Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik az esélyeim így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az esélyeim így?

Figyelt kérdés

Válás folyamatban, a bírónő megmondta, hogy a következő tárgyaláson dönteni fog, a pszichológusi szakvéleményre várunk. A gyerekek egyformán szeretnek minket.

Jelenleg egy házban lakunk, de pokol az életünk. A vagyonközösség megosztására pert beadtuk, a házat a férjem meg akarja váltani, kifizetne, de én keveslem az összeget, így ebben majd a bíróság fog dönteni.

Mindketten kértük a kizárólagos lakáshasználatot, de én nem tudom fenntartani a házat, nagyon nagy a hiteltörlesztés, és a rezsi is. Megosztani nem lehet, mert öljük egymást, és egyikünk sem bírna ki többet egy fedél alkatt. A ház viszont nagy és nagyon nagy a rezsiköltsége is. Eddig ezt a férjem fizette, de pár hónapja már ő sem fizeti, többször írt nekem levelet, hogy fizessem ki a felét, mert ha nem ő sem fizeti tovább és akkor kikapcsolják a villanyt, amivel én veszélyeztetem a gyerekeket. Én viszont most nem tudom miből fizetni. Van rendes állásom, és kértem annyi tartásdíjat (két gyerekre 200.000 ft-ot), amiből tudnám fizetni a rezsit, bár a hitel felét nem, és ha a férjem elköltözik, akkor többlethasználati díjat is kell fizetnem, ami egy ekkora háznál szintén elég sok lehet. Ha esetleg ideköltözne a barátom, valószínűleg beszállna ő is, de a férjem azt mondta, hogy akkor ő tesz róla, hogy elmenjen tőle a kedve. (Korábban a barátom miattam már egyszer megverte a férjemet, ezért ő nagyon útálja.) A férjem viszont minimálbérre van bejelentve és ő is akarja a gyerekeket. Ő a mindenféle ismeretlen jövedelmeiből ki tudna fizetni mindent, csak most nem akarja. Nekem nincs máshol laknom, a szüleim vidéken élnek.

A bíróságon már kígyót békát kiabáltunk egymásra, mindketten egyformán besároztuk a másikat, a bírónő is azt, mondta, hogy egyik kutya, másik eb.


Kíváncsi lennék, hogy mire számíthatok a bíróságon, kinek ítélhetik a gyerekeket így.


2011. márc. 30. 16:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csakhogy szerintem nekem sokkal több jár abból a házból, mint amennyit a férjem akar adni. Hozott valami értékbecslős papírt, hogy ennyit ér, de szerintem annak legalább a dupláját éri. Azt, mondja, hogy örüljek ennyinek is, mert ő dolgozott meg érte, és így is jóval többet kapok, mint amennyit egész életemben kerestem. Viszont az lehet, hogy ő kereste meg az árát, de házasok voltunk, így a fele jár nekem, és ne akarja kiszúrni a szemem holmi ócska értékbecslő papírjával. Szóval ha ideadná amit én kértem, akkor el is költöznék, de így nem hagyom magam holmi húszmillió forinttal kisemmizni.
2011. ápr. 1. 11:47
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Rib@nc.
2011. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"holmi húszmillió forinttal kisemmizni."


Aztamindenségit neki...


Másrészt hajrá, menj perre, a férjed felfogad egy sokszázezres ügyvédet, neked nem lesz rá pénzed és még ennyit sem látsz majd. Sok sikert...

2011. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha vita van a közös ingatlan értékét illetően, kérheted független szakértő bevonását, és felértékelik. Ezzel viszont már nem vitatkozhatsz majd. 200.000.- ft gyerektartást egyetlen bíróság sem ítél meg, ez irreális. Egyébként ha az exférjed minimálbérre van bejelentve, hát, ő sem tudja bizonyítani, hogy fenn tudná tartani a házat, tehát elég kevés az esély, hogy neki ítéljék. A gyerekeket sztem tutira nem kapja meg. Bár megmondom őszintén, amiket leírtál, az alapján, csak remélni tudom, hogy velük jobban bántok, mint egymással. Ráadásul az ő szemük láttára...jó kis minta konfliktusmegoldásra.
2011. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Minden esélyed meg van,arra hogy a gyermekek nálad legyenek elhelyezve,mert anya vagy és nem apa.Mivel barátod van, gondolom te vagy a válás felperese.A férjed engedélye nélkül nem költöztethetsz oda senkit. Ha minden közös a rezsi is az,így a férjed nem köteles fizetni csak a felét.Ha ennyire kilátástalan a helyzeted miért nem költözöl az új párodhoz.Biztosan örülne,hogy végre együtt lehettek, nagyon szerethet,ha verekszik is érted.Így mindenki boldog lehetne :)
2011. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!