Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek miért hitetik el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért hitetik el velünk?

Figyelt kérdés

Miért hiteti el velünk a média, hogy létezik igaz szerelem? Tele vannak a mesék a szőke herceggel meg a szép szemű királykisasszonnyal, akik egymásra találnak és boldogan, amíg meg nem...

Aztán a romantikus filmekben is azt sugározzák, hogy létezik a nagy Ő, mindent elsöprő szerelem.


Agymossák az ártatlan és naiv fiatalokat, hogy egy idilli kép miatt alutasítsák a lehetőségeket. Várnak az igazira, aki nem létezik. Mindig lesz bennük egy hiány, hogy nem így kellene lennie, nem tökéletes a kapcsolata. Biztos nem ő az igazi stb.

Miért csinálják ezt? Miért ilyen kegyetlenek?

Tökéletes ideákat ültetnek a fejünkbe, hogy aztán felnőttként darabokra hulljon ez a kép.

Mire jó ez az egész? Nem ér így is elég csalódás minket más területeken?



2019. júl. 14. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Létezni létezik. Volt részem benne, de mivel az ember nem tökéletes (mint egy robot) és emiatt ugye benne van a hiba, tönkre is megy: megcsalás, megverés, ivás és társai.

Úgy korrekt fogalmazni, hogy IDEIGLENESEN létezik :D

Nálam kb. 1-2 év volt az a pillangósdi :)


F

2019. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom mire jó ez. Reklám.

Én nem hiszek már az ilyenekben.

2019. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki az az idióta, aki a média után megy a arra építi az életét? Már ne haragudj meg, de kicsit is normális ismerōseim mind tudják, hogy buta dolog a médiát komolyan venni. A filmek sem valami valóság feltáró céllal kèszülnek, hanem szórakozásra.

Sajnállak, hogy ilyen agymosott vagy. Ez a kérdés téged minōsít.

Sok értelmes fiatal van, aki nem dōl be ennek s nem a média után megy, neked meg annyi eszed van.

2019. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Létezik. Én is évekig próbáltam megjavítani a megromlott házasságomat. Nagyon szerettük egymást, verseket írt hozzám stb. De mindketten sérült csomag vagyunk, és egy idő után előjött, hogy ő nem igazán alkalmas a férj-apa szerepre. Sosem csalt meg, de egy idő után boldogtalanná tettük egymást, így beadtam a válást. Azóta sincs egyikünknek sem senkije, pedig évek teltek el, voltak próbálkozásaim (neki más nő nem is kell már)de nem találtam meg még egyszer ezt a fajta szerelmet. Jó elvagyok egyedül, de jó lenne ismét szerelmesnek lenni, nem tudom, kétszer összejön-e ez az ember életében.

Szóval létezik, de ez csak egy alapanyaga a jó kapcsolatnak. A pozitív végkimenetelhez még több minden kell. Amúgy meg nem szükséges a média torzítása, a szerelem olyan, hogy önmaga idealizálja saját magát. A költők másról sem írtak évezredeken keresztül.

2019. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Várnak az igazira, aki nem létezik."

Nem tudom milyen filmeket nezel, en utojara Grimm mesekben lattam olyat, hogy eleg csak varni. Az osszes tobbi filmben vagy kulso akadalyt vagy jellembeli hibakat kell legyozniuk. A kulonbseg abban van, hogy a valosagban a legtobb ember elbukik, a filmekben meg a gyozteseket mutatjak. Ki fizetne azert, hogy a sajat szurke hetkoznapjait nezze a moziban vagy a teveben?

2019. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

“A költōk másról sem írtak...”


Én javarészt olyan szerelmes verseket ismerek, ami inkább a szerelmi vágyakozásról szól, mintsem beteljesült szerelmi viszonyokról. A versek abban különbōznek az ismert amcsi rom-com filmektōl, hogy megmutatják akár a szerelem szomorú oldalát is, vagy ábrándozásról szólnak, sok szomorú vers is van, ellenben a tipikus szerelmes filmek jellegzetesen valami csöpögōs “happy end”-el zárulnak.

2019. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6


Nagyon sok álszent ilyen vers van - Petőfi versei. Kedvelem Petőfi verseit és a munkásságát, de ilyen téren nem volt egy dicsőséges jellem, aki elvárja a feleségétől, hogy még halála után is hűséges legyen, és mivel a versei ismertek kb. kötelezővé tenné neki ezzel, míg ő maga... hát nem igazán volt az. Ez csúnya dolog.

2019. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól mert te nem találtad meg, még nem találkoztál vele; attól még létezhet.

Miért ilyen nehéz elképzelni?

Más már megtalálhatta.

Énszerintem létezik.

Amíg meg nem találod a megfelelőt, addig érdemes lehet keresni; mert egyedül is jobb, mint olyannal, akivel utáljátok egymást, és csak 'szívjátok egymás vérét"

2019. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Meg a film végén pl sokkal nagyobb a lezárás, meg a lezárás öröme; hogyha ilyen idealizált , tökéletes boldogságot mutatnak, akkor a legjobb, és szóval szerintem tényleg létezik ilyen.
2019. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azert hogy a gyerekeknek szép legyen a gyerekkora nem akarják megtörni a varázst bennük hogy az elet amugy egy nagy sz.r. egyszer van gyerekkor, legalább az lehessen szép.
2023. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!