Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet találkozni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet találkozni ezzel a sok intelligens, művelt diplomással?

Figyelt kérdés

Állandóan visszatérő téma, hogy ki néz le kit. Amikor magyar egyetek nincsenek a Top 500-600-700-ban, amikor nem követelik meg a magyar egyetemek az idegen nyelven írt tanulmányok/könyvek elolvasását/feldolgozását/megtanulását, amikor a Top 20-as szabadidő-eltöltésben nincs benne az olvasás, amikor a könyvesboltokban már csak gagyit árulnak (a szépirodalom már csak nyomokban lelhető fel, többnyire rém gyenge fordításban) stb. akkor csak felmerül az emberben, hogy hol van az a hatalmas tömeg, amelyik magát intelligens és műveltnek tartja.


Hol lehet velük találkozni?



Komolyan: hol?


2018. jan. 24. 12:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjad már, az évfolyamtársaim nagy része utált könyvet olvasni, nem érdekelte őket semmi.
2018. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
97%
Itt a gyakorin. Ma államvizsgáztam :)
2018. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
63%

#13, ha mindenki követné az idióta logikádat és csak a sztárszakmát tanulná ki, szerinted mennyi ideig maradna meg sztárszakmának? Az első 10-15 ezernek jutna munka, a többi ugyanúgy mehet a mekibe burgert forgatni, gratulálok ecsém, igazi zseni vagy, jú ár ö fákin dzsíniösz, a problémát ugyan nem oldottad meg, de jóóóól odébbgörgetted.

A szakmunkások meg rohadtul nincsenek megfizetve itthon. Adtam a piros kezet.

2018. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy ez hülyeség hogy a könyvesboltokban csak nyomokban lelhető fel szépirodalom. Nem a szépirodalom vezeti a top listát, de mindig van egy nagy jelentős szépirodalmi szekció.
2018. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
48%
Az igazi értelmiségi réteg vékony,mert attól még,hogy valakinek ebben az országban diplomája van,nem jelenti azt,hogy végzettségéhez méltóan tud viselkedni vagy hobbija lenne az olvasás. Kevés diplomást ismerek,aki előtt kalapot tudok emelni,pedig nem sokára diplomázok. Szóval szórványosan,de mindenhol fellelhetőek.
2018. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
92%
Bakker ennyi lepontozast. Igenis kell a szépirodalom, nem csak a 300 szóval dolgozó fordítók csodai. Az hogy ha leülök egy kiszemelttel beszélgetni es csak makogni tud, kiábrándító tud lenni. Nem gondolom magam sznobnak egyébként. Mondjuk ez a réteg megfelel az emberek 80%-anak. Jöhet a lepontozás, have fun.
2018. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"amikor nem követelik meg a magyar egyetemek az idegen nyelven írt tanulmányok/könyvek elolvasását/feldolgozását/megtanulását"

Nem tudom, ki hova jár, az én egyetemem nem is olyan neves, de a tananyag fele angol cikk és semmit nem adhatunk le úgy, hogy nincs legalább 5 angol szakirodalmi hivatkozás. Szakdogánál ez 20, 2007 utáni publikáció.


"Top 20-as szabadidő-eltöltésben nincs benne az olvasás"

Hazajövök az egyetemről és tanulok. Az nem szabadidős elfoglaltság ugyan, de 3-4000 oldalas szakirodalmat kell feldolgozni félévente. Na most, a maradék időmben én nem fogok még regényt vagy bármilyen szórakoztató irodalmat is ragadni, hanem inkább elmegyek sportolni vagy pihentetem máshogy a szememet/agyamat. Hasonlóan azokhoz, akik más szellemi munkát végeznek. Egyszerűen annyira megköveteli a tanulás és a szakma az olvasást, hogy nem számít szabadidős tevékenységek, hanem a munka része. Ha így mérnénk, másabbak lennének az arányok. Egyébként sokan a netezés során is cikkeket bújnak, azt sem olvasásként tartják számon, mert a legtöbb embernek az olvasás=könyv/ebook


Kicsit másképp kellene ezt vizsgálni. Én intelligens egyetemistának tartom magam, elég tág az érdeklődési köröm, rendszeresen látogatok kulturális programokat, olvasni ugyan így szépirodalmat nem szoktam, de annak ellenére, hogy nincs köze a szakomnak hozzá, sokszor írok novellákat, verseket, vagy ülök le rajzolni. Csak tudod, ha reggel 8-tól valaki benn van az egyetemen és feszült figyelemmel ül délután 4-ig mondjuk, utána meg vagy tanulni kell, vagy a jegyzetet kiegészíteni, vagy csinálni a házit, projektet, meg nem ártana publikálni és idővel befejezni a szakdogát (vagy esetemben elkezdeni, ami nálunk egyet jelent egy kísérlet végrehajtásával és egy halom teszttel), akkor sok lesz a kultúrából. Akkor inkább elfolysz a kanapén vagy a haverokkal valahol egy pubban, vagy lemész edzeni, mert egész nap seggeltél. Ez nem csak az egyetemistákra igaz, hanem a legtöbb szellemi munkakörre... Havonta-kéthavonta jutok el színházba, negyedévente olvasok el egy könyvet, évente egyszer talán befejezem egy rajzom is és 5 éve meg akarok tanulni spanyolul, de még mindig csak homályosan értem a beszédet, mert heti egyszer eljutok vele leülni. Az edzés az egyetlen, amit tudok tartani, de annak rendszerben is van csak értelme és szükségem is van rá. Dugig vagyok a kötelesség mellett is ötletekkel, tervekkel... De ez nem úgy megy, hogy csak ezt csinálja valaki. Papíron persze az én életmódom is egy műveletlen senki életére vall... Pedig a valóságban nem igazán így működik.


