Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló Édesanyák! Hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló Édesanyák! Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem egyedülálló édesanyákhoz szól : hogyan tudtok kijönni, hogyan tudjátok megoldani a felügyeletet stb munka mellett?

Én jelenleg még házasságban élek, de régóta nagyon rossz a viszony köztünk férjemmel. El szeretnék válni, de nagyon félek, hogy nem fogom tudni ellátni a kisgyerem. Elég keveset keresek, 160 ezer Ft, az albérletek nálunk 70-80-110 ezer forintba kerülnek. Borzasztó kilátástalannak érzem az életem, nem szeretnék emellett a férfi mellett megöregedni, eddig is csak a kisfiam miatt maradtam, mert nem akartam bölcsibe adni. Már ovis, én dolgozom. Férjem sokszor megaláz, sérteget, filléreskedik, nem tudok magamnak venni pl egy szandált nyárra, azt mondta, keressek jobban fizető állást. Persze, ez így jól hangzik, ha ilyen egyszerű lenne, már rég jól fizető állásom lenne.

Megnéztem, itthon örökségből van 35 gr aranyam. Férjem azt mondta, ad fél milliót, és húzzak el onnan.

Nincs hova mennem, apám alkoholista, egy szintén alkoholista nővel él, anyám meg tesómmal, két szobás lakásban. Még anyaotthon on gondolkodtam, de nem tudom milyen az.

Szóval, egyedülálló Édesanyák, hogyam tudtok kijönni egy hónapban?


2020. jún. 15. 15:06
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Igen, én pl a korábbi megtakarításaimat mind a feléltem, fősuli után még tanultam, másoddiplomát szereztem, aminek költségét már én álltam, én vettem meg a gyerekbútorokat, a kelengyét, mindent, mert akkor ez így tűnt jónak. Soha nem gondoltam volna, hogy spórolgatnom kelljen, hiszen a férjemmel éltem együtt, eszembe sem jutott volna, hogy egyszer elválunk, nem lesz mihez nyúlnom. Akár mi kellett, adott pénzt, ha az enyém elfogyott. De soha nem gondoltam volna, hogy gyűjtsek tartalékot, mert neki volt. Nem volt enyém - tiéd, amit én fizettem, az ő érdeke is volt, közös volt, nem számolgattam ki mennyit és mire költ. Nekem szüleim sem pénzesek, nem számíthattam rájuk anyagilag, nem vettek nekem lakást, nem örököltem. Nem tudom, akinek saját lakása van, az önerőből hogyan? Mi most terveztünk volna házat venni - hitelből.

Nem voltam soha ingyenélő, diák korom óta dolgozom, nem büdös a munka. Csak bíztam a férjemben, a közös jövőnkben. Volt olyan is, hogy nem volt munkája, akkor én fizetésemből éltünk...

2020. jún. 17. 11:35
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a vagyon megosztást hivatalos úton, ha hivatalosan házasok vagytok akkor Olyan mint külön megtakarítás az formaság hiszen papíron minden fele fele annak ami házasság alatt szerzett!! Egy ügyvéd nem árthat!
2020. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
78%

Résen kell lenni sajnos. Ugyanígy jártam én is. Jóval többet kerestem mint a férjem, ráadásul 1 évig munkanélküli volt, mert kereste a megfelelő állást.

Nagyon szerettem, nem volt részemről enyém-tied.

Ha új mosógép, hűtő, csempe bármi kellett, én fizettem, mert hát közös a pénz, mindegy, nem de? Úgy voltam, ha az enyém elfogy, majd fizet ő, éhen nem halunk, sose érdekelt a pénz, mindig volt amire kellett.

Viszont így megtakarításom nem volt szinte semmi. Hiába keresek kifejezetten jól, én álltam mindent, rezsi, kaja 4 tagú családra, gyerekek progjamjai, váratlan kiadások, de tényleg mindent.

Aztán egy nap a férjem, aki a felét kereste annak amit én egy használt, de szuper állapotú pár éves hitelmentes kocsival gurult haza, amire összespórolt mellettem, miközben én egy 20 éves aggastyánnal közlekedtem, mert újabbra nem nagyon futotta volna a fentiek miatt.

Ott átértékeltem sok mindent.

Mindig kell legyen tartalék!

Én a helyedben húznám még vele és nem hagynám, hogy a feléljétek az egész fizudat. Rafináltnak kell lenni, sajnos, ez van. Én is saját káromon tanultam.

2020. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Attol meg hogy az o neven volt az kozos vagyon, marmint a kocsi. Szoval kar nem ert, mert a fele a tied a valaskor.
2020. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Már elváltunk tavaly... és a kocsit vitte, nem akartam egy kocsin vitázni, így is meggyűlt a bajunk egymással.
2020. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
46%
Azért sok nő hallgasson,mondom ezt nőként! Nem egy nő ismerősöm van aki csak elvárt,adni nem adott bele,soknak a munka is derogalt.De válásnak minden kellett,meg az autó is amibe egy Ft nem tett bele.Tudjuk ,hogy nem dolgozni csak 4 órában dolgozott ,gyerek nem volt ,és a férje tartotta el.
2020. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Most már én is tudom, hogy kell felretennem. Amíg vele élek osztozunk ezentúl. Nem leszek hülye többé. Próbálok spórolni, minél több maradjon nekem.
2020. jún. 17. 21:50
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt könnyű, de inkább érzelmileg nem volt az.

