Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kaphatnék több gyerekta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kaphatnék több gyerektartást?

Figyelt kérdés
Válunk a férjemmel. Van egy 2 éves kisfiunk. Van egy 10milliós babaváró hitelünk ami az én házam felújítására lett költve. A férjem azt mondta ad 50ezer forint gyerektartást és fedélzi a gyerek nagyobb kiadásainak felét, én vállaltam a hitelt de így nem fogok tudni kijönni mert a 2 évesem mellett nemtudok dolgozni. Nem akarok osztott felügyeletet sem azt,hogy Ő nevelje a gyermekünket, mert ezzel riogat.

jún. 22. 10:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
22%

20: Nem vagyok hülye. Te kezdtél kötekedni. Én a kérdezőnek válaszoltam alapvetően, neked semmi közöd mások válaszához, a szabályzatban is benne van, hogy a kérdésre kell válaszolni, nem másoknak, és főleg nem ilyen stílusban. Nézd meg az itteni szabályzatot is, ne csak a törvényeket.


A házat amúgy el lehet is adni, mert láthatóan egyik sem bírja fizetni úgy, hogy közben meg tudjon élni. A kereset amúgy is korlátozottan terhelhető mindkét oldalon. De azért az sem járja, hogy gyűlöletből a bőr is le legyen szedve a másikról! Ezt a jog sem engedi meg egyébként, de tény az, amit ügyvédek mondanak, hogy a magyar jog irreális mértékben enged teret az anyai oldalnak, független bármitől. Ez pedig a sok bosszúállásnak kedvez.

jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

21

Mondja ezt az, aki nekem válaszol. Jézusgyerele...


A közös hitelt közösen kell fizetni. Ha az egyik fél erre nem hajlandó, akkor vannak alternatív megoldások. De az, hogy valakinek nincs köze az ÁLTALA FELVETT hitelhez az megmosolyogtató butaság. Azért vicces volt, mondhatsz még ilyeneket.

jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
22: te kezdted az egészet, és szörnyű ostobán vitatkozol.. Attól nem lesz igazad, hogy itt erősködsz. Eldöntötted hogy csak neked lehet igazad, meg sem akarsz hallani semmi érvet, csak kötekszel.
jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nos igen, ha valaki védhetetlen baromságot állít, azzal viszonylag nehéz vitatkozni... :D Az meg nem ellenérv, hogy újra és újra leírsz egy téves információt. De folytasd nyugodtan.
jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Nem te fogod megmondani, hogy mi baromság… nem tudom kinek képzeled magad. Ordít belőled a gyűlölet, és hogy mindenáron veszekedni akarsz.
jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
50%

Nos, az mindenképpen baromság, hogy egy embernek nincs köze ahhoz a hitelhez, amit ő maga vett fel. És ja, utálom az ostobaságot, ami belőled árad.


Legalább ismerd be, hogy hülyeségeket mondtál, és lépjünk túl ezen.

jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem fogom beismerni, te kezdted el ezt a cirkuszt, úgyhogy te fejezd be! Én válaszoltam egy kérdésre a kérdezőnek. Erre rögtön moderátornak képzeled magad, hogy neked itt észt kell osztani. Szerintem állítsd le magad, ne mások válaszaival foglalkozz, mert azokhoz sok közöd nincs. Válaszold meg a kérdést, és ne terrorizáld a fórumot, ne foglalkozz mások válaszaival, nem kell beleavatkoznod, és neked bíráskodni. Joga van itt bárkinek válaszolni, akár tetszik neked, akár nem, ezt tarsd már tiszteletben.
jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a bíróságokon vannak fogadónapok, ahol ingyenes, szakszerű segítséget kaphatsz, jogi tanácsot, költségmentességet, esetleg költségmentesen ügyvédet. A te eseted kissé bonyolult, nem laikusok sokszor indulatból adott magánvéleményére kellene hagyatkoznod, hanem szakemberekre, mert nagyon ráfaraghatsz. Az igaz, hogy a hitelt közösen vettétek fel, és a férjednek is fizetnie kell, de: mivel a hitelösszeg bizonyíthatóan a te ingatlanod felújítására lett költve, onnantól az értéknövelt rész a házasság alatt szerzett közös vagyonnak minősül, az a rész megilleti a volt férjed akkor is, ha az ingatlan a te különvagyonod. A gyerekelhelyezés is elég ingatag, ha te a gyerek nevelését kizárólag a gyerektartásból kívánnád megoldani, ráadásul ebből az összegből még a saját szükségleteidre (hitel, étkezés, rezsi stb) fordítani, mert ez utóbbit nem teheted. Az 50 ezer Ft/hó plusz ezen felül az apa fizeti a gyerek nagyobb kiadásainak a felét egy kétéves, egészséges gyerek esetében reális, nála még nincs szó olyan extrákról, mint pl sport, iskolai kiadások, magántanár, nyelvtanulás stb. Szóval irány a bíróság.
jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

27

Nekem meg jogom van felhívni rá a figyelmet, hogy mekkora idiótaságokat beszélsz... 😂😂😂

jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
68%

-A babavaro hitel kozos. Ferj es feleseg kell hozza, ergo 2 emberes a hitel.

-Ados es adostars neven vannak, de mindketten felelnek a hitelert, ha az egyik nem fizeti, behajtjak a masikon.

-Ha a 2 eves gyereketek a hitel felvetele utan szuletett, valaskor nem kell a kamattamogatast visszafizetni. Ha elotte szuletett, akkor kell, egy osszegben, 2-3 honap van ra.

-A visszafizetendo osszeg fugg a felvetel datumatol, ha az elejen (4-5 eve) vettetek fel, olyan masfel millio korul mozog, ha mostanaban, akkor akar 3 millio is lehet.

-Jelenleg a havi torleszto olyan 100-110ezerre fog felugrani a valaskor.

-Lehetoseg van vegtorleszteni a valas elott. Akkor a hitel megszunik, nem kell havonta fizetni a bunteto torlesztot.

-Kiszallni nem lehet belole, nemely bank akkor engedelyezi, ha van egy uj hazastars, aki belep, es o lesz az uj ados vagy adostars. De azt sem mindig engedelyezik.

En pl uj hazastars vagyok, de nem lettem adostars, a ferjem volt felesege maradt az, ok fizetik ketten tovabb. En csak annyibol vagyok “jo”, hogy nem 126ezret kell havonta fizetniuk, hanem a kamattamogatott osszeget.


Ha a te hazad (gondolom akkor hazassag elott szerzett tulajdon) ujitasara lett koltve a penz, el kellene gondolkodni, hogyan tovabb. Gondolom eladni nem akarod, te maradsz ott a gyerekkel. De ha a ferjed semmit nem latott abbol a penzbol, semmit nem elvez belole, akkor az ugy nem igazsagos, hogy lepjen le a hazbol es fizessen gyerektartast es meg a hitel felet is. 2 eves a gyermek, add be bolcsibe, keress munkahelyet.

Azert az 50 ezer/ho + a “nagyobb kiadasok fele” (jelentsen ez barmit) azert nem annyira rossz, ennel tobbet nem nagyon szoktak megitelni mostanaban. Sokan 2 gyerekre ennyit sem kapnak, ami egyebkent szornyu, meg mielott valaki letorkollna.

jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!