Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A mai nők miért nem beszélnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nők miért nem beszélnek meg velünk semmit? Azért van a kis szánk, hogy Megbeszéljük a dolgokat. Ehelyett az van, hogy kerülik a témát.

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy szakításom és ez is a beszélgetés hiánya miatt...
2016. máj. 29. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tanították meg rá, ha gondja van akkor nyögje ki...
2016. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Elsõnél a pont. Sok nõ azt hiszi,hogy az általuk adott "jelek" egyértelmûek és ezáltal direkt nem veszik észre a férfiak. Pedig nõként mondom egyáltalán nem egyértelmûek :D
2016. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem mindig az volt, h a pasik nem vették komolyan amit mondok. Vagy azért, mert kis naívnak hittek v azért, mert csak egy újabb dühkitörés/nyavajgás volt részemről. A pasik hajlamosak elbagatelizálni a dolgot, amitől a nők falra másznak... Ez gyűlik, gyűlik, és a végén a nő vagy egy sárkánnyá változik, vagy belátja, h úgysem történik semmi, hiába mondja, és aztán a végén már nem mondja tovább...
2016. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A párbeszédhez két fél kell. Nem biztos, hogy a nök az alkalmatlanabbak erre (ha már általánositunk?)
2016. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan tapasztalatom mint a 3.-nak. Mondhattam én, ha a másik nem vette komolyan....

22/N

2016. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szoval en vagyok a hibas ebben a megcsalasos sztoriban? Ertem :(
2016. máj. 29. 22:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Dehat en komolyan szoktam venni a dolgokat.Am is ha ugy van akkor mondja a csaj h beszelnunk kell...
2016. máj. 29. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy te vagy a hibás, sem azt, hogy ő. Csak rámutattunk, hogy ez jóval bonyolultabb és összetettebb dolog. Mindkét ember aki a kapcsolatban van tehet arról, ha jól és ha rosszul működik az, akár aktívan (azzal amit tesznek, mondanak ) akár passzívan (azzal amit nem tesznek meg a másikért, vagy nem mondanak ki).

És attól függetlenül, hogy te csak a saját szempontodból látod a helyzetet (mint általában mindenki) még mindig van egy másik oldal :)

2016. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű jól kommunikálni, mint ahogy az tűnik. Vannak dolgok, amikről jobb nem beszélni, és vannak dolgok, amikről muszáj.

Én tudom, hogy sokszor vannak dolgok, amiket túlreagálok, így ha valamin felkapom a vizet, csendben maradok, átgondolom objektíven, és ha úgy érzem, jogos, akkor fogalmazom meg, hogy ne legyen bántó, hanem meg tudjam mutatni a másiknak, mi a problémám, és javaslatot teszek a megoldásra. Legutóbb pont ebből volt némi fennakadás párommal, ő csak rámzúdította, szerinte mi a baj, de nem volt javaslata a megoldásra. No, mi például ezt is megbeszéltük, elmondtam, hogy legközelebb azon is gondolkozzon, mert így nagyon megijesztett. Bocsánatot kért, és azonnal korrigált. Meg most merültek fel nagyon komoly dolgok is, kevésbé kellemes, kissé lehúzó témák, amiket alapvetően mindketten kerülünk (gyerekkori szociális problémák, testidegenség, pánikrohamok). Ezekről nem lehet csak úgy beszélni, mert nagyon lehúzós dolgok, kell, hogy utána legyen lehetőség oldani a hangulatot.

Szóval, a kommunikációt fejleszteni kell, ami energiabefektetést igényel minkét fél részéről. Meg kell ismerni a másikat lépésről lépésre, és akkor könnyen észre lehet venni a másik hangulatváltozásait, és meg lehet kérdezni,hogy van-e valamu oka, mivel előfordul, hogy a másik észre se veszi magán, de ha rákérdez a párja, akkor elgondolkodik.

A másik fontos dolog, amit már említettem, hogy nem kell mindent megbeszélni. Ha nagyon szokszor van túl komoly, lehúzós beszélgetés, az rányomja a bélyegét a kapcsolatra is.

Összefoglalva a mit, mikor és hogyan határozza meg a jó kommunikációt, az pedig nem jön magától (eleinte).

2016. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!