Bár a sorstársaknak nem hiszem, hogy kell ezt ecsetelnem...

2018. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Gondolom egyetemeken lehet, vagy felsőkategóriás munkahelyeken.

De azt is írhatnám igazából, hogy bárhol, mert ma már vécésnénitől is elvárják a diplomát...

A diploma mellesleg nem garancia arra, hogy az illető intelligens és művelt. Diplomásból is bőven van legalja szaralak, pl. országunk vezetői.


#13, azért végezte el a "büfészakot", mert anno amikor elkezdte, még ezzel lehetett jól keresni. Nem az ő hibája hogy mire végzett, betelt az összes munkahely, a kormány meg nem hoz létre újakat. Ez a kormány hibája, senki másé.

Ha mindenki programozna meg mérnökösködne, ki sütne kenyeret? Ki vinné el a szemetedet? Ki kötné be a törött lábadat? Ja, hogy senki? Akkor ez a príma ötleted ennyit is ért.

A mínuszt pedig kaptad is helyből.

2018. aug. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Sokhelyen vannak művelt diplomások. Az viszont tény, hogy a diploma még nem jelent semmit önmagában. Manapság már annyi embernek van, mióta alapelvárás lett a legutolsó kis fszom utcaseprői munkakörben is, hogy lehetetlen megmondani, ezek között mennyi a művelt, intelligens, értelmes ember, és mennyi az alibidiplomás pózer sutyerák.


"Pont az ilyen sok "szépirodalom" olvasó bölcsész miatt tart itt az ország gazdasága ahol, a piacképtelen tudású munkaerő miatt."


Kisapám, bölcsészre ugyanúgy szükség van, mint pékre, autószerelőre meg buszvezetőre. Gondolom a te okos kis buksi-fejedben csak annak a munkának van értéke, amit hat számjeggyel honorálnak. Aki "büfészakos", már annyiból is több nálad, hogy több agysejtje van, mint neked. El tudsz végezni egy ilyen szakot? Nem. Akkor mit pampogsz?


"Aztán meg sírjál milyen szar az ország, szídd a kormányt, szídd a politikusokat, aztán majd menj ki mosogatni Ausztriába."


Rossz hírem van, kisapám, az emberek nagytöbbsége szerint szar az ország, és erről vastagon a kormány és a politikai klientúra tehet. Hogy te ostobább vagy mint a napon felejtett samottégla, és nem látod be, arról nem a többi ember tehet. Előbb-utóbb te is be fogod látni,hogy igazuk volt, amikor közmunkán kívül nem lesz más, és szedheted a szemetet az autósztráda mellett 47 ezerért havonta. Te leszel az első, aki vonyítva menekül Ausztriába mosogatni majd, prolikám.

Kaptad a piros kezet helyből.


"Annyira nem tudom sajnálni az ilyen több diplomával kint bolti eladó magyarokat. Minek végzett el több büfészakot is egymás után zsinórban? Felnőtt ember ba$zod..."


Már megint te???

Mégis honnét kellett volna tudnia, hogy mikor elkezdte az egyetemet, lesz-e kereslet a munkájára 5-6-10 év múlva? Az ezótévés Béla jósnőtől?


"Nem gondolt arra, hogy a jelenlegi piacgazdaságban semmit nem ér az ilyen tudás, amikor mindenhova fejlesztőket, szakmunkásokat keresnek ebben az országban, amit meg is fizetnek?"


Kisapám, semmivel nem vagy tisztában. Nem keresnek mindenhova fejlesztőt, kereken 17000 üres hely van programátoroknak az országban. Szerinted mi lenne a vége, ha az egyetemek hirtelen kitermelnének 1000000 programátort? Tudod mi? 17 ezernek jutna állás, a többi pedig mehetne munkanélküli segélyre.

Megfizetik a szakmunkást meg a fejlesztőt :DDDDDDDDD évszázad vicce. Jártál te már Nagy-Britanniában vagy Svájban? Na AZT nevezik fizetésnek. Ezt amit itthon kapnak, ez alamizsna.


"Aki ilyen, az meg is érdemli, hogy a labancok csicskája legyen, kinti minimálbérért."


Értem, csak az a gond, kisapám, hogy a labancok csicskája a te béred háromszorosát fogja megkeresni, te meg robotolhatsz napi 25 órát gombokért. De nekem mindegy, saját magaddal úgy bszol ki, ahogy neked jólesik. A piros kezet ismét kaptad.

2019. szept. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!