Két éves volt a gyerkőcünk, amikor elváltak útjaink és úgy döntöttünk, hogy mivel visszamegyek dolgozni, ideje külön költözni is. Összességében szépen rendeztük a dolgokat. Az egy percig sem volt kérdés, hogy a pici kivel marad. Nem volt még megszokott napirendünk, hiszen a bölcsis beszoktatást követően gyakorlatilag rögtön egyedül maradtam vele. Egyedül kellett felépítenem a kettőnk életét. Szerencsére elég jó fizetésem volt mindig is, így anyagi szempontból teljesen nyugodt voltam. Az exem beköltözött a másik, még hiteles lakásunkba, ami előtte ki volt adva nem túl messze tőlünk, így a mindennapokban tud segíteni. Ha kell, akkor hozza-viszi a lányunkat, vagy ha programom van, akkor egyeztetünk és vigyáz rá. Gyakorlatilag közösen neveljük, csak már nem egy fedél alól.

A válásunk is békés volt. Mivel két közel ugyanakkora lakásunk van/volt, ugyanazon a környéken, ezért abban állapodtunk meg, hogy a másik lakásra fennálló hiteltartozás felét kifizetem neki részletekben. Ezzel gyakorlatilag a vagyonmegosztást le is tudtuk.

Azt gondolom, hogy nagyon intelligensen, felnőtt fejjel, okosan és higgadtan kezeltük a válásunkat és soha nem volt kérdés, hogy szeretné a lehető legnagyobb szerepet betölteni a kislányunk életében, így sosem éreztem azt, hogy megoldhatatlan feladattal állnék szemben, vagy a szó szoros értelmében egyedül maradtam volna a problémáimmal. Az a biztonság érzet, ami vele megvolt, megvan nélküle is és emiatt nagyon feltudok nézni a kapcsolatunkra. Gyerektartást fizet, de anyagi értelemben is támaszkodhatunk a gyerekkel kapcsolatos dolgokban rá abszolút, a kötelezőn túl is. Ugyanúgy vesz neki ruhát és bármi szükséges cuccot, ahogy én. Szóval én azt gondolom nekem nagyon könnyű és kényelmes helyzetem van gyakorlati szempontból.

Érzelmi szempontból viszont a poklok poklát jártam meg az elmúlt években, amit nem kívánok senkinek. Hatalmas önuralom, lélekjelenlét, céltudatosság és a barátok részéről komoly támasz kellett ahhoz, hogy én ezt a helyzetet úgy tudjam kezelni, hogy eljussunk idáig. Ilyen szempontból is szerencsés vagyok a családom és a barátaim miatt, illetve a megértő főnököm miatt. Brutális megélni, hogy a szépen szövögetett álmaid, amik úgy tűnnek sorra létrejönnek és példa életet élhetsz a saját céljaidat követve, egyik pillanatról a másikra omlik össze. Megpróbáltuk újraépíteni és én komolyan mindenemet feltettem arra, hogy sikerüljön, de nem ment. A mai napig nem tudom, hogy hogy tudtam újra felépíteni magam. Az biztos, hogy még mindig nem 100 %-os, mert 4 év eltelt és még mindig nem érzem azt, hogy tudnék újra, őszintén nyitni egy férfi felé.


Azt gondold végig, hogy nem tudsz-e valakivel összeköltözni. Beszélj egy ügyvéddel, hogy mi jár reálisan. Attól függetlenül, hogy az ő számláján gyűlik a pénzetek, az még egy házasságban közös, ahogy az új autó is, tök mindegy kinek a nevén van. Ha már egy önerőnyi pénzt össze tudnál kaparni a közös életetekből, az tök jó lenne. Egy pici, akár vidéki saját lakásban egyszerűbb lenne, mint 100 ezreket albira fizetni.

A gyerek után járó kedvezményeket (pl. családi pótlék) ki kapja? Ha a férjed, akkor kerüljön át hozzád. Kerülj képbe, hogy mennyi a reális tartás díj, amit fizetni fog majd neked. Járj utána az önkorinál, hogy nincs-e bármilyen egyedülálló anyáknak szóló segítségük. Így már azért nem 160 ezer lesz az a 160 ezer.

Az anyaotthont/krízisotthont nem javaslom, ha nem kell menekülnötök. Kényszermegoldásként jó, de rengeteg olyan ember lakik ezeken a helyeken, akikkel nem szívesen bútoroznék össze...

Egyszóval. Csendesülj el és dolgozd ki a TERVET. A tervet, aminek a segítségével lépésről lépésre megerősödsz és kitudsz lépni ebből a kapcsolatból.

2020. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ami házasság óta számláján keletkezett annak a fele a Tiéd, kivéve örökség, kártérítés esetleg, házasság előtt keletkezett vagyonból befolyt összeg (pl ha volt egy lakása házasság előtt és eladta). Amit házasság alatt közösen vettetek annak a fele a Tiéd, tök mindegy kinek a nevén van.Kivételek ugyan az, mint feljebb. Amúgy ha pl. neki havonta befolyt 500 ezer, Neked 160 ezer, akkor 660 ezernek a fele a Te jövedelmed.
2020. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha most vennénk egy családi házat, azt ő fizetné, az ő nevére kerül. Akkor is jár a fele?
2020. jún. 24. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!