Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Köteles vagyok az apám új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok az apám új feleségével jóba lenni?

Figyelt kérdés
12 múltam,elegem van abból a nőből,de apám zsarol.Igyexem jópofát vágni anyukám kedvéért,de most nemet montam a nőnek,megis sértőttek.
2010. júl. 14. 12:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is sokáig nem szerettem apukám új élettársát. Házsártosnak tartottam, nem értettem, apukámnak miért jó vele, és úgy éreztem, rossz anyja a fiainak (az én féltestvéreimnek). A közös nyaralásokra azért zokszó nélkül elmentem, mert szerettem apukámat, és többek közt ezek hoztak közelebb az új nőhöz is, a más környezetben más volt. És most, húsz év elteltével már nagyon jóban vagyunk, jobban megismertem (és persze érettebb lettem), beláttam, hogy valóban sok a hibája, de nekem is :). És megtanultam értékelni az erényeit, mert vannak, csakhogy 8-10-12 évesen még csak a rosszat láttam -- és kerestem! -- benne.


Szerintem ne tartsd magad távol az ilyen programoktól, mert édesapáddal is megromlik a kapcsolatod, és az új feleségével sosem lesz alkalmad megtalálni a közös hangot, ha nem töltesz vele időt. Elhiszem, hogy úgy érzed, ellened van, de ez egy ördögi kör, hiszen a kommentjeidből kiderül, hogy te is ellenséges vagy vele, egymás dolgát nehezítitek meg. Legalább annyi esélyt adj a későbbi jó viszonynak, hogy ha hívnak, rászánod az időt és energiát, és elmész velük. Más környezetben talán ő is más, oldottabb, kipihentebb, barátságosabb, új oldaláról ismerheted meg, ahogy ő is téged.

2010. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Hát,aranyosak vagytok hgy vigasztaltok meg ilyesmi.Elis szoktam menni,de legtöbször csalodok.És ellenséges vagyok így nektek,ott meg csak ülök kukán.asszem elmegyek pécsre.akit érdekel az élményem,itt érdeklödjöm.

Sziasztok!

2010. júl. 16. 00:36
 13/24 A kérdező kommentje:

Voltam pécsen!Háát!

Bisztos vannak normális családi nyaralások,deez!

Kise találták hova menjünk,még én montam ötletet,asztán fele se tetszett nekik.De azt tudni akarta a felesége,hogy anyukám mért adott 4000 forintot,meg mire fogom költeni??

Én azt fogom tanácsolni az ijen gyerekeknek,jól gondolják meg a dolgot!

2010. júl. 26. 23:49
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

Az én szüleim 13 éves koromban váltak el,apám rögtön talált is egy nőt(aki a válás okozója is volt).Bemutatott neki is meg a lányának is,eleinte voltak közös programok,de én abszolúte nem bírom azt a nőt(nem csak a válás miatt,hanem mert egy h.lye és buta p.csa)és ezt szóvá is tettem.Megmondtam h én velük közösen soha többet sehova.Apuval mindig kettesben vagyok.Néha utána még hívtak,aztán kész.Azóta született egy tesóm a részükről,aki már elmúlt 5 éves,őt imádom.Apuval meg vele szeretek lenni,sokszor megyünk ide oda hárman,de a nő nem jön.Neked se és nekem se kötelező jóban lenni vele.ha nem bírod,akkor ennyi,nem kell erőltetni,és meg is mondhatod ezt a későbbi félreértések elkerülése végett.

Én nem bántam meg,h nem állok le jópofizni apám élettársával,nekem is jó így meg apunak is.

2010. júl. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Már gondoltam ,hogy javaslom a nő nélküli a programokat,asszem veszek egy méj lélekzetet és megteszem,KÖSZI!!
2010. júl. 27. 00:04
 16/24 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg nem fontos a nővel jóba lenni,meg találkozgatni,közös programokat csinálni.

Neked ő olyan,mint egy idegen,és biztos rossz lehet neked.

Sajnállak,mert a válás a gyereket viseli meg a legjobban :S

Én csak annyit tudok mondani,hogy ha ilyen helyzetbe lennék,akkor megmondanám apámnak a barátőnje előtt,hogy nem tetszik a viselkedésük.

