Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 kis gyerek, volt feleség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 kis gyerek, volt feleség, váltott gondoskodás, heti váltás.. Idén karácsony és szilveszter hetét a volt feleség a volt férjnek írta be. Normális, ha a volt férj képtelen elintézni, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kb. 1 éve nyüglődöm egy elvált pasival, (2 pici gyerek, volt hárpia feleség, indulatkezelési gondok stb.) próbáltam alkalmazkodni és elfogadni a helyzetet, mert elhittem, élete szerelme vagyok. (Janem).

Az agressziója és a felesége miatt már egyszer szakítottam, mert a nő egyszerűen nem tűr ellentmondást és mindent ő irányít a távolból.

A pasi, pedig folyamatosan behódol neki, mert elmondása szerint, nem tud rá hatni, ha pedig szembesítem vele: ordít, mindennek elhord.

Van hogy a nő elutazik 2-3 hetekre és akkor az apjukra bízza a gyerekeket vagy csak kitalál valamit és akkor úgy kell lennie, tök mindegy, hogy nekünk progink volt lebeszélve..

Most az van, hogy idén a nő a karácsony és a szilveszter hetét nem szeretné a gyerekeivel tölteni, max 1 napot a karácsonyból, (tavaly 3 hétre utazott el és csak dec. 26.-ra ért vissza.)

Én szilveszteri úttal terveztem meglepni a pasit karácsonyra, mert kiszámolva, pont az a hét lett volna neki szabad, de a nő szépen kiírta magának azt a hetet is..

Szóvátettem, beszélt is a nővel, de hajthatatlan..

Nem engedi, hogy a heti váltás szerint menjen a dolog. Neki kell ez a két hét, nem enged belőle, mert tavaly is a gyerekekkel szilveszterezett, idén nem akar.

Jah csak előtte 3 hétig (hawaii-ozott), azt elfelejtette.

Szerettem volna, ha legalább kompromisszumkész, hogy akkor cseréljük fel a heteket, ha kell a szilveszter hete neki, vigye, de az sem jó, mind a két hét kell.

Persze, most a fickó megint velem ordibál, hogy ő megmondta, hogy nem fogja tudni elintézni és megint én basztatom, holott a volt felesége ilyen, megmondta!!!

Hiába a megállapodás, hiaba a szerződés, hiába minden!!

Gyűlöl, mert meg merem mondani a véleményem.

Én nem akarom tovább ezt így csinálni, hogy viseljem el, hogy alig tudunk találkozni, nyilván mindig csak 3.-4. leszek a fontossági sorrendben a feleség mögött, sosem fog tudni igazán rám figyelni, velem foglalkozni, amivel összességében nem lenne gond, mert elvagyok egyedül is, és meg tudom érteni, hogy a gyerekek az elsők, csak mindemellett még viseljem el azt, hogy a feleség irányítja az én életemet is és a fickó olykor ordibál, követelőzik, megbánt és arrogáns, kontrolláló és irányító pont velem, aki még ebben a fos helyzetben is mellette voltam végig, mert a válás alatt is fogni kellett a kezét, meg hallgatni, mekkora szemét a felesége..



(Pár hónapja szerettem volna összeköltözni/ megpróbálni vele, hogyan tudnánk együttműködni, ajánlásomra meg is néztünk 2 db lakást, de bizonytalan volt, így nem erőltettem.. Majd egyszer olyat mondott, ami után többet nem próbálkoztam..

“Fél, hogy ha összeköltözünk, meghal a vágy köztünk..”

Firtattam a dolgot, végül azt mondta: “Az előző héten amit együtt töltöttünk, már a hét vége felé nem éreztem azt a vágyat, mint a hét elején..”

A fickóval, már csak a szabad hetein találkozunk általában, mert mikor velük voltam, volt hogy az zavarta, hogy a gyerekei velem foglalkoznak és nem vele. Volt, hogy az volt a baja, hogy a gyerekeivel foglalkozom és vele nem..

..és sorolhatnám még a sok-sok kellemetlen szituációt érzést, így jobbnak látom már nem belefolyni a dolgokba..)


Ezt csak azért írtam még le, hogy némi plusz infóként szolgáljon a kérdés megválaszolásához.



szept. 17. 15:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

8 éve van velem (is) a gyerek váltott gondoskodásban, de ez így szerintem sincs rendben.

Viszont sajnos nem lesz jobb a helyzet, ez a műfaj még akkor is nehezen befogadható egy gyerektelen nőnek, ha egyébként mindkét szülő teljesen korrekt, együttműködő és kiszámítható módon teszi a dolgát.

Egy üvöltözô, indulatkezelési gondokkal vert apu és az öntörvényű lepasszoló anyu olyan kombináció, amitől bárki sikítva menekülne.

Viszont ha a válás alatt már fogtad a kezét, akkor a történetnek ez a szála még nem bomlott ki teljesen, de azt sem igazán tudom hová tenni, hogyha saját bevallásod szerint egy éve nyűglődsz vele, már szakítottál is egyszer, akkor miért tűnt jó ötletnek számodra az összeköltözés?

