Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni?de így hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni?de így hogyan?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja teljesen elhidegült tőlem a férjem.sokatbveszekszünk és szerintem van is valakije!a lényeg az hogy én még valamiért ragaszkodnék hozzá,próbálnám helyrehozzni a dolgokat,de nála teljesen falakba ütközök.

Úgy érzem ő ezt a házasságot feladta

Az a lényeg hogy most fogok menni pszihológushoz,hátha ő segít lelkileg helyrejönni

De úgy érzem ebből válás lesz!

Van két gyermekünk

Félretett pénzem nincs,nem tudnék hova menni,de ez így senkinek nem jó

Milyen anyagi dolgokkal jár egy válás?mennyibe kerül egy ügyvéd,egy válás?tudok valahol segítséget kérni?közös házunk van,más nincs!


jún. 24. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Érdeklődni kell offline és nem a neten a Gyakorin.
jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Mióta vagytok együtt? Nem feltétlen a válás a megoldás.
jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A valas egy 30000es okmanybelyeg ara, ha van kozos megegyezes. Ha nem tudtok megegyezni, akkor mindketten jo sokat fogtok ugyvedre kolteni, es joval kisebb marad a torta, valszeg mindketten jobban jartok a megegyezessel. A lakast el lehet adni, vagy kivasaroljatok egymast. A lakas arabol mindkettotoknek meglesz evekig az alberletre valo, aztan majd osszebutoroztok massal.
jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Férjem megmondta hogy ő ebből a házból sosem megy el!igen valószínű hogy válás lesz

Én próbálkozok a béküléssel,hogy közelebb kerüljünk egymáshoz,de ő teljesen el van zárkózva minden elől

Azt mondja nem tudja mit akar,de szerintem nem meri kimondani hogy váljunk el,mert akkor a gyerekek felé el kellene számolnia.

Azért is megyek pszihológushoz mert ahogy most bánik velem azt nem tudom feldolgozni,meg ezt az egészet ami velünk van.

jún. 24. 22:35
 5/21 A kérdező kommentje:
Váláshoz a szükséges papírt hol tudom beszerezni?
jún. 24. 22:43
 6/21 anonim ***** válasza:

"Félretett pénzem nincs,nem tudnék hova menni"


Ez pontosan mit jelent és pontosan miért van így?


5: Én először az anyakönyvi hivatalt kérdezném meg, nincs-e most olyan lehetőség, hogy ha közös szándék a válás, akkor ott is elég lepapírozni.

Ha nem akkor megmondják, hogyan, tudni fogják.

Akkor a bíróságra kell bemenni (polgári bíróság), és ott a Tájékoztatási Irodában tudsz mindent intézni.

Egy külön per a válás, azután külön a gyermekelhelyezés és a vagyonmegosztás.

A vagyonnál számít, ki mikor és hogyan szerzett mit, mert ettől függ, hogy az házassági közös vagyon, vagy különvagyon.

Már csak ezért sem érthető, mért állítod ilyen magabiztosan, hogy nem tudnál hova menni.

Mikor még azt se tudtad, hol kell egy válást kezdeményezni.

jún. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Egy ügyvédi tanács pedig kb. 15 000 Ft.

Menj el, hogy még a válás előtt elmondják, mid van.


Lehet, hogy érdemes megszüntetni a közös számlát stb., amíg még nem váltok el, mert hiába sokkal később van a vagyonmegosztási per, de a válás napjától szűnik meg a házassági közös vagyon jogilag.

Lehet, hogy valami neked majd jogilag JÁR, de mire kézhez kapod, sok anyagi gondod van, és ha pl. felbontasz egy megtakarítást és magadhoz veszed, jobban jössz ki a következő 1-5 évben, mintha csak akkor tudnál rendelkezni vele, mikor már végrehajtják.

Biztosan van, amit még a megszűnés előtt célszerű vagy egyszerűbb elintézni, mint utána.

jún. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Közös házat vettünk a házasság után!50-50%-ban vagyunk tulajdonosok!közös bankszámla nincs,a férjem számlájáról vonják a hitelt ami ugyan úgy felesben vettünk fel!vannak életbiztosításaink,amiben az egész család benne van,de azokat pontosan nem tudom!Férjem bankszámlájáról vonják az összes számlát,én fizetem a kaját,gyerekek kiadásait!

Férjem fizetése közel 600 ezer,az enyém 250 ezer

jún. 25. 05:20
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor el lesz kényszer árverezve a ház, aztán a férj majd pislogni fog nagyokat.
jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Miért pislogna?? Elővásárlási joga van, vehet fel hitelt és kivásárolhatja.
jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!