Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet találkozni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet találkozni ezzel a sok intelligens, művelt diplomással?

Figyelt kérdés

Állandóan visszatérő téma, hogy ki néz le kit. Amikor magyar egyetek nincsenek a Top 500-600-700-ban, amikor nem követelik meg a magyar egyetemek az idegen nyelven írt tanulmányok/könyvek elolvasását/feldolgozását/megtanulását, amikor a Top 20-as szabadidő-eltöltésben nincs benne az olvasás, amikor a könyvesboltokban már csak gagyit árulnak (a szépirodalom már csak nyomokban lelhető fel, többnyire rém gyenge fordításban) stb. akkor csak felmerül az emberben, hogy hol van az a hatalmas tömeg, amelyik magát intelligens és műveltnek tartja.


Hol lehet velük találkozni?



Komolyan: hol?


2018. jan. 24. 12:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Hol, hol??? Természetesen, itt a gyakorin:)) Na jó, azért, az életben is találkoztam olyannal, akit nagyon tudok tisztelni. Az is igaz, több olyannal találkoztam, akinél, a melldöngetésnél ki is merül minden tudás.
2018. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
37%
Volt itt egy 37 éves iszonyat intelligens szűz nő. Na hát ő biztos tudna válaszolni.
2018. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
28%

"szépirodalom már csak nyomokban lelhető fel"


Pont az ilyen sok "szépirodalom" olvasó bölcsész miatt tart itt az ország gazdasága ahol, a piacképtelen tudású munkaerő miatt.


Amúgy meg az egyetemek rangsorolása azért vicc, mert mi is a "legszínvonalasabb" magyar kar minden évben? Az ELTE-BTK? Pont az egyik legnagyobb büfészak? Amikor a BME-VIK (a nettó 1 millió forintot kereső szoftverfejlesztő IT mérnököket kitermelő egyetem) az meg valahol a béka segge alatt kullog a "rangsorolás" alapján. Vicc :D


Te meg kérdező, egy szerencsétlen hülye vagy. Olvasgass csak irodalmat. Aztán meg sírjál milyen szar az ország, szídd a kormányt, szídd a politikusokat, aztán majd menj ki mosogatni Ausztriába.

2018. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Sehol. Az egyetemisták a társadalom szégyenei. Javaslom az egyetemeket égessük porig, helyüket hintsük be sóval. Talán a következő generáció végre észhez tér és befejezi a tanulást a 4. osztály után. Legalább elsők leszünk a bioburgonya előállításban végre.


Egyébként már ez is hazugság: "Amikor magyar egyetek nincsenek a Top 500-600-700-ban,..."

2018. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25%

Kérdésed kiváló. Nekem nincs diplomám, de egyszerűen elkeserítő, hogy diplomás embereknek kikerül a szókincse a lol, micsi stb. szavakban. Tisztelet a kivételnek. A könyvekről: jómagam pl. szeretem Poe-t es Lovecraftet, de nincs értékelhető fordításban. Inkább olvasom eredetiben. Röhejes. Az is ami az összes képzésben folyik. Idejönnek a frissen végzett kollégák akkora arccal, hogy alig férnek be az ajtón, megkapja a feladatot, amit elvileg tudnia kellene, másnap inkább felmond, mert gőze sincs. Ismét hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek.


35f

2018. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%
Attól, mert valaki nem olvas minden nap szépirodalmat és nincs diplomája még lehet művelt. Szerintem Te el vagy tévedve kicsit.
2018. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem ebben a közegben mozogsz, akkor sehol sem fogsz rájuk akadni.


A legtöbb az eltén tanul alkalmazott közgazdaságtant, de páran vannak még magyar szakon is, csak ők kevésbé lesznek sikeresek. Egyetem


A nyelvszakosok is kifejezetten intelligensek és műveltek.


Igazából a legtöbb szakon vannak normális emberek, csak a szakkolik közelében kell bóklásznod, hogy levadászd őket.


Ha elvégzik az egyetemet, vezető beosztásban kezdenek, mellette külföldre járnak világotlátni, publikálnak mindenhol, na és persze ezerrel kapcsolatot építenek egymással.


Ha nem vagy benne a körben, nem fogsz bekerülni, hacsak nem fogsz ki egy embert, aki bevisz.


Erre legnagyobb esélyed egy szakkoli közelében van.


Válaszd ki a szimpatikus szakot, keresd meg, hol a szakkolesza, és ülj egy széken figyelve, kik mennek ki és be.


Se szórakozóhelyen, se könyvtárban nem fogsz velük találkozni, de még kultúreseményen sem.


Az utcán, épp felkapott boltokban/éttermekben viszont kiszúrhatod őket, de erre nyilván nincs szemed..

2018. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Mindenhol ott vannak!


De ezek az emberek nem csak műveltek.

A gyógyításhoz és orvostudományhoz is mindenki ért. A közgazdaságot is keni-vágja (csak épp el van adósodva, de természetesen saját hibáján kívül). Az autókból is megmondja a tutit hogy melyiket kell megvenni.

A magyarok többsége igazából mindenhez ért.

2018. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy te intelligens és művelt vagy, de a megfelelő kategóriát nem sikerült eltalálnod.
2018. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Te ezeket honnan veszed?

Nálunk az egyetemen elég sok tudományos és infós tárgy van,amiből az ajánlott olvasmányok,segédanyagok angolul vannak.

Kötelezővé nem teszik persze, mert a társaság egy része csak németül tud jól,azt tanulta mindig is.

De elvárt a szakmai nyelv ismerete.

Az olvasás pedig még mindig nagyon népszerű szerintem, nekem rengeteg ismerősöm olvas rendszeresen. Facebookon is sok ilyen jellegű közösség van,ahol ki lehet tárgyalni ki mit olvas, ki mit ajánlj stb.

A gagyi könyveket szintén cáfolnám.. Kinek mi tetszik, szerintem mindenki megtalálja azt, amit szívesen olvas.

2018. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!