Szerintem ne félj kiállni magadért,mert elég értelmes lánynak tűnsz :)

2010. júl. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles szeretni a nőt, de köteles vagy elfogadni, hogy apád így döntött és ezzel a nővel akar lenni.
2010. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

nem szoktam ilyet írni, de ne mély lélegzetet vegyél, hanem egy helyesírási szótárat!


És hogy értelmes hozzászólásom is legyen: nem vagy köteles jóban lenni vele, de neked is és neki is jobb lesz!

2010. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%

Apukád felesége valószínűleg azért kérdezte, hogy miért hoztál pénzt, mert úgy gondolta, ez egy meghívás a részükről, természetes, hogy ők vesznek neked mindent a kiránduláson, és nem kellett volna anyukádnak pénzt küldeni. Egy kicsit bántotta talán a dolog, ez az én tippem.


Hidd el, nem kötekedni akarok, elhiszem, hogy nem sikerült jól a kirándulás, és nem láthatok bele, hogy milyenek ők és milyen vagy te, amikor együtt vagytok. De azért szerintem másokat ne beszélj le róla, hogy megpróbáljanak összebarátkozni az elvált szüleik új választottjával, mert sokat lehet nyerni a jó kapcsolattal, és sokat veszíteni a rosszal. Én azért még mindig drukkolok, hogy megszeressétek vagy legalább jobban elfogadjátok egymást, ha most nem, talán később.


Én írtam azt a hosszút a második oldal tetején, hidd el, át tudom érezni a helyzetedet, nálam ez két fronton zajlott egyszerre ennyi idős koromban :). De annyi minden változik még, te magad is rengeteget fogsz. Nem kell erőltetni a barátságot, ha nem megy, de azt tanácsolom, legyél inkább közömbös, tartózkodó, mint ellenséges, hogy ha később meggondolnátok magatokat, tudjatok közeledni egymás felé.


És persze okos ötletnek tartom én is, hogy ha már így alakult, akkor külön programokat csináljatok a feleség nélkül, az apukáddal való jó viszony a legfontosabb. :)

2010. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hát nézd nálunk úgy volt hogy apám megcsalta anyámat (többek között) evvel a nővel, és aztán olyan jól bevált ( főzésben,mosásban, dolgozásban) hogy össze költöztek. 3 éve vettek közösen egy lakást, az anyukám rákos volt és elhunyt ezért kötelező volt ide költöznöm. A nőt sohasem bírtuk, bár nem álltunk hozzá úgy hogy flegmák voltunk, vagy beszólogattunk, mindig illedelmesek voltunk vele, elmentünk a családi nyaralásokra, programokra... De ő mindig mindenbe beleszólt, soha nem volt neki semmi jó, és próbált minket nevelni. De akkor még csak hétvégenként láttuk. Én mamár vele élek. És hiába nem vagyok vele köcsög, tönkreteszi az életemet, holott takarítok, jól tanulok, mégis mindig én vagyok a sz*r és ez odáig fajult hogy édesapámat is lassan kezdi ellenem fordítani. Gyűlölök itt élni, inkább nyomorognék újra édesanyámmal és a testvéreimmel abban a pici lakásban mint hogy itt kelljen élnem ahol állandóan csak bántanak. Leérettségizek bármi áron elfogok innen húzni és vissza sem nézek csak apával fogok beszélni meg őt fogom meglátogatni csak az a baj hogy ez a nőcske mindig ott van a nyomában. Állandóan mondogatja h nem járhatok a fiúmmal mert túl fiatalok vagyunk meg hogy a munkára kellene koncentrálnom, dolgozni kellene elmennem ( 17 éves vagyok) mert hogy nem arra való a nyári szünet hogy lustálkodjak. Megjegyzem nem is mehetnék el sehova mert mindig haza vagyok hívva. Egyszer az otthonomtól 50km-re strandoltam a barátaimmal erre felhívott hogy berakott egy mosást, meg el van borulva menjek haza kiterigetni meg becsukni az ablakokat ( ő a lakásunktól 20 m-re dolgozik és bármikor eljöhetne becsukni az ablakot mert mindig elengedik) így haza kellett jönnöm amíg mindenki más élvezte tovább a strandolást.. nagyon utálom mert mindenki előtt megaláz, szomszédok, korrepetáló tanárok, a barátom előtt ordibál velem gyakran ok nélkül és sokszor apám is pártolja csakhogy békesség legyen. Utálom. És mégsem szólhatok vissza neki..
2010. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!