Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló Édesanyák! Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló Édesanyák! Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem egyedülálló édesanyákhoz szól : hogyan tudtok kijönni, hogyan tudjátok megoldani a felügyeletet stb munka mellett?

Én jelenleg még házasságban élek, de régóta nagyon rossz a viszony köztünk férjemmel. El szeretnék válni, de nagyon félek, hogy nem fogom tudni ellátni a kisgyerem. Elég keveset keresek, 160 ezer Ft, az albérletek nálunk 70-80-110 ezer forintba kerülnek. Borzasztó kilátástalannak érzem az életem, nem szeretnék emellett a férfi mellett megöregedni, eddig is csak a kisfiam miatt maradtam, mert nem akartam bölcsibe adni. Már ovis, én dolgozom. Férjem sokszor megaláz, sérteget, filléreskedik, nem tudok magamnak venni pl egy szandált nyárra, azt mondta, keressek jobban fizető állást. Persze, ez így jól hangzik, ha ilyen egyszerű lenne, már rég jól fizető állásom lenne.

Megnéztem, itthon örökségből van 35 gr aranyam. Férjem azt mondta, ad fél milliót, és húzzak el onnan.

Nincs hova mennem, apám alkoholista, egy szintén alkoholista nővel él, anyám meg tesómmal, két szobás lakásban. Még anyaotthon on gondolkodtam, de nem tudom milyen az.

Szóval, egyedülálló Édesanyák, hogyam tudtok kijönni egy hónapban?


2020. jún. 15. 15:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem egy olcsó albit, és összeköltöztem egy hasonló helyzetben lévő ismerős anyukával. Úgy intéztük, hogy váltott szakban dolgozzunk, így egyikünk figyelt a gyerekekre, a másik dolgozott. Felosztottuk a házimunkát is. Szinte mint egy nagy család. :)

Aztán ő is tálalt párt, és elköltözött vele, én is, és hozzánk költözött.

160 ezerhez neked is pluszba jön a gyerektartas, ha a férjed jól keres, akkor nem 25 ezer.

Menj ügyvédhez, beszélj vele. Házasság alatt szerzett vagyon, vagyonmegosztás, stb.

Készülj fel, ne ész nélkül, tudatlanul kezdj bele a válásba.

2020. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom......elég nehéz helyzetben vagy. Férjednek mennyi a jövedelme? Pontosabban mennyivel van bejelentve? Ha esetleg váltok akkor a bejelentett jövedelme dönt,hogy mennyi gyerektartást kell fizetnie.
2020. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben visszamennék anyumhoz addig, ameddig nem találsz más megoldást
2020. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
18%
HA tudsz, keress olyan melót, ami ad szállást!
2020. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.
2020. jún. 15. 15:56
 6/36 anonim ***** válasza:
33%
Saját házam, megtakarítasom volt. Így!
2020. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Na persze :D
2020. jún. 16. 12:36
 8/36 anonim ***** válasza:
63%
Azért az nem úgy van, hogy ad félmilliót és tipli! A helyedben beszélnék egy ügyvéddel. Gyaníthatóan sokkal több minden jár Neked, ami megkönnyítheti az újrakezdést.
2020. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
23%

Nem na persze, hanem pontosan így.

Nem mindenki szül a nincstelensegre, aztán meg kesereg a gyakorin, hogy nincsen hova mennie.

2020. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
63%

Eloszor is amiben laktok kinek a neven van? Ha kozos akkor a fele a tied.. Bele be menj 500000be.

Ha nem a te neveden van, mikor vettetek? Ha a hazassag alatt akkor az kozos vagyon, akkor is ha a ferjed neven van, kiveve ha pl oroksegbol vette, vagy mas olyan forrásból ami a hazassag elott megvolt. Pl o sporolta ossze a hazassagotok elott. Ha kozosen vettetek, tehat egyutt sporoltatok, egyutt vettetek fel a hitelt, akkor mindegy kinek a neven van. Ne hagyd magad becsapni, a lakas fele a tied.


Ha keresel 160at, es kb a férjed is, akkor nyugodtan kerhetsz 40k gyerektartast, ha nem te veszed igenybe az adokedvezmenyt, akkor a 160k fizetesed is tobb lehet. De minden esetre ez így a csaladival 210k.


Keress egy olyan alberletet ahol rezsivel egyutt 120bol kijossz.. Igy maradna kb kettotokre kb 90k. Az azert eleg szerintem etkezesre egy nonek es egy kisgyereknek. Nyilvan dozsolni nem fogtok, de éhenhalni sem. Annyira futni fogja hogy jusson egy szandalra vagy egy cipore a gyereknek.

2020. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!