Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtt közösen felvett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt közösen felvett kölcsönt a válás után jogilag hogyan/kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés

Ha a feleség fizeti a felét a kölcsönnek jelenleg is, a lakásban lakik a férj amire fel lett véve a hitel és jelenleg ő nem fizeti a törlesztés felét.


A válás után a férjet milyen jogi úton/módon lehet kötelezni a törlesztő részlet felének a fizetésére? Annak idején kettőjük nevére lett megkötve a hitelszerződés.


2010. okt. 1. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A házasság alatt felvett összes hitel közös, azaz felsben kell visszafizetni, ugyanolyan közös szerzemény, mint a vagyontárgyak.

Á vagyonmegosztás során ezt is el kell osztani és ha a férj egy ideig nem fizeti a ráesö törlesztést, akkor azt késöbb vagy ki kell fizetnie, vagy ennyivel kevesebb jár a pozitiv vagyonból. Ha ilyen nincs, akkor a biróság kötelezi, hogy fizesse ki a hátralékot.

2010. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanígy volt/van. Én maradtam a lakásban a babával, fizetem az egekbe szökő törlesztőrészleteket (ameddig tudom.) De szerződést a bankban nem módosítottunk, mert az több százezer ft lett volna. Így az én folyószámlámról vonják, a volt férjem pedig a bíróságon nyilatkozott, hogy semmilyen anyagi követelése a jövőben nem lesz. nyilván nem ez a legjobb megoldás, de csak ezt tudtuk csinálni.
2010. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közös hitelt nem csak házaspárok, hanem üzletfelek, testvérek, ismerősök, vagyis bárki felvehet. A bankot nem érdekli, hogy milyen jogviszonyban áll az adós és adóstárs egymással, csak egy érdekli, a hitel legyen visszafizetve.


Ha a feleknek egymással problémájuk van, mert pl közben elváltak, azt polgári peres úton érvényesíthetik (már ha sikerül), de ez nem befolyásolja a pénzintézet felé fennálló kötelezettségüket, nem mentesülnek a fennálló tartozás egyetemleges felelőssége alól.

2010. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mert a feleségem egy kanyi vasat nem fizet, itt lakik a házban és én fizetem a törlesztőrészletet, de a ház felét azt akarná. Egyedül én sem birom fizetni, úgyhogy valami megoldás már nagyon kellene, mert azt nem akarom, hogy a bank elárverezze. Tudom, hogy utólag az elszámolásnál majd érvényesíthetem, de ha nem tudom fizetni és a bank elárverezi, akkor nem lesz miből osztozkodni sem.
2010. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rossz helyzet, mert a bankot nem érdekli, hogy ti ketten vettétek fel a hitelt. Őket az érdekli, hogy időre be legyen fizetve az EGÉSZ részlet. Nem a fele, hanem az egész.


Tehát azt teheted, hogy befizeted az egészet - ha nem akarsz BAR listára kerülni és megkockáztatni, hogy a bank elveszi a kocsit / házat - és a válóperes tárgyaláson igazolod, hogy a válás során a másik fél nem fizetett semmit és követeled rajta a vagyonmegosztásnál az X havi törlesztőrészletet.

2010. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!