Miért fogadtad vissza, és milyen perspektívát látsz még ebben a családban?

Passz.

szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

" a fickó olykor ordibál, követelőzik, megbánt és arrogáns, kontrolláló és irányító p"


Már rég meg kellett volna válnod tőle. A gyerekek már csak a ráadás.

szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt gyerekes pasi, pedig én nyitott voltam rá, tényleg. De annyira az volt, hogy összenőve volt asszonnyal minden gyerekintézés... Nem jó ehhez asszisztálni, hogy sokadik vagy a sorban:( Aztán végül vissza is ment a nőhöz:(, mert így teljes a "család", és így a legkönnyebb az ügyintézés. Az más kérdés, hogy egy rossz kapcsolatban vannak.

Szerintem apu itt is haza fog menni lehet, mégha anyu egy hárpia is, mert 2 kisgyereket, barátnőt, volt asszonyt nem lehet menedzselni ilyen formán.

szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nagyon hálás vagyok értük!! 🙏🏻❤️

Külön válaszolgatok rájuk, már amelyikre tudok. 🙄

szept. 17. 20:58
 15/23 A kérdező kommentje:

Kedves 13!

A számból vetted ki a szót..

Pontosan így gondolom én is.

Bár azt állította mindig, hogy nem menne vissza, de feltűnt, hogy állandóan így közölte: a volt feleségem már nem kezdené újra.

Soha nem úgy, hogy ő maga nem kezdené..

Egyébként, az elejétől fogva, míg nem volt eladva a ház, ahol anno együtt éltek, (ami amúgy a pasié volt) nem vállalt fel..

Titkolt a szomszédok előtt..

Kaptam tőle egyszer egy rózsát és megkért, hogy aludjak nála, mert nem szeretne egyedül lenni, de másnap jön a felesége reggel 7-kor hozza a gyerekek dolgait, viszont megkéri, hogy jöjjön később.

Végül elsunnyogta és este közölte velem, hogy inkább lépjek le én reggel 6-kor!!! (Még aznap leléptem sértődötten!)

Másnapra lenyugodtam, viszont sehol nem volt a rózsa..

Kérdeztem, hova tűnt?

Azt mondta: kidobtam, mert elhervadt!!!

Persze, tudtam, h aznap volt ott a felesége és nyilván nem akarta, hogy megtudja, hogy neki is van valakije.

(Miközben már egy éve külön éltek és a nő lépett le.)

Ez a rózsa story, azért égett annyira belém, mert ezért is engem hibáztatott, miért tettem szóvá, ezt rajtam kívül más észre sem vette volna..

Meg amúgy is mit kell kiakadni rajta, miközben az összes kolléganője rajtam röhög, hogy egy ilyen semmiségen kiakadtam.

Mert hát én igen is kiakadtam..

Egyrészt azért, mert zsigerből hazudott, hogy kidobta, miközben 1 napos rózsáról beszélünk, s ki hinné ezt el?!

Nem volt sem velem, sem a volt feleségével őszinte.

Azt gondolom velem mindent meg lehet beszélni, nyitott vagyok, empatikus és megértő, lehet fájt volna az igazság, de ez az egész így még sokkal-sokkal jobban fájt!!!!!

..de a leginkább az, h nem kért bocsánatot, nem lehetett létjogosultsága a rossz érzéseimnek és továbbra is azt vallotta, ha nem tettem volna szóvá, nem lett volna vita belőle, majd nemrég felhozta egy kollégájának a feleségét példaként, hogy a férj elfeledte a feleség névnapját, és mégsem lett belőle balhé..

(Csak azt elfelejtette, hogy én toleráltam, hogy pici gyerkőcei vannak, épp válik, rejteget a feleség elől, semennyire sem tud rám figyelni és kb mindenben nekem kell alkalmazkodnom és megfelelnem, nem feleség vagyok a saját családomban, ahol nekem vannak gyerekeim a saját férjemtől..)

De, szerinte ez tökjó példa arra, hogy nem kell szóvá tenni dolgokat, amik adott esetben rosszul esnek, hisz ha már így is mindent tolerálok, akkor férjen már bele minden IS!!!!

Nyilván…

Ne haragudj, hogy elkalandoztam, de jó kiírni ezeket is, szabadulni a fájdalomtól..


Szóval szerintem itt is ez lesz, mint Nálad, vissza fog térni hozzá a nő, ha akarja a faszikám, ha nem 😀😀


Hú, eszembe is jutott, hogy nyaralásunk alatt, út közben kérte, hogy valamit nézzek meg a telóján..

Ránéztem és épp a felesége face oldala volt megnyitva..

Aztán azt mondta: csak a gyerekek nézegetik!!

Majd pár hét múlva szóba jött, újra a dolog, és azt mondta, hogy a haverjának akarta megmutatni a feleségének az új pasiját. Amit azért nem értettem, mert nekem is mutatta már, de azt nem a felesége oldalán, mert a felesége eltiltotta őt a tartalmaitól..

Ahhh, mindegy is..


