Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy ami jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ami jó történik velünk, és amiért csak hálát adhatnánk az életünkben, azt természetesnek vesszük és csak a problémákkal bajlódunk sokszor?

Figyelt kérdés

#probléma #természetesnek venni #hála adás
2019. jan. 23. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mert a vàgyat bàrmire a hiányszüli


Koejjo, 2785.

2019. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom ez valamiféle evolúciós örökös elégedetlenkedés ami be van vésve, különben még mindig a fán csimpaszkodnánk banánt majszolva, mert az életben tart és örömöt okoz.
2019. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az emberi természet.

Én egyébként nem vagyok elégedetlen.

Már volt pár alkalom mikor otthagyhattam volna a fogam. Az hogy még élhetek csak ráadás.

2019. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden kultúrában van ez így. Például a buddhisták sokkal nyugodtabb és boldogabb életet élnek, illetve ha jól tudom a hinduizmus követői is, mert nem fogyasztói társadalomban élnek és a boldogságot nem tárgyi, materialista világban keresik, és nem egoista, énközpontú a társadalmuk. Persze kívülről azt látjuk, hogy sokkal visszamaradottabbak, de lélekben lehet sokkal előrébb járnak és boldogabbak, mint mi. Lehet tanulni tőlük.
2019. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert ők ki-be járkálnak a komfortzónájukba, így marad viszonyítási alapjuk. Egy tál meleg rízs nyilván értékesebb neki az órák hosszszat hidegben meditálás/kuporgás után, mint nekünk a meccsnézés/wellness vagy paprikáscsirke után. El vagyunk kényelmesedve.

32/f

2019. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én inkább azt látom, hogy ez a boldogtalan, örökösen elégedetlen emberekre jellemző.


Vannak az ismerőseim közt olyan emberek is, akiket pozitív példának látok, képesek értékelni a mindennapi örömöket. Személy szerint a családomtól is jó mintát kaptam, többnyire rám is ez jellemző, hogy hálásan viszonyulok, ha valami jó történik, bár vannak olyan időszakaim is, amikor eluralkodik rajtam a depi és olyankor a negatív dolgokra figyelek.


Szerintem ez emberfüggő, és nem mindenkire igaz, pláne nem mindig, minden helyzetben. Lehet, hogy azért bajlódsz a problémákkal, mert rossz időszakban vagy, de ez még változhat. Vagy nem.

2019. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

# 5 Szerintem nem kellenek föltétlenül ilyen rituálék ahhoz, hogy az ember kilépjen a komfort zónájából.


Bármilyen kultúrában lehet olyan életmódot folytatni, hogy az ember ne kényelmesedjen el annyira, vagy nyitott legyen valami szokatlanra és újra.

2019. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
#5 Nem csak erről van szó, hanem ők nem az “amerikai álmot” kergetik, szerezz diplomát, dolgozd ki a beledet egész életedben, legyen autód, házad, családod, sok pénzed stb, és amíg ezt el nem éred, addig boldogtalan vagy. Sőt még akkor sem tudnak sokan örülni ennek, ha már minden megvan. Sajnos ez a mi világunk. De nekik nem ezek az értékek, ők a lelki fejlődésre koncentrálnak és ebben keresik a boldogságot, nem tárgyakban és pénzben.
2019. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Wass Albert szavaival élve: "Minden vágyadnak eleget tenni: ez az emberi élet legnagyobb művészete. Akinek sikerül, az boldog. Ehhez azonban fontos, hogy kevés vágyad legyen."

Továbbá: "Dr. Rick Hanson idegtudós szerint agyunk azért van „rosszul huzalozva”, mert tépőzárként tapad a negatívhoz és teflonként taszítja a jó gondolatokat. Ez a negatív irányú elfogultság többek között azt jelenti, hogy sokkal inkább tanulunk a fájdalomból, mint az örömből; az erős ellenszenv gyorsabban alakul ki, mint az erős rokonszenv; sőt kutatások bizonyítják, hogy egy tartós párkapcsolatban öt pozitív dolog kell egy negatív dolog semlegesítéséhez, ami érthető is, ha belegondolunk, hogy milyen könnyű elveszíteni valakinek a bizalmát, és mennyire nehéz visszaszerezni azt.


Embertársainkkal kapcsolatban tehát jobban emlékszünk a rosszra, mint a jóra; éppen emiatt uralják a negatív reklámok a politikai kampányokat. Ezzel szemben a legtöbb kellemes esemény – hacsak nem rendkívüli vagy újszerű – csak kismértékben vagy egyáltalán nem gyakorol tartós hatást az agy implicit memóriarendszereire. Egyrészt hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni a jó dolgokat, mert azzal vagyunk elfoglalva, hogy problémákat oldjunk meg, vagy olyasmi után kutassunk, ami aggodalomra adhat okot. Másrészt, amikor mégis felismerünk egy pozitív eseményt, csak ritkán lesz belőle tartós pozitív élmény. Mindezt pedig az őseinknek köszönhetjük, akiknek a túlélését szolgálta az az attitűd, hogy állandóan a fenyegető forrásokat fürkészték..."


[link]

2019. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Én az utóbbi években vettem észre magamon, hogy abszolút nem vagyok elégedetlen. Nem sóvárgok görcsösen dolgokhoz, vagy verem a falba a fejem, hogy nekem miért nincs ez meg az, másiknak miért van. Mindenért hálás vagyok, még a rossznak is, ami 99%-ban tanulópénz szokott lenni.
2019. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!