Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akkor érzem magam a "legjobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor érzem magam a "legjobban" ha egyedül vagyok és ez adja a stabilitást?

Figyelt kérdés

Valamiféle különös biztonságérzetet az, hogy lassan 2 éve egyedül vagyok, persze nem fogom letagadni, hogy jól esnének egy kapcsolat velejárói, de ahogy telik az idő egyre kevésbé visel meg, hogy nincsenek párkapcsolati ingerek az életemben. Pedig kezdeményeztek páran és szerettek volna megismerni, viszont x randi után mindegyiket elutasítottam. Arra is gondoltam, hogy tudat alatt így próbálok védekezni a múltbéli csalódásaim miatt? (az exeimen túlléptem, inkább csak a negatív tapasztalatok maradtak meg)

Valakivel volt már ilyen, hogy egyre kevesebb vágyat érzett, hogy a másik nem felé nyisson?


2019. ápr. 6. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Én hasonlóan érzem magam, bár kettős érzelmek kavarognak bennem. Én már nagyjából elfogadtam ezt, és csak néha jön elő a vágy, viszont nem szeretnék szerelmes lenni és nem szeretnék senkitől sem függni érzelmileg.
2019. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Üdv a klubban!

Hajrá minglik!

:)

2019. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Személyes ismertség nélkül nem láthatunk rá annyira az életedre, hogy erre biztos okot tudjunk mondani.

Nekem volt olyan, hogy egyedül voltam a legjobban. Nem volt semmi oka, csak nem vágytam senkire. Olyan is volt, hogy a szabadság miatt tetszett egy kapcsolat után. Van olyan ismerősöm, akinél a csalódások játszanak közre, más mondjuk épp az egyetemet csinálja vagy a karrierjét építi, ezért nem akar komoly kapcsolatot.

2019. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Mivel azt írod örülnél eg ykapcsolatnak, szerintem csak racionalizálod, hogy miért nincs. Csinálsz egy sztorit köré. Pedig a legvalószínűbb oka a miértnek az, hogy nem jött szembe az akivel kedvetek lett volna.
2019. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenki így “védekezne”, akit negatív tapasztalatok értek, akkor mindenki magábaforduló, magányos lenne, tehát nem hinném hogy épp erre kéne fogni, legalábbis az ilyen gyávaság, gyenge jellem. Negatív élményei mindenkinek vannak, aztán túl teszi magát ezeken.
2019. ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
még #4 vagyok. mi lenne ha olyanokkal randiznál, akiket te szeretnél megismerni? Szóval, hogy kicsit odafigyelve arra, hogy ki az aki felé tapasztalsz valami vonzást és azzal.
2019. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is vágyom magányra mint mindenki. (Van párom)

Illetve a szingliség velejárója hogy a magad ura lehetsz nem kell alkalmazkodni senkihez, viszont ennek az a veszélye hogy ha hosszú évekig egyedül vagy, utána már baromi nehezen tudsz alkalmazkodni máshoz és nem is biztos hogy olyan könnyű lesz a csiszolódás - főleg ahogy idősödünk..

Nem beszélve arról, hogy alapvetően az ember társaslény és mindig vágyik a társra, amikor meg megvan, akkor meg egy kis egyedüllétre vágynál - tehát semmi sem jó.

Magyarul ezen vágyakat kell csitítani, találni leginkább egy normális HOZZÁD HASONLÓ társat, akivel ellehetsz de nem telepedik rád és élheted a magad világát de vele együtt. Ez az igazi Középút és nem a két szélsőség ben keresendő az, hogy az miért jó. Tudjuk hogy jó, de valami mindig hiányzik. Tehát középút gyerekek és nem önámítás.


Aki hetekig azt bizonygatja magának itt pl. a gyakorin hogy neki milyen jó egyedül, arról üvölt, hogy baromira szenved ... mivel aki jól el van egyedül az nem beszél állandóan arról hogy milyen jó egyedül ha nem csinálja maga világát csinálja dolgát és el van. Úgyhogy maradjunk ennyiben hogy kell társ de egy olyan akivel teljes lehet az élet és nem megalkuvó, elfolytó és társai. Az viszont hogy ilyen társad legyen azért nem árt egy kis gógyi… Mert aki buta az folyton szenved a maga hülyeségetól és a másikétól aki be tudott mondani maga mellé. Ha szingli vagy használd ki hogy képezheted magad, önismeretet gyakorolsz meg úgy általában az emberségedet fejleszted, hogy valaki olyat kapjál ki akivel élvezet lesz az élet. Meg hogy te is elviseld önmagad. Ez sem árt ;).

2019. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*aki be tudott mondani maga mellé.

Akit be tudott vonzani maga mellé.


/bocs, diktáltam a szöveget és félreértette a telefonom :D/

2019. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább kettōsség érzet. Alapjábavéve van benned vágy, hogy legyen valakid, de természetesen ha csalódások érnek, akkor részben elmegy a kedved attól, hogy mások fele nyiss, hiszed tudod, hogy ez mivel jár és nem biztos, hogy pozitív a kimenetel. Tehát nem magától a kapcsolattól megy el a kedved, hanem a csalódásoktól, jobb ezt így szétválasztani.

Kicsit olyan helyzet ez, mint a “savanyú a szōlō” mondás, mindig szeretne az ember valamit, de ha tudja, hogy erōfeszítésekkel járna, nem csak úgy az ölébe pottyan, akkor már nem szeretné.

2019. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7, én pont olyan vagyok hogy jó egyedül és csinálom a dolgom, örömöm lelem bármilyen teendőben, szeretek barkácsolni, szépítgetem a lakásom és ez egyelőre teljesen boldoggá tesz. Nem kell idegeskedni hogy megcsalnak e, vagy épp mivel leszek átverve. Éltem sokáig társas életet, de a jelenlegi állapotom nem cserélném le semmire, sose voltam még ennyire rendben minden szempontból.
2019. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!