Miközben én az exeim nevét sem ejthettem ki..

szept. 17. 22:24
 16/23 anonim ***** válasza:
"már egyszer szakítottam" - Nem szakítottál, csak mondtad. De akkor miért várod, hogy komolyan vegyen, ha ennyit ér a szavad, és csak nyűglődsz tovább? Mi neked a jó az egészben?
szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves 11!


“ez a műfaj még akkor is nehezen befogadható egy gyerektelen nőnek, ha egyébként mindkét szülő teljesen korrekt, együttműködő és kiszámítható módon teszi a dolgát.”


Ez az, amit nagyon köszönök, hogy leírtál, mert soha nem hallottam az ő szájából még csak hasonlót sem.

Viszont, nagyon jól esett volna, ha megpróbálja picit beleképzelni magát az én rettentő nehéz helyzetembe is..


Közös barátaink által ismerkedtünk meg, illetve hoztak össze bennünket.

Válófélben volt, túl a feleségén..

Az első igaz volt, a második NEM, amit az első szakításom után be is ismert..


Fogtam a kezét, mert annyira össze volt törve, szerettem volna a barátja lenni és lelkitársa egyben, akire számíthat..

(Olyan volt, mint egy kivert kutya)

..csak közben teljesen megfeledkeztem önmagamról a saját igényeimet háttérbe szorítottam, azt akartam jobban legyen és újra boldog..


Az összeköltözés gondolata először benne fogalmazódott meg még a legelején (anyagi megfontolásból), csak soha nem tett érte semmit, ahogyan igazából semmiért sem tett soha. A mondatok, szavak, amik elhangoztak a szájából egy csodás jövővel, szerelemmel kecsegtettek.

Később így jellemezte ezeket: nem ígértem, csak mondtam.. Akkor úgy gondoltam.. Te nem akartad.. Nem is voltunk együtt, akkor meg?!


Aztán, mikor 3 hónap különlét után kibékültem vele, (ez alatt az idő alatt elváltak, eladták a házukat, szóval hivatalosan is külön voltak már a feleséggel) egy idő után azt mondtam neki, hogy itt az idő élesben kéne megpróbálnunk, mert akkoriban engem elkezdett felőrölni a különlét és szerettem volna stabilizálni valamelyest a kapcsolatunkat..

Szerettem volna egy esélyt adni annak, amit éreztem.

(Szerettem volna azt írni: éreztunk, de egyre inkább úgy latom, ahogyan oszlik a rózsaszín köd, hogy ő talán sosem érezte azt, amit én.)

De, végül nem jött össze, így távolodni kezdtünk, én megszoktam a magányt, hogy továbbra is egyedül oldom meg a problémáim, hogy a gyerekes héten nem is beszélünk szinte, nem is találkozunk. Hogy nincsenek közös céljaink, terveink, csak napjaink és pillanataink. Kevés jó.. ..és rengeteg veszekedés.


Azért békültem ki vele, mert megszerettem őt, és úgy gondoltam, hogy nagyrészt a körülményei miatt nem tudott folytatódni részemről a kapcsolat.

Így, mikor újra megkeresett, immáron tisztább lappal, úgy döntöttem, adok egy esélyt.


De rendre pont mindig ugyanazok a problémák léptek fel, mint annak idején, csupán az idő előrehaladtával egyre sűrűbben és durvábban.

Mostanra napi szintűvé vált a konfliktus és eljutottam a végleges szakításig, a mai nappal.


Amúgy is úgy voltam vele, hogy már rengeteg a sérelem bennem, s ha most még ezt sem tudjuk elintézni a volt feleséggel, hogy ne kelljen majd’ 2 hetet nélkülöznünk egymást, pont karácsonykor és szilveszterkor, akkor én nem folytatom tovább..

Akartam még egy utolsó-utolsó esélyt adni annak, hogy esetleg én lennék vakon, mert szerintem az emberek jobban rálátnak mások dolgaira, mint a sajátjukra, így reálisabb képet tudnak mutatni.

De, azt hiszem ez most többségében azonos az én látásmódommal..


Köszönöm, hogy jobban meg szeretted volna érteni a helyzetemet és bocsi a hosszért. 🫣😌

szept. 17. 23:54
 18/23 A kérdező kommentje:

Szia 16!


De, szakítottunk..

Csak 3 hó után visszafogadtam, mert elvált és ígérte, hogy már nem lesz gond a feleségével. (JAde).


Kalap szar volt összességében, igazad van, kicsi jó volt benne, napok-hetek, mikor elhittem, hogy van holnapunk, de sosem lett…

tegnapelőtt 00:02
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez így már kerek, köszönöm, hogy megosztottad.

Úgy fest az alapján, amit leírtál, hogy te elmentél a falig (vagy még tovább is talán), ennél többet nemigen lehet tenni.

Teljesen érthető a döntésed, kitartást hozzá.

tegnapelőtt 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is mindent megtettem (ezt az érintett sajnos nem látta), persze én is biztosan sokat hibáztam közben, de jót akartam és adni akartam mindent, ami bennem volt..

Köszönöm, hogy reagáltál és olvastál. ☺️

Jó éjszakát.

tegnapelőtt 00:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!