Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén mennyi gyermektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén mennyi gyermektartás kérhető?

Figyelt kérdés
2 gyermekről van szó
jún. 26. 15:10
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%

18-as, valószínűleg nem nagyon vagy tisztában azzal, mennyibe kerül egy gyerek eltartása.

Az iskolai menza havonta minimum 16 ezer forint, és ez messze nem fedezi a gyerek napi étkezését. Ezen felül alsó hangon havi 3000 Ft-ot kérnek az iskolában ilyen-olyan programokra, osztálypénzre stb. Ruhákat lehet venni olcsón, de ha gyorsan nő a gyerek, az is havi min. 10-15 ezer forint a legolcsóbb helyről is. A cipők a legdrágábbak, egy jó minőségű gyerekcipő 15ezer forintnál kezdődik, és természetesen nem egyet kell venni belőle, és nem hordja évekig a gyerek. A legolcsóbb különóra is 10000 Ft/hó, a legolcsób nyári tábor (nem az ingyenes napközistábor, hanem ahol kap is valamit a gyerek a felügyeleten és a homokozáson kívül) 50 000/hét. Ha beteg lesz a gyerek, az az együttélő szülőnek jövedelemkiesés, és a patikából nem nagyon jössz ki ilyenkor 5000 Ft alatt. Csak amit itt felsoroltam a táboron kívül 60 ezer forint körül van havonta a minimum minimumával számolva, és ebben nincs benne egy fagyi, csoki, gyümölcs, tízórai, vacsora, tisztálkodószerek, rezsi, lakbér stb, nem beszélve a váratlan kiadásokról.

Szerintem az a beteg, aki azt képzeli, 80 000 Ft gyerektartás sok egy hónapra egy gyerek tisztességes eltartásához, és feltételezi, hogy ebből akár egyetlen fillért is magára tud költeni az anya.

jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
A 18-as hozzászólást közben törölték, értelemszerűen neki szól, amit írtam.
jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
0%
Az a 80 ezer azt szorozd be 2vel, a másik 80at az anyja állja mivel mindketten szülők. Azért ha valaki 160ból + adókedvezmény + Csp. nem jön ki egy hónapban egy gyerekre, akkor valamit nem jól csinál.
jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

23#


A hiba csak ott csúszik a számításodba, hogy ha 2 hetente hvg viszi el az apa, akkor anyával van többet. Vagyis, az egyik szülő lényegesen többet áldoz be természetben. De ez igy is szól, hogy az egyik pénzt ad, a másik természetben járul hozzá. Ő főz mos a gyerekre, csinál uzsit, mesél, ébreszt, rohan oviba-oviból, viszi különprogramra, orvoshoz, meg ami kell. Bizony, ezt meg kell fizetni ha tetszik ha nem.

Van persze ahol az apuka ugyanúgy kiveszi a részét és tök felesbe megy, az nyilván más.

jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy nem jön ki, hanem azt, hogy biztosan nem magára fogja költeni azt a 80-at, amit apa ad, mert a gyerekre jó esetben épp hogy elég. Amúgy pedig nem, ne szorozd be kettővel a 80-at, ugyanis a törvény betűje szerint az együttélő szülő természetben járul hozzá a gyerekneveléshez (ellátási, gondozási feladatok, 0-24 órás ügyelet stb.), és a gyerektartás megállapításakor ezt is figyelembe kell(ene) venni!
jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
3%
Ma sem lett jobb véleményem a magyar nőkről🤷
jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
90%

26#


Legalább megtanulod értékelni és használni a gumit 🤣

Gyereket nyilvánvalóan nem láttál!

jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
100%
23-as, azzal amúgy azért tisztában vagy, hogy mennyi a családi pótlék? (Csak ha már dobálózol vele.) Pont ugyanúgy 12 200 Ft, mint 2008-ban. Mire is elég ma 12 200 Ft? Egy nagybevásárlásra? Ja, arra nem. Egy gyerekcipőre? Ja, arra sem. Egy fogászati kezelésre? Arra pláne nem. Ennyit a családi pótlékról. Ja, és ha egyedülálló szülő vagy, akkor ehhez hozzácsapnak még asszem 1500 Ft-ot. Egy vicc.
jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
7%
Csóróságra nem kell szülni. Az hogy nem keres jól a saját hibád, valószínűleg nem tanultál, vagy rossz szakon. Akinek van egy csepp esze, csak akkor vállal gyereket ha megvan az anyagi háttér, úgy hogy esetleg egyedül is felnevelhesse, ha mondjuk valami történik a másik szülővel. Igen, nekem csak 2 gyermekem van, biztosan nem tudom mi mennyibe kerül 🙂 Tanulni kell(ett) volna rendes egyetemi szakon, akkor nem itt sírnál a gyerektartásért. Kevés a csp? Ki tart vissza a külföldre költözéstől? Elég csak Ausztriába menni, több a szociális ellátás sokkal, és a fizetés is. Tipikus magyarok csak siránkoznak, tenni hogy jobb legyen na azt már nem.
jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
8%

A legszebb az a felállás amikor anyu félrek*r és válás után apu fizetheti a gyerektartást.

Mennyi ilyet ismerek sajnos.

Nincs gyerekem de pl egy 4 évesnek 80eFt egy hónapra minek ?


Meg értem én, hogy a gyerekének mindenki a legjobbat akarja de a különórát is ide számítani ?!

Az nem azt jelenti, hogy anyu nem foglalkozik vele eleget ezért szarok a jegyei a gyereknek ? Ha már a természetbeni hozzájárulást emlegetjük itt.

Ezt miért aputól vonnánk el pénzben ?

Nyári tábor ? Kicsit luxusnak hangzik elvált szülők gyerekének.


Nem azt mondom, hogy mindenből a legszarabbat kapja a gyerek de valahol kellene húzni egy határt.

2 gyerek után vonják a gyerektartást.


Anyu ugye marad a lakásban/házban mert nála a gyerek és ezba gyerek érdeke mellette kapja a 2x80ezer gyerektartást.

Apu meg találjon magának lakást ami közel van a munkához és ha szerencséje van az albérlet + gyerek tartás után még enni is tud valamit.

Közben sok esetben a gyerek apu ellen van nevelve aki nem vesz neki semmit mert sajnálja miközben 160ezer jó magyar forint landol anyu számláján.


Csak én látom úgy, hogy gyereket vállalni az egyik legnagyobb kockázat lett férfiként ?

jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!