lehet h vonnak még le belőle (kb ennyi a 20%-a majd számold ki) magyarán a 200.000 nem reális


Azt senki nem mondja meg h kinek itéli meg, tipp: olvasgasd a jogszabályokat

2011. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tipikus példáját láthatjuk az ingyenélő nőnek, aki nem akar kiköltözni a jóból...


Anyukám a korrekt megoldás ilyenkor, hogy elköltözöl, kifizetteted az exeddel kp-ban azt, ami neked jár (tulajdonrész, miegymás), kérsz normális mennyiségű gyerektartást (2 kilóval a bíró a szomszéd kerületi bíróságig fog zavarni hangos röhögések közepette. Még akkor is ezt tenné ha milliós fizetése lenne az exednek) és élsz ahogy tudsz.

